помощ - бебето ни вече 25 дни не е наддало нито грам

  • 2 734
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 584
а може ли да са зъбки, или е рано, моята миналия месец така не искаше да яде и беше наддала само 50гр. но и никнат 4 зъба наведнъж и това беше причината, а и горещината също много ги мъчи

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз съм за честото хранене - без режим, но в никъв случай не бих спряла или намалила водата. Лято е все пак!

Е, и?Все пак 90% от кърмата или адптираното мляко е вода.Всеизвестно е, че децата, които поемат само такава храна, нямат нужда от допълнително вода, а често и много след като бъдат захранени, но продължават да приемат преимуществено кърма/АМ - не желаят да пият вода.

# 17
  • Мнения: 5 183
Моят син не искаше да пие вода. Роди се пролетта, цяло лято не е пил вода, предлагах му, особено като се запе4е... Пропи едва след като го захраних. Сокове също не е пил.

# 18
  • Мнения: 1 942
И аз съм за честото хранене - без режим, но в никъв случай не бих спряла или намалила водата. Лято е все пак!

Е, и?Все пак 90% от кърмата или адптираното мляко е вода.Всеизвестно е, че децата, които поемат само такава храна, нямат нужда от допълнително вода, а често и много след като бъдат захранени, но продължават да приемат преимуществено кърма/АМ - не желаят да пият вода.

Но то ПИЕ вода и явно има нужда от нея. Не може да се дава АМ и да не се предлага вода допълнително. То е все едно ти сега да не пиеш вода, защото ядеш супа и таратор. 

# 19
  • Мнения: 46 518
... Но то ПИЕ вода и явно има нужда от нея ...

На тези месеци пие, защото е гладно, ако го нахраниш и му предложиш вода, няма да я помирише даже ...
belinda е права и според мен от там идва проблема Peace

# 20
  • Мнения: 4 392
Ами ако му се напълни стомахчето с вода,как да пие мляко после?Съответно,от вода килограми не се качват. Wink Аз бих му спряла водата и бих го хранила само с мляко.
Не знам какъв доктор ви е казал за соевото мляко ooooh!,но повечето бебета с алергия към белтъка на кравето мляко,правят такава и към соевото.Стари разбирания са това.

# 21
  • Мнения: 619
МОЯТ СЪВЕТ Е: СПРЕТЕ ВЕДНАГА СОЕВОТО МЛЯКО!!!!
ДОКАЗАНО ВРЕДНО И ОПАСНО Е!!!

# 22
  • Мнения: 136
Предлагайте му по често да се храни на по малки порции. newsm10
Точно мислех да го предложа. Абсолютно - по- често хранене, водичка - няколко глътки след млякото.
smile3521
И си купете кантар. На нас така в самото начало също ни казаха че за 10 дни хич не е наддало детето спешно да минаваме на АМ, а се оказа, че не им бил сверен кантара.  smile3515 Колко рев изревах...На края на месеца беше качила 1200гр. smile3512
И да добавя- в Никакъв случай не спирайте нощните хранения. Гушкане / в леглото с мама/ и често предлагане на храна на час -час и половина.

# 23
  • Мнения: 136
А, и още нещо : Как разбираш че не иска повече да суче? И с какво шише и биберон го храните? Да не би да му пуска много? Или обратното много малко?

# 24
  • Мнения: 1 942
МОЯТ СЪВЕТ Е: СПРЕТЕ ВЕДНАГА СОЕВОТО МЛЯКО!!!!
ДОКАЗАНО ВРЕДНО И ОПАСНО Е!!!

Брех и кой го доказа? Мале мале колко са ми увредени децата!!! Айде моля те без подобни изцепки!

... Но то ПИЕ вода и явно има нужда от нея ...

На тези месеци пие, защото е гладно, ако го нахраниш и му предложиш вода, няма да я помирише даже ...
belinda е права и според мен от там идва проблема Peace


То да не е кана - каквото му налееш и това да пие. Всички деца, които съм гледала от новородени показвват дали искат мляко или вода.

# 25
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Може да опитате да го "излъжете" да хапне малко докато спи. Аз съм успявала на няколко пъти.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 493
Само млякото ли отказва? А другите храни - сокче, пюренце, кашичка.
Мислила ли си за варианта, че може би му е топло на детето newsm78, щом няма други признаци
Не се шашкайте чак толкова - наблюдавай го за други симптоми и включи нова храна /с лекарски надзор - естествено/

# 27
  • Мнения: 1 756
Аз също съм на мнение, да намалиш водата особено 2 4аса преди хранене, да има място за млякото, а това 4е е лято -ако запо4на да си пие млякото няма проблем,да не забравяме 4е в Европа бебетата са само на кърма докъм 5 месец поне и тук в БГ също де Peace

# 28
  • Мнения: 4 392
Само млякото ли отказва? А другите храни - сокче, пюренце, кашичка.

Бебето е на 3 месеца!

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Всички деца, които съм гледала от новородени показвват дали искат мляко или вода.
Как?Казват ли си Laughing

Общи условия

Активация на акаунт