Мека мебел - тема 8

  • 117 594
  • 899
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Здравейте,
Някой да има случайно отзиви за Divan Idea ?
И аз се интересувам - страхотно изглеждат, но нямат шоурум във Варна.

# 136
  • Мнения: 140
Здравейте,
моля за отзиви за дивани с релакс функция. Харесах един модел в Ралица, но нямам никаква представа дали механизмът е достатъчно издръжлив и изобщо дали си заслужават парите.

# 137
  • Мнения: 9 794
Имам диван с 1 ел.релакс седалка, перфектно си е, като го опънеш до край, си почти легнал. Но диванът ми не е от Ралица, някакъв немски е, НЕмарков.
С ел.релакс единственият проблем е, ако някое детенце (като моето) почне да цъка бутона и движи седалката нагоре-надолу дълго време. На всичкОто релакс моторите са китайски и си пише, че не трябва повече от 20 сек. да се движи, иначе изгарят.
Но то и нормален човек няма да си играе с бутона, естествено.

# 138
  • Мнения: 40 931
Здравейте,
моля за отзиви за дивани с релакс функция. Харесах един модел в Ралица, но нямам никаква представа дали механизмът е достатъчно издръжлив и изобщо дали си заслужават парите.

Нямам такъв, защото при избор на диван се водех от по-важни за мен неща, но ако имах опция щях да си взема непременно. Много е гот като гледаш ТВ да си вдигнеш краката като на шезлонг без да се налага да ползваш табуретка за това. Та, струва си. Дали е здраво обаче зависи от фирмата и цената, предполагам.

# 139
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета. Да споделя нашия опит с диваните: Ходили сме в аутлета Mobel в Стара Загова. Оттам си купихме немска секция от масив дъб на много добра цена (под 2 000 лв.) Такава иначе струва поне 10 000. Имат много красиви дивани, но някои, като ги пробваш, не са толкова удобни. Други са по-добре. Определено ви препоръчвам да отидете на място.
Иначе нашите дивани - единият е от Айко, точно COTTA, за които вече е станало дума (от актуалните модели ми се струва, че е най-близък до този диван). Той беше един от най-удобните дивани, на които бяхме сядали, и веднага го харесахме. Вече втора година нямаме проблем с него. Обаче тъй като около година се спеше на него всяка вечер, разтегателната част, която влиза под дивана, на места стана доста твърда. И сега може да се спи на разтегната част, но става по-удобна с топ матрак. На часта за сядане няма такъв проблем - спи се добре. Там явно е доста подсилена.
В кухнята имаме диван на Ikea (модел, който не се предлага вече). Преди да го купим, направихме проучване на английски и разбрахме за проблемите му. Въпреки това си го купихме - беше удобен за сядане, перфектен като размери и ни харесваше как изглежда. И да, има ги проблемите, но ние сме си ок с тях. Така че всеки, който се замисля за диван от Ikea и търси отзиви от дадения модел, да не забрави да потърси из международните сайтове и в Youtube - има много ревюта.

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 15:25 от Flower A

# 140
  • Мнения: 1 651
Аз пък не останах с много добри впечатления от Мобел - стари изостанали колекции дивани от чужбина на луди цени. Не ни харесаха, та си поръчахме ъглов диван от Бодомекс, точно какъвто го искахме, много добро изпълнение и в пъти по-ниска цена.

# 141
  • Мнения: 3 096
Да похваля и нашия диван, ползваме го от месец, та не знам как ще се държи с времето, но засега сме доволни. Много удобен, мек, лежанката е супер. Двете табуретки също са плюс Simple Smile

https://veko.bg/content/%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D1%8A%D0 … D0%B8%D0%BD%D0%B0

# 142
  • Мнения: 2 072
Здравейте, някой поръчвал ли е диван от  mebeli.bg? Добре изглеждат, но няма къде да се видят, освен това и картинките са компютърни графики. Ще съм благодарна,ако някой е поръчвал от тях и сподели.

# 143
  • Мнения: 1 612
Здравейте, харесахме си диван на Natuzzi Editions от Айко. Някой с мнения за тези дивани? Бяхме убедени, че това е нашия диван, но в друг мебелен магазин ни ги оплюха, че били с ниско качество и постоянно имало рекламации. Сега сме разколебани, естествено.
Това е дивана
https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=14&pid=132760& … phrase%5D=Natuzzi

# 144
  • Мнения: 40 931
Не познавам този модел, но обикновено Натуцци си личат и на пипане на кожата, и на удобство и т.н. Просто са относително скъпи и нямат всички конфигурации (понеже са скъпи не се внася пълната им гама).  Трудно ги свързвам с ниско качество, ама знае ли човек.

# 145
  • Мнения: 1 612
По принцип, Editions сериите са средното им качеатво, съответно и цената не е мн висока. Аз не искам вечен диван. След 5-6 години ще го сменя, най-вероятно, но не искам и такъв, който след 1 година ще се обезформи.

# 146
  • Мнения: 264
Още един глас и от мен за дивани на Паралел. И при мен дивана Холивуд не е мръднал, а и аз в една част от годината го използвам и за спалня. Скоро и за другото ми жилище купих същия диван. Единствено  предложение към фирмата мога да отправя  - като не  е необходимо/а за мен не е / дивана да се ползва и като спалня да не се поставя механизъм за спалня. Така ще се увеличи свободното пространство за да се ползва като ракла, защото реално то е доста малко. А и цената ще отиде надолу.
                   https://divaninani.bg/ това ли е сайта им?

# 147
  • Мнения: 198
Здравейте, виждам, че има хора, посещаващи Mobel Outlet в Стара Загора. Харесах този: https://galeria-mobel-outlet.com/%D0%BC%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BB% … -alcantara-pinto/
Дали някой има реални впечатления как се държи във времето диван от алкантара, продаван от тях? Имам известни съмнения и колебания дали материята не е имитация.

# 148
  • Мнения: 24
Мнение за избор на ъгъл с дамаска между Гала Колеционе и Ралица.

И двата са ни удобно, и двата са в бюдежтът.
Ралица е 3к, Гала - 5к.

Основни критерии за нас:
1. Достатъчно издържлив ли е материалът на дамаската на износване, изхабяване и почистване?
2. Подлежи ли на почистване?
3. Отзивчивост при отстраняване на гаранционни и следгаранционни претенции.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 816
Имам ъглов диван от Ралица. Ужасна дамаска. Още като дойде не беше съвсем опъната на лежанката, заваля се , отпусна се. От преди 4 години е, сега ще го претапициране. Беше над 3500лв

Общи условия

Активация на акаунт