На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 938
  • 763
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 18 428
Карат на Василики, защото навътре излиза вятър следобед, но не духа непрекъснато и аз често казано не усетих да духа изобщо. Не че много сме били на плажа на Василики. Там ни беше отправната точка за обиколки.

# 376
  • Sofia
  • Мнения: 1 180
Букнах Септемврийското море и съм много развълнувана, защото мястото ми изглежда направо вълшебно [urlhttps://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g3381440-d12116496-Reviews-Gorgona_Rooms-Aliki_Thasos_Northeast_Aegean_Islands.html[/url]. Това е на Тасос, близо до Алики. Били сме на Тасос веднъж, но почти не сме обикаляли. Моля за съвет за хубави, закътани плажчета в района и таверни, всякакви препоръки са добре дошли. Знам, че има отделна тема за Тасос, но мисля, че тук по-добре ще разберете за какво питам Simple Smile

# 377
  • София
  • Мнения: 1 714
Здравейте, имам дилема между Ханиоти, Неос Мармарис и Криопиги. Търся хубав плитък плаж, без морски таралежи и навалица, но и място, където вечер може да се разходим с децата. Приемам и други предложения. Ако са конкретно и с пробван хотел... ще бъда много благодарна!!

# 378
  • Мнения: 11 070
Monadirs,
в непосредствена близост можете да посетите таверната от "Мед, маслини, октопод" Архондиса. Алики за мен е много красиво място, само че е свръхнатоварено през сезона, заливите са миниатюрни и не е много приятно.
Иначе от селцата ми харесва Кинира, там таверните са Йоргос и Фарос.
За закътани плажчета не знам какво да те посъветвам, той островът си е доста пълен през лятото. Има по-големи познавачи от мен по темата.

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 23:05 от Параход

# 379
  • Sofia
  • Мнения: 1 180
Параход, ние сме в началото на Септември, надявам се да е по-спокойно. Просто се влюбих в Горгона румс от снимките и коментарите и затова сме там. Винаги избираме по хубава гледка и тераса Simple Smile А и офертата им е повече от добра. Непременно ще посетим препоръчаните таверни. Ще обиколим и плажовете в околността, дано е по-спокойно през Септември.

# 380
  • Мнения: 11 070
Гледката е един път!

# 381
  • Варна
  • Мнения: 1 595
Аз съм голям фен на Алики, не точно плажовете там, понеже наистина са малки и пренаселени, но тази година се разходихме по залез из района(пътеката към древните мраморни кариери и останките от езически храм), след 20 ч вече цареше някакво невероятно спокойствие(края на юни все пак), точно си мислих, че с удоволствие бих отседнала в района, вълшебен е, когато е спокоен, даже имаше едни къщички, за които се чудих дали се дават под наем, приказни дворчета имат:



Писала съм за района в темата за Тасос, да не се повтарям пак. Заведенията не бяха с високи оценки в Tripadvisor като цяло, но гледах в движение там и може да съм пропуснала нещо интересно. Не мога да се сетя за тези Gorgona дали съм минавала край тях. Късните следобеди и вечери, ранните сутрини ще са много красиви и спокойни там със сигурност!

# 382
  • Мнения: 219
Параход, ние сме в началото на Септември, надявам се да е по-спокойно. Просто се влюбих в Горгона румс от снимките и коментарите и затова сме там. Винаги избираме по хубава гледка и тераса Simple Smile А и офертата им е повече от добра. Непременно ще посетим препоръчаните таверни. Ще обиколим и плажовете в околността, дано е по-спокойно през Септември.
На 1 септември миналата година опашката на Маказа беше 8 км. Фериботите Керамоти-Тасос не смогваха да товарят румънците. Опашката от Маказа се беше пренесла на пристанището. Не ми се мисли какво е било на острова.

# 383
  • София
  • Мнения: 482
Здравейте, моля за съвет за маршрути на о. Крит. Ще бъдем за 4 нощувки, 4 пълни дни, с кола под наем. Отправна точка ще бъде районът на Ретимнон. Възрастни, без деца, свикнали сме на много ходене 😊

# 384
  • софия
  • Мнения: 25 438
Някой да е запознат от къде/има ли дей трип от Лимнос до Аги Страти (Агиос Естротиос)? Не фери. Проверила съм вече на старото пристанище в Мирина. Няма.

Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 08:50 от zvаnchе

# 385
# 386
# 387
# 388
  • софия
  • Мнения: 25 438
Еее, супер си! Благодаря! Ще ходя да ги преслушам. На място питах и всички разправят да питаме на пристанището, а там само първите седят и казват, че вече не правят.

# 389
  • Мнения: 11 070
Здравейте, моля за съвет за маршрути на о. Крит. Ще бъдем за 4 нощувки, 4 пълни дни, с кола под наем. Отправна точка ще бъде районът на Ретимнон. Възрастни, без деца, свикнали сме на много ходене 😊
4 дни не са много, а в темата има много пътували до Крит и можеш да получиш най-разнообразни съвети Simple Smile Сигурно ще се включат и други.
Според мен задължителните неща за вас са старите центрове на Ретимно, Ханя и плажът Балос. Мнозина добавят към този списък и Елафониси, на мен не ми харесва чак толкова, а за вас го има и факторът отдалеченост, вие си преценете. Красив е, но твърде пренаселен и комерсиален през лятото.
В регион Ретимно препоръчвам Превели - плаж на устието на река Мегало Потамос с естествена палмова гора по поречието на реката, и манастира Аркади. Пътят през планината до Плакияс и Превели е много живописен. В регион Ханя има още доста забележителности, но те остават малко по-встрани от вас. Ако приоритетът е плаж, добри са Фаласарна, Ставрос, Шейтан Лимани си струва за малко да се види.

Общи условия

Активация на акаунт