На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 992
  • 763
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 82
Благодаря, цената е добра до Лимнос, а къде е най--добре да се отседне спрямо плажовете и има ли оси????

# 661
  • Мнения: 11 087
Оси - не, защото има вятър. По наше време нямаше и комари. Но ако случите безветрие...

За плажовете - зависи какво търсите. За мен най-хубавите са в района на Мудрос и другия път вероятно там ще отседна. Но е по-забутано, за темерути. Мудрос е малко село с няколко кръчми, а наоколо - съвсем диво.
Миналата година бяхме в Плати, на един от най-добрите (но цивилизовани) плажове, на 1-2 км от столицата. Там е по-светско, има и още няколко свестни плажа. И там ни хареса, но е една идея по-комерс. Общо взето, 30-40 км е от единия до другия край на острова и се пътува бързо, та няма много значение. Има го и това, че ако е ветровито, може да се наложи да търсите безветрен плаж някъде по-надалеч.
Единствено не ми хареса районът около Керос, но то там ако не си сърфист, няма и какво да правиш.

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 22:48 от Параход

# 662
  • Мнения: 82
Оси - не, защото има вятър. По наше време нямаше и комари. Но ако случите безветрие...

За плажовете - зависи какво търсите. За мен най-хубавите са в района на Мудрос и другия път вероятно там ще отседна. Но е по-забутано, за темерути. Мудрос е малко село с няколко кръчми, а наоколо - съвсем диво.
Миналата година бяхме в Плати, на един от най-добрите (но цивилизовани) плажове, на 1-2 км от столицата. Там е по-светско, има и още няколко свестни плажа. Общо взето, 30-40 км е от единия до другия край на острова и се пътува бързо, та няма много значение. Има го и това, че ако е ветровито, може да се наложи да търсите безветрен плаж някъде по-надалеч.
Единствено не ми хареса района около Керос, но то там ако не си сърфист, няма и какво да правиш.

Догодина живот и здраве, ще сме там, веднага набелязвам...

# 663
  • Мнения: 11 087
Сега се сетих, че приятелка ми е казвала, че в безветрено време на Мудрос е много горещо и влажно и има комари. Ама то Лимнос си е ветровитичък, де.

# 664
  • София
  • Мнения: 1 247
Комари определено нямаше много. Мъжът ми е като магнит за тях, но поради вятъра вероятно нямаше много.
Оси изобщо не съм видяла. За мен Плати беше съвсем ок като място за настаняване. Първите две нощувки бяхме в едни каменни вилички по-близо до морето. После се преместихме горе в селото и беше разкошно. Тихо, спокойно, само петли се чуваха сутрин. Но в самото село е сложничко с паркирането. Там са сокаци и особено с по-голяма кола ще е сложно. Ние паркирахме под къщата на нещо като площадче. Но и там не винаги имаше място.

# 665
  • Мнения: 11 087
Но пък кръчмата на площада колко е добра!

# 666
  • Мнения: 296
Здравейте пак от мен лудата! Grinning Сега пък нещо се влюбих в Корфу и Лефкада, защото видях, че има организирани почивки с чартърни полети йей! Искам да попитам спец. за Корфу дали водата в края на август- началото на септември ще е топла? Искаме основно да ходим на плаж.

# 667
  • София
  • Мнения: 478
Здравейте, Оказа се, че моите деца не са големи фенове на морето, за разлика от мен. Последните две години ходихме на по - дълбоки плажове и това може би допълнително влоши нещата. Другата седмица съм намислила да ги закарам за няколко дни до Гърция в опит да им хареса и да направим по - дълга почивка, съответно трябва да е в Северна Гърция. Помня, че на Керамоти беше плитък плажа, ако не се лъжа и на Ираклица. Моля, помагайте из този район и Халкидики за места с плитки плажове, че не помня къде какъв е.

# 668
  • София
  • Мнения: 5 362
Brazilka, пусни търсачката.

Наши приятели ще ходят на Лимнос тази година. Ние нещо не успяхме да се организираме с тях.
Иначе тук от Амудия нищо ново. Районът си го знаете. Плажовете са пълни. Ходхме до Парга- гмеж и жега.
Алоники и Скала са страхотни. За Алоники аква обувки. Дъното е с камъни. И на двата плажа има кантина. Чадър и шезлонг само на Алоники. И ако може да се ходи рано. Там имаше и бебе буквално на дни. Аз не съм толкова смела.

# 669
  • Мнения: 1 230
Здравейте пак от мен лудата! Grinning Сега пък нещо се влюбих в Корфу и Лефкада, защото видях, че има организирани почивки с чартърни полети йей! Искам да попитам спец. за Корфу дали водата в края на август- началото на септември ще е топла? Искаме основно да ходим на плаж.
Стига да не е захванал по - рано дъждовен период, водата си е топла. Дори местните казваха, че края на август е най - хубава и приятна.

# 670
  • София
  • Мнения: 1 247
Но пък кръчмата на площада колко е добра!
Страхотна! Там освен скарата, която супер, ядохме най-вкусните кюфтета от тиквички евър.

# 671
  • София
  • Мнения: 2 628
Brazilka, пусни търсачката.
 Ходхме до Парга- гмеж и жега.
Миналата година бяхме в Парга и района края на юни, началото на юли. Беше страхотно- жега, но не прекалена и много хора, но поносимо. Тази година ходихме по същото време до Скиатос/Скопелос. Същата работа:) На връщане обаче тълпите към островите станаха огромни. Така, че  за Гърция май юни и септември са най-подходящи.                        
 За хора тепърва опознаващи Гърция какво бихте ми препоръчали за следващо пътешествие-Кефалония или Лимнос?

# 672
  • София
  • Мнения: 553
Моля, за насоки към подходящи райони за почивка с деца на остров Евия - плитко море е основен критерий. Относно място за настаняване - основен критерий е да е на комуникативно място на пешеходно разстояние до заведения и магазини.

# 673
  • Мнения: 11 087
Бразилка,
според мен най-плиткият плаж в близка Гърция е Авдира/Миродато. Има ограничено настаняване около него.

BettyBoop,
ако обичате по-зелено, разнообразна природа, по-дълбоки и сини плажове, пещери - Кефалония. За плитки и пясъчни плажове, повече археологически забележителности, но по-кафяв пейзаж - Лимнос. Бих добавила и че двата острова са доста спокойни в споменатия период, въобще не може да се сравнява с Парга и Скиатос, които са две от най-натоварените туристически дестинации в Гърция.

# 674
  • Мнения: 904
На път за Лефкада ще имаме един ден и нощувка в Парга ,та питането ми е към кой плаж да се насочим .То ще е за някой час и друг ,че искаме и града да поразгледаме. Иска ми се по възможност да е  по-малко пренаселен, което предвид сезона и дестинацията едва ли ще се случи ,но все пак.

Общи условия

Активация на акаунт