На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 964
  • 763
  •   1
Отговори
# 450
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Подкрепям за Финикунда и Метони. Ние бяхме в Метони, много удобно за всичко. На Финикунда плажът, ако е за най-близкия до мястото на настаняване, е малко по-добър.

# 451
  • Мнения: 943
Ние се върнахме от почивката си на Евия и Скирос.
...
В това е разказ Извинявай някъде да видя да спират повече яхти?

На Скиатос видях най-много.
Запомнила съм една голяма яхта с холандско знаме в залива Pefkos на Скирос.
И доста лодки - сигурно и малки яхти - имаше и на пристанището в Пефки на Евия.
Много ти благодаря Още се ремонтираме след бурята Хвана ни точно на връщане супер разказ си пуснала Завладя ме

# 452
  • Мнения: 5 017
Някой може ли да предложи таверна с вкусна кухня в Янина моля?

# 453
  • Мнения: 943
Някой може ли да предложи таверна с вкусна кухня в Янина моля?
не помня името, но точно до входа на крепостта

# 454
# 455
  • Мнения: 7 154
Някой може ли да предложи таверна с вкусна кухня в Янина моля?
Около езерото има няколко заведения, много е приятно заради гледката.
Специалитетът там бил жабешки бутчета. Не съм опитвала и добре, че не знаех, де. Бррррр по принцип съм всеядно животно, но такова нещо и охлюви не опитвам.

# 456
  • Мнения: 11 077
Виж ти! Никога не са ни предлагали жабешки бутчета. Муат скара яко Simple Smile

# 457
  • София
  • Мнения: 1 902
Ние се върнахме от почивката си на Евия и Скирос.
...
В това е разказ Извинявай някъде да видя да спират повече яхти?

На Скиатос видях най-много.
Запомнила съм една голяма яхта с холандско знаме в залива Pefkos на Скирос.
И доста лодки - сигурно и малки яхти - имаше и на пристанището в Пефки на Евия.
Много ти благодаря Още се ремонтираме след бурята Хвана ни точно на връщане супер разказ си пуснала Завладя ме

Вземи и ти да разкажеш нещо,цял Пелопонес обиколихте с яхта..снимки,нещо?!

# 458
  • Мнения: 856
... Приятелите ни насочват като за пръв път на Пелопонес, да се позиционираме в района на Каламата и по-точно Метони или Пилос....

Подкрепям за Финикунда и Метони. Ние бяхме в Метони, много удобно за всичко. На Финикунда плажът, ако е за най-близкия до мястото на настаняване, е малко по-добър.

Според мен Финикунда е доста по-чаровно и живо селце от Метони. Плажът на Метони не ме впечатли особено, не бих го избрала за отсядане.
Пилос е страхотно градче за разходка, но с голяма денивелация и изключително малък плаж, поради което не мисля, че е най-удачната плажна дестинация, особено с малко дете.
Може да разгледате и района на Каковатос, на мен там най-много ми хареса в тази част на Пелопонес




Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 16:35 от Mur

# 459
  • София
  • Мнения: 1 247
Дааа, Каковатос, Захаро, там е огромна ивица и също ни е любимо място.
Даже септемврийско се чудя дали да не пообиколим пак из Пелопонес. Ама не знам дали няма да ни домързи чак до там да се смъкнем Simple Smile

# 460
  • София
  • Мнения: 1 902
Метони за мен има особено чар!Но то всеки си усеща различно нещата,бих се връщала и за 8-ми път там Simple Smile Крепоста също е доста интересна,за който го вълнува,като селце не е нищо особено,две/три улички с кръчми и това е!Какаватос си е тип океански плаж!

# 461
  • София
  • Мнения: 18 699
За автомобил до 3,5т.колко е таксста на Рио Антирио?

# 462
# 463
  • Мнения: 11 077
На Метони плажът при крепостта е много плитък, на практика не може да се плува нормално. Подходящ е за малки деца. Ние бяхме отседнали във Финикунда. Ако човек обича по-изолирано, на 1 км след Финикунда е огромният плаж Анемомилос, където също има няколко вили, плажни заведения и (май два) къмпинга.
Корони също е много китно селце, и то с крепост, и по-близо до Каламата, НО там плажът е извън града, Зага.

# 464
  • София
  • Мнения: 11 987
За автомобил до 3,5т.колко е таксста на Рио Антирио?

Зависи не само от тонажа, а и от височината.

Общи условия

Активация на акаунт