На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 965
  • 763
  •   1
Отговори
# 510
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
22 август.

# 511
  • Мнения: 5 776
Скрит текст:
Змия, ще се засечем значи Simple Smile

Вие къде сте запланували да идете? Аз ровичкам в Интернет от две седмици да набележа плажове за шнорхелинг в Корфу, включително такива, които са достъпни само по вода, и удрям на камък, само Палеокастрица и Порто Тимони се споменава. Останалите хвалени плажове са все пясъчни, плитки... Сигурно са хубави за плажуване, но няма да има много живот в тях. Отказвам да повярвам, че няма и други места за шнорхелинг на такъв голям остров.

И още един въпрос - към Паксос и Антипаксос ще отскочите ли? Ако да, как - аз се колебая дали с пътническия ферибот, дали с организиран круиз или самостоятелно с моторна лодка.

Макарон, виждам, че си запаена по шнорхелинг. Може ли мъничко инфо по тази тема на пълен, ама пълен лаик? Иска ми се като ходим сега в Гърция (Лефкада) да си вземем някакви маски, за да погледаме дъното. Можеш ли да дадеш инфо какво и от къде можем да вземем като за напълно, тотално начинаещи, а да не кажа, чак малко ме е срам, но ме е страх да си потапям главата във водата (имам някакъв страх, че ще се задуша) и не плувам много добре. Мъжът ми няма проблеми. Но, въпреки всичко ми се ще да опитам. Освен това, къде е добре на Лефкада да се прави това без да трябва да се влезе много надълбоко? Благодаря предварително.

Има тема за шнорхелинга, ще намериш доста инфо Simple Smile

# 512
  • София
  • Мнения: 13 142
Alia1, моята дъщеря беше очарована от Агиофили. Не плува надалече. Обикновено гледа да може да стъпва на дъното или малко след това. Каза, че там е имало най-много рибки. Но сме ходили само на нормални плажове, а не на такива, на които ходят гмуркачите.

# 513
  • Мнения: 1 631
Включвам се и аз с един въпрос - има ли във Вурвуру пекарна/фурна, от където сутрин да си купуваме закуски? Най-вероятно има, но не открих никъде информация къде се намира, а на картата не открих отбелязано място. Намирам "супермаркети", кафенета, таверни, но не и това. Ще съм благодарна за такава споделена информация.

# 514
  • Sofia
  • Мнения: 1 180
Във Вурвуру имаше една на главния път, малко преди Кариди, от дясно се падаше. Със сигурност има и други. Разходете се и ще намерите, селото е малко Simple Smile

# 515
  • Мнения: 1 631
Благодаря! Като стигнем ще се разходя . То това си е задължително, ама обичам налична предварителна информация Simple Smile

# 516
  • Мнения: 787
Скрит текст:
Змия, ще се засечем значи Simple Smile

Вие къде сте запланували да идете? Аз ровичкам в Интернет от две седмици да набележа плажове за шнорхелинг в Корфу, включително такива, които са достъпни само по вода, и удрям на камък, само Палеокастрица и Порто Тимони се споменава. Останалите хвалени плажове са все пясъчни, плитки... Сигурно са хубави за плажуване, но няма да има много живот в тях. Отказвам да повярвам, че няма и други места за шнорхелинг на такъв голям остров.

И още един въпрос - към Паксос и Антипаксос ще отскочите ли? Ако да, как - аз се колебая дали с пътническия ферибот, дали с организиран круиз или самостоятелно с моторна лодка.

Макарон, виждам, че си запаена по шнорхелинг. Може ли мъничко инфо по тази тема на пълен, ама пълен лаик? Иска ми се като ходим сега в Гърция (Лефкада) да си вземем някакви маски, за да погледаме дъното. Можеш ли да дадеш инфо какво и от къде можем да вземем като за напълно, тотално начинаещи, а да не кажа, чак малко ме е срам, но ме е страх да си потапям главата във водата (имам някакъв страх, че ще се задуша) и не плувам много добре. Мъжът ми няма проблеми. Но, въпреки всичко ми се ще да опитам. Освен това, къде е добре на Лефкада да се прави това без да трябва да се влезе много надълбоко? Благодаря предварително.

Има тема за шнорхелинга, ще намериш доста инфо Simple Smile

Благодаря, ще разгледам темата, не знаех, че има. Дано там не са много висока топка, че хич няма да се впиша...BlushGrinning

# 517
  • Мнения: 18 439
Само на Агиофили ми хареса за шнорхелуване на Лефкада и може би на Милос (Милош?) в края към пещеричката. По принцип заради белите камъчета се вдига...хм...не знам как се казва това бялото покритие от тях и видимостта не е толкова голяма. На Агиофили местните, които поддържат плажа, хранеха рибите около скалата и беше впечатляващо, наистина.

# 518
  • София
  • Мнения: 389
Момичета, някой бил ли е в този хотел El Greco Beach Hotel на Olimpiaki Akti. Мнение за него търся.

# 519
  • София
  • Мнения: 5 362
avpetrova, и ние днес пристигнахме в Амудия.
Утре ще се поразходим и ще разгледаме някой от околните плажове. Днес бяхме на Врахос. Хареса ни. Огромна плажна ивица и ситен пясък.

# 520
  • Мнения: 11 077
Eкстра, ще чакаме разкази и снимки Simple Smile Отдавна гледам в тази посока, но от северноегейските съм ходила само на Лимнос.

# 521
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Eкстра, ще чакаме разкази и снимки Simple Smile Отдавна гледам в тази посока, но от северноегейските съм ходила само на Лимнос.
Ееее, аз мислех, че ще излезеш с някоя супер полезна информация, пък то 😜
Засега да кажа, че открих още 1 фери - Кадъкьой-Петра.

# 522
  • Мнения: 361
Момичета, извинявам се, ако назад е коментирано и съм пропуснала, но някой ходил ли е в хотел AEGEAN BLUE ? Искам някакво мнение за него.

# 523
  • Мнения: 11 077
Тоя хотел къде в Гърция се намира? Може да има и 15 с това име.

# 524

Общи условия

Активация на акаунт