На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 943
  • 763
  •   1
Отговори
# 435
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Моите акваобувки са от Декатлон. Вярно са като цвички, но са много удобни. Изкарах с тях на Самотраки - ходене, колоездене и камънак по плажа. Не са ми боцкали камъните. На мъжете са с по-стабилна подметка, подобна на показаната по-горе. Не помня от къде са купувани. И ние шофираме с тях Simple Smile

# 436
  • Мнения: 1 522
Здравейте,
Разглеждам за да направя резервация за края на август. С две малки дечица сме на 2 и на 5 години и не можем да изберем между Тасос и Ситония(Халкидики). И двете места са ни нови и не сме били досега и ще се радвам на някоя препоръка? Кои градчета да гледам и къде плажовете биха били по подходящи за децата според вас ?

# 437
  • София
  • Мнения: 1 686
За акваобувките пропуснах да напиша, че текстилният вариант, който ползвам, не намирам за много удобен при плуване, защото все пак се напоява с вода и усещането е малко странно. Не, че е невъзможно да се плува, но не ми е много приятно. Вероятно изцяло силиконовите ще са по-подходящи в този случай.

Параход, вчера чак вечерта забелязах съвета за фериботните разписания, който си ми дала. Аз и това съм го направила, защото забелязах, че обикновено няма съществени промени от година на година. Обаче за съжаление, феритата до Патмос пристигат все през нощта – от 22 ч. до към 2 ч. Изключение прави един в събота, който пътува през нощта и пристига в 8 ч. Но не намерих нито един, който да пътува през деня и да пристига по нормално време. Така че, ако се пътува със самолет до Атина и после фери, пътуването ще излезе пак близо 24 часа, а на връщане може да се наложи и нощувка в Атина, защото полетите за България са рано сутрин. Затова се надявам да намеря подходящи (и евтини) самолетни билети до някой съседен остров, за да се скъси времето за пътуване. Друг вариант си мисля - ако взема за Диагорас от по-евтините двойни каюти (те са по 86 евро на човек), а на малката обикновен билет - ще може ли тя да спи при мен и дали някой ще направи проблем.

# 438
  • София
  • Мнения: 553
Някой бил ли е в Arillas в Корфу? Пада се в северозападаната му част.

# 439
  • Мнения: 11 073
Друг вариант си мисля - ако взема за Диагорас от по-евтините двойни каюти (те са по 86 евро на човек), а на малката обикновен билет - ще може ли тя да спи при мен и дали някой ще направи проблем.
Абсолютно никакъв проблем няма да спите трима на две легла (е, тесничко ще ви е), просто вземи економи билет за единия възрастен, а не за детето.
Т.е. детето да си върви комплект с теб за каюта. След качването на ферибота на рецепцията има регистрация тип хотелска за каютите (силно казано, просто гледат билетите и ви разпределят по едни списъци), тогава таткото ще седне в икономична и малко по-късно ще дойде при вас, като дойде време за спане. Така или иначе при 24 ч. плаване няма да седите само в каютата.

# 440
  • София
  • Мнения: 1 686
Попаднах на доста приятен пътепис за малкото островче Арки от Додеканезите, което има само 50 жители и няма аптека, банкомат и постоянен свещеник. Ако ви се чете (на английски е), заповядайте https://agreekoddity.com/arki-the-island-that-broke-my-shoes/?fb … 8mPj5TyMQ3XTwbiTw. Всъщност жената е посетила вече над 60 гръцки острова за 25 години и има доста материал за четене.

# 441
  • София
  • Мнения: 1 247
Попаднах на доста приятен пътепис за малкото островче Арки от Додеканезите, което има само 50 жители и няма аптека, банкомат и постоянен свещеник. Ако ви се чете (на английски е), заповядайте https://agreekoddity.com/arki-the-island-that-broke-my-shoes/?fb … 8mPj5TyMQ3XTwbiTw. Всъщност жената е посетила вече над 60 гръцки острова за 25 години и има доста материал за четене.
Много интересен блог. И страхотни снимки.

# 442
  • Мнения: 5 832
Няма,но те са доста консервативни.
Българки,румънки се събличат най~често.
И гъркини съм виждала,но доста маалко.
Благодаря! Реших да си питам, че да не се вкарам в премеждие😂

# 443
  • София
  • Мнения: 1 686
Няма,но те са доста консервативни.
Българки,румънки се събличат най~често.
И гъркини съм виждала,но доста маалко.
Благодаря! Реших да си питам, че да не се вкарам в премеждие😂
Аз съм виждала табела на определен плаж (мисля, че на Икария беше), на която беше забранено "topless" плажуването, както и нудизма. Но това е по-скоро изключение. За нудизма има забрани на повече места, но има и много "nudist-friendly" (или "naturist") плажове.

# 444
  • София
  • Мнения: 272
Здравейте, почитатели на Гърция! Черпя вдъхновение и идеи от вас от над 7 години, благодаря ви за пореден път.
Преди две години не се престрашихме да пътуваме с 8-месечното ни бебе до Пелопонес. Благодаря за препоръките на Параход тогава за Лефокастро, беше много приятна почивка и доста обиколихме, почти целия Пелион. Миналата година бяхме за две седмици в северна Евия през юни, а през септември в Луца.
Та след доста изминати километри и пътуване през май до Атина, вече имаме смелост да поемем към Пелопонес. За щастие ни се падна относително спокойно дете  по отношение на пътуване поне Simple Smile Планът е да тръгнем на 27 август, да пътуваме до Атина, там да преспим при приятели и на следващия или по следващия ден да пътуваме към крайната си точка. Приятелите ни насочват като за пръв път на Пелопонес, да се позиционираме в района на Каламата и по-точно Метони или Пилос. Моля за вашите съвети за място за настаняване. Иска ми се да имаме съвсем наблизо приличен плаж, не държа да е пясък. Преди никога не сме търсели това, но миналата година в Луца оцених удобството да имаш плаж на 100-200 метра от апартамента. Със сигурност ще обикаляме и ще пътуваме почти всеки ден, ще бъдем около две седмици там.
Предварително ви благодаря, аз продължавам да чета старите постове за Пелопонес Simple Smile

# 445
  • София
  • Мнения: 11 987
Метони и Пилос не са точно в района на Каламата.
Но пък в тази част на Пелопонес има мнооого плажове.

# 446
  • Мнения: 11 073
Попаднах на доста приятен пътепис за малкото островче Арки от Додеканезите, което има само 50 жители и няма аптека, банкомат и постоянен свещеник. Ако ви се чете (на английски е), заповядайте https://agreekoddity.com/arki-the-island-that-broke-my-shoes/?fb … 8mPj5TyMQ3XTwbiTw. Всъщност жената е посетила вече над 60 гръцки острова за 25 години и има доста материал за четене.
Да, това е Stephanie Banks от групата на Матей! Следя я и аз от доста време.

Портокалкова, да се наместя пак със съвети, щом ти вършат работа Simple Smile В тази част на Пелопонес препоръчвам Финикунда или Метони за настаняване. И двете са истински приятни селца с кръчми, места за настаняване, крайбрежна алея, и добри плажове. В Метони има дори крепост на плажа Simple Smile



# 447
  • София
  • Мнения: 1 247
Здравейте, почитатели на Гърция! Черпя вдъхновение и идеи от вас от над 7 години, благодаря ви за пореден път.
Преди две години не се престрашихме да пътуваме с 8-месечното ни бебе до Пелопонес. Благодаря за препоръките на Параход тогава за Лефокастро, беше много приятна почивка и доста обиколихме, почти целия Пелион. Миналата година бяхме за две седмици в северна Евия през юни, а през септември в Луца.
Та след доста изминати километри и пътуване през май до Атина, вече имаме смелост да поемем към Пелопонес. За щастие ни се падна относително спокойно дете  по отношение на пътуване поне Simple Smile Планът е да тръгнем на 27 август, да пътуваме до Атина, там да преспим при приятели и на следващия или по следващия ден да пътуваме към крайната си точка. Приятелите ни насочват като за пръв път на Пелопонес, да се позиционираме в района на Каламата и по-точно Метони или Пилос. Моля за вашите съвети за място за настаняване. Иска ми се да имаме съвсем наблизо приличен плаж, не държа да е пясък. Преди никога не сме търсели това, но миналата година в Луца оцених удобството да имаш плаж на 100-200 метра от апартамента. Със сигурност ще обикаляме и ще пътуваме почти всеки ден, ще бъдем около две седмици там.
Предварително ви благодаря, аз продължавам да чета старите постове за Пелопонес Simple Smile
Бих огледала Финикунда за настаняване. Имат съвсем приличен селски плаж, а на около километър има също супер плаж.

ПП: Параход, писали сме едновременно Simple Smile

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 11:55 от тодоричка

# 448
  • София
  • Мнения: 1 686
Параход, никак не се учудвам, че ти я знаеш! Но кой е Матей?

# 449
  • София
  • Мнения: 1 247
Параход, никак не се учудвам, че ти я знаеш! Но кой е Матей?

Не съм Параход Simple Smile , но Матей е Мат Барет:
https://www.greecetravel.com/

Има и ФБ група.

Общи условия

Активация на акаунт