На море в Гърция 2019 - IV

  • 46 097
  • 763
  •   1
Отговори
# 630
  • столицата
  • Мнения: 3 804
Може ли някой да препоръча къща или етаж от къща в Гърция на пешеходно разстояние от приличен плаж. За 8-9 човека
Моля на лични, за да не е реклама.

# 631
  • Мнения: 5 832
Аз откакто сме се върнали гледам за още едно кратко море септември, уж за 5 нощувки по-близичко. Но докато ровех да видя къде точно да отидем, реших да погледна мечтаното от мъжа ми място и това беше мнооого груба грешка.Grin Сега вместо 5 нощувки и 3 дни отпуск, май ще отидем на 9 нощувки. Заминаваме за Никиана и да става каквото ще! Някой има ли инфо колко приблизително излизат магистралите до там, или поне сайт, на който мога да проверя? Отиде ми касичката.

Може ли някой да препоръча къща или етаж от къща в Гърция на пешеходно разстояние от приличен плаж. За 8-9 човека
Моля на лични, за да не е реклама.
Погледни в airbnb, пълно е с частни имоти, които излизат на много добра цена при толкова хора. А и Гърция е много общо казано. Simple Smile

# 632
  • София
  • Мнения: 12 006
https://www.facebook.com/halkidikivilla/

Може ли някой да препоръча къща или етаж от къща в Гърция на пешеходно разстояние от приличен плаж. За 8-9 човека
Моля на лични, за да не е реклама.

# 633
  • Мнения: 9
Страхотна тема.
Таман бях се замислила за почивката ни през Септември.
Благодаря много. Simple Smile

# 634
  • Бургас
  • Мнения: 2 141
Змия няма да сбъркате за Лимнос. И ние две поредни години ходим там. Мъжа ми и дъщеря ми са сърфисти и сме на Керос за по 12-14дни. Там има много български кемпери и обособено място за тях, но плажа не е хубав за плажуване. Е като няма вятър обикаляме плажовете, но ние си търсим чадъри и бийчбарове, по никакъв начин не са много шумни, а и харесваме да има хубава музика.
Към посочените от Звънче плажове мога да добавя Ред Рок, много дълга плажна ивица с дюни, ако искаш да се уединиш. Също и Саравари, там пясъка е малко по сбит, но плажа и ресторанта на плажа не са лоши. На Фаракло има едно малко плажче с камъни навътре, дъщеря ми и мъжа ми влизаха навътре със маски и плавница казаха, че са видяли много рибки, аз бях на плиткото с малкото пясък и една скарида се мъчеше да ме отстрани от нейната терирория Blush
На Лимнос сме били по миналата година до началото на септември 8-9.09 на мен лично ми беше хладно вечер и рано сутрин също ми беше студено, не че ходехме на плажа много рано към 10ч., но аз не съм критерий малко съм зиморничева ако морето не е супа не влизам Stuck Out Tongue Winking Eye
Много ми се иска в Гърция, но нещо плановете ни се объркват. Може би ако ходим ще търсим в последния момент.

# 635
  • Мнения: 11 122
[На Фаракло има едно малко плажче с камъни навътре, дъщеря ми и мъжа ми влизаха навътре със маски и плавница казаха, че са видяли много рибки, аз бях на плиткото с малкото пясък и една скарида се мъчеше да ме отстрани от нейната терирория Blush
Това ли е плажчето на Фаракло? Мноого ми хареса! Но не сме се гмуркали там.

# 636
  • Бургас
  • Мнения: 2 141
Да май е то от дясно се падаха причудливите каменни топки. Ще поглегна дали не съм затрила снимките.

# 637
  • Мнения: 11 122
Някак си зад него и отдясно, да. Тоя Ред Рок не си първата, която го препоръчва, явно ще се връщам на поправителен Simple Smile

# 638
  • Мнения: 12 055
Звънче, чудесен разказ. Припомни ми Лимнос Yellow Heart
Змия, добре сте го решили. Билети за връщане вземи на място, по спомен ни направиха не малка отстъпка, в порядъка на 25-30 евро беше.
Ние бяхме там от 01.09 и беше спокойно. Бяхме в къща за гости на Танос бийч, бяхме единствените гости за целия ни престой. Чудно беше. Сутрин минаваше един овчар, който черпех с бира, той мен със сирене Smile
Не пропускайте таверна Мандела и О мераклис. Някъде назад пусках линкове. На Лимнос се отядохме на петли, зайци, агнешко... и най вкусните пържени скариди ....ох.

# 639
  • София
  • Мнения: 1 902
Змия няма да сбъркате за Лимнос. И ние две поредни години ходим там. Мъжа ми и дъщеря ми са сърфисти и сме на Керос за по 12-14дни. Там има много български кемпери и обособено място за тях, но плажа не е хубав за плажуване. Е като няма вятър обикаляме плажовете, но ние си търсим чадъри и бийчбарове, по никакъв начин не са много шумни, а и харесваме да има хубава музика.
Към посочените от Звънче плажове мога да добавя Ред Рок, много дълга плажна ивица с дюни, ако искаш да се уединиш. Също и Саравари, там пясъка е малко по сбит, но плажа и ресторанта на плажа не са лоши. На Фаракло има едно малко плажче с камъни навътре, дъщеря ми и мъжа ми влизаха навътре със маски и плавница казаха, че са видяли много рибки, аз бях на плиткото с малкото пясък и една скарида се мъчеше да ме отстрани от нейната терирория Blush
На Лимнос сме били по миналата година до началото на септември 8-9.09 на мен лично ми беше хладно вечер и рано сутрин също ми беше студено, не че ходехме на плажа много рано към 10ч., но аз не съм критерий малко съм зиморничева ако морето не е супа не влизам Stuck Out Tongue Winking Eye
Много ми се иска в Гърция, но нещо плановете ни се объркват. Може би ако ходим ще търсим в последния момент.

Оххх,с този разказ,може и да откажеш змия-та Simple Smile

# 640
  • Бургас
  • Мнения: 2 141
Открих малко снимки от Ред Рок.





За съжаление в другата част където са дюните нямам снимки.

# 641
  • софия
  • Мнения: 25 516
И ние ще ходим на поредна поправка. Ред Рок сефте го чувам. Изглежда страхотен. В коя част на острова е? Лесен ли е достъпът до него?

# 642
  • Бургас
  • Мнения: 2 141
И ние ще ходим на поредна поправка. Ред Рок сефте го чувам. Изглежда страхотен. В коя част на острова е? Лесен ли е достъпът до него?

Малко ми е трудно да се оправя с посоките ни мисля в югоисточния край на острова.
https://www.google.com/maps/place/Red+Rock+Beach+Bar/@39.8493842 … 3384976,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x14afed9a469b51bb:0x7adb9a0211a77e52!8m2!3d39.8493801!4d25.3406863

# 643
  • софия
  • Мнения: 25 516
Да, югоизточният е. Ние пак не ходихме в тази част, не ни стигна времето.
Сетих се, че приятелка беше казала, че на Плака, който е в севоизточната част, имало розов пясък, но и до там не стигнахме.
Много има какво да се види на Лимносчето.
Прави сте, че на плажчето на Фаракло може и да става за гмуркане. Там има скали и е дълбоко.

# 644
  • София
  • Мнения: 12 006
Няма отказване.
Хладното време не е причина да се отказваме. На мен ми е добре на плаж и в края на октомври. Достатъчно ми е и само да гледам морето. Пък и неопрени си имаме.

Общи условия

Активация на акаунт