На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 973
  • 763
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 1 902
Няма отказване.
Хладното време не е причина да се отказваме. На мен ми е добре на плаж и в края на октомври. Достатъчно ми е и само да гледам морето. Пък и неопрени си имаме.
Аз нямах впредвид хладното Simple Smile
Останала съм с впечатление,че избягвате навалица от бг кемпери,за това така се изказах!
Нас лично ни отказва ферито и евентуалния вятър,също избягваме и събародници..

# 646
  • София
  • Мнения: 11 987
О, да, бягаме от други кемпери и от българи, но подозирам, че ще си намерим поне няколко пусти места.

А защо ферито ви отказва?

# 647
  • София
  • Мнения: 1 902
Не ни се дават 300евро Simple Smile
то не че няма да ги дадем за нафта де,щото хич не ни свърта на едно място,но....мъжът ми се опъва!Мен ако ме питаш,бих отишла,изглежда ми доста подходящ Simple Smile

# 648
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
И аз бих се връщала много пъти на Лимнос. Харесва ми спокойствието и залезите.



И ние много места не сме обиколили  предимно на север от Мирина или северозападната част и сигурно много други закътани местенца.

# 649
  • София
  • Мнения: 11 987
220 евро е, не е 300 Wink

А ако тръгнем към Пелопонес примерно, ще дадем почти толкова за пътни такси. С нафтата ще станат и повече.

# 650
  • Мнения: 12 004
То и моят се опъваше, докато не стъпихме на острова. Вече и не пита за цена на ферито Smiling Imp

# 651
  • София
  • Мнения: 1 902
220 евро е, не е 300 Wink

А ако тръгнем към Пелопонес примерно, ще дадем почти толкова за пътни такси. С нафтата ще станат и повече.
Ние шаниме магистралите доста Simple Smile

# 652
  • софия
  • Мнения: 25 457
Няма отказване.
Хладното време не е причина да се отказваме. На мен ми е добре на плаж и в края на октомври. Достатъчно ми е и само да гледам морето. Пък и неопрени си имаме.
Аз нямах впредвид хладното Simple Smile
Останала съм с впечатление,че избягвате навалица от бг кемпери,за това така се изказах!
Нас лично ни отказва ферито и евентуалния вятър,също избягваме и събародници..
Навалица от бг кемпери има само на изток и не съм сигурна през септември дали все още са там. Струпването на сънародници също е там. В другите части няма.

По отношение на сънародниците има и изключения. В Мирина на главната улица много симпатична българка от Видин от повече от 10 години има магазинче за красиви ръчно правени бижута. Прави отстъпка на българи 10%. Всеки път си купувам по нещо от нея.
Имаме традиция да си купуваме за вкъщи сувенири от местата, на които ходим. Тази година в едно от магазинчетата харесах нар от глина. Собственичката ни пита от къде сме и ни каза "Благодаря" като плащахме. След това прочетох, че нарът е направен от български автор, който дълги години живее в Атина. Мило ми стана.

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 18:41 от zvаnchе

# 653
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Да предимно сънародниците са на исток на Керос там има български сърф и кайт спот.
Звънче от Лимнос имам два прекрасни чифта обици ръчна изработка. И това пано
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 18:47 от maya_76

# 654
  • Мнения: 3 070
Ааа, ще разказвам и аз за Лимнос, то се е видяло. Simple Smile
Само да намеря малко свободно време. Благодаря на всички за чудесните разкази и споделеното с нас.
Изобщо не съжалявам, че не можахме да видим всичко, категорично ще повторим. ♥




# 655
  • Мнения: 11 079
Лимнос и Кефалония явно са евъргрийните в темата Simple Smile

# 656
  • Мнения: 5
тодоричка, salex_n2, благодаря!

# 657
  • Мнения: 82
Темата придобива морско синьо, аз да питам с кола на ферито до Лимнос от Кавала, колко струва.

# 658
  • София
  • Мнения: 1 247
Темата придобива морско синьо, аз да питам с кола на ферито до Лимнос от Кавала, колко струва.
Двама души и кола 174 евро  двупосочно

# 659
  • София
  • Мнения: 13 147
Темата придобива морско синьо, аз да питам с кола на ферито до Лимнос от Кавала, колко струва.
Трима с кола - преди 1 година около 180 евро с билети за връщане, купени на място. През 2013-та двама с кола - 190 евро с билети, купени отиване и връщане по интернет. Wink

Около Фаракло не знам колко риби има, но се намират камъни с невероятни форми. В двора на хотелчето ни беше пълно с такива:



Хазяинът ни каза, че синът му обичал да се гмурка и ги е извадил от морето около Фаракло (май по-правилното е Фалакро).

Първата половина на септември е пълно с българи. В Мирина всеки 4-5 човек говореше български. В пустинята единствените други посетители също бяха българи. Обаче всички се изнесоха 1-2 дни преди учебната година.  Лошото е, че и таверните масово затвориха в неделята преди 15-ти септември. Много от бийч баровете също пустееха (за моя радост).

Общи условия

Активация на акаунт