Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 57

  • 36 406
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 355
kacha, ей това ме дразни мен и мира не ми дава - защо при положението, че е с такива размери и ясно се вижда, че е злокачествено, ме занимават с биопсия и т.н. и губя най-малко десет дни, место да ме режат и да се изясняват нещата.

Нещо и аз не схващам....Гаврилов маха бучката и правят й половин часова биопсия и ако видят, че е рак, то разширяват операцията с махането на възли и прочее. Какви са тези игли и боцкания? Нали преди са видяли, че е злокачествено.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 123
Тинтири ,при хормонозависим рак не се препоръчват.Има много теории ,защо да не се консумират, но май основното е ,че дават на животните хормони за увеличаване на лактацията. Аз и пилешко не ям заради хормоните.Другите меса си ги ям .Зеленчуци всякакви ,боб- зрял и зелен .

# 62
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
То пък в кои ли храни няма боклуци.
Аз не спазвам нищо за сега.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 686
Ако искам да спазвам всички ограничения, и за квартиранта и за инсулиновата ми резистентност, трябва да карам само на домати, краставици, тиквички и броколи цял живот Sad

Дайте съвети какво да ползвам за афти. Излизат ми по езика и стават все повече

# 64
  • Мнения: 142
Тинтири, ако ти се занимава с бабешки лекове бих пробвала да жабуря след хранене отвара от смрадлика и сода. Но е важно да се знае, че за да има ефект  трябва си я приготвяш всеки ден !

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 07:28 от boni 623507

# 65
  • София
  • Мнения: 2 092
Ако искам да спазвам всички ограничения, и за квартиранта и за инсулиновата ми резистентност, трябва да карам само на домати, краставици, тиквички и броколи цял живот Sad

Дайте съвети какво да ползвам за афти. Излизат ми по езика и стават все повече

Тинтири, аз се справям с афтите, както и с херпес, като срязвам една скилидка чесън и прилагам срязаното на болното място. Минава ми безотказно. Дано проработи и при теб.
Преди две години си направих тест за хранителна непоносимост. Оказа се, че имам реакция против глутен, мляко и млечни, бобови и яйца. На практика сега ям само месо и зеленчуци, тъй като в почти всички зърнени има глутен в по-големи или по-малки количества. Напоследък обаче, веднага след химиото, лупам дини в промишлени количества. Не мога да пия течности, както ме съветват, толкова са ми опротивяли, затова пък динята ми е идеална, за да изкарам лекарството по-скоро.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 038
Дайте съвети какво да ползвам за афти. Излизат ми по езика и стават все повече

Пробвай с таблетки за смучене БиоГайа. С тях се оправи майка ми по време на ХТ.

# 67
  • Cherven Bryag
  • Мнения: 134
Мехлем "индекстол" от афти, но при низки левкоцити също се появяват афти.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 685
За храните и ограниченията не се страхувайте от плодовете просто, защото са сладки. Не такова сладко ни е забранено, а по-скоро бялата захар, млечните шоколади, тортички, пастички, спиртните дамски сладички напитки като бейлис, ликьорчета, разни коктейлчета с чадърчета и други подобни, които ги водят висококиселинни заради многото добавена захар и други подсладители и понеже дамите сме си такива по природа, все на такова сладичко се хвърляме, затова за по-лесно и кратко ни казват "без сладко", но се има предвид друг вид сладко - това, което най-много ни съблазнява, а не без сладки плодове. Идеята е да наблягаме на алкалните храни и продукти, а не по това като го лапнеш в устата дали ти става сладичко. Дази статийка би могла да ви бъде от полза ако решите режим някакъв да спазвате и да ви ориентира от кое дозите да намалите, от кое да увеличите.

http://roditel.bg/tablitsa-s-alkalni-i-kiselinni-hrani-ph/

Обърнете внимание кои плодове ги водят алкализиращи - баш едни от най-сладките и О, чудо! и лимонът, за който някои на бас се хващат, че е киселинен плод заради киселия вкус. Не обвързвайте вкусовите качества с нивата на pH. За нас е достатъчно по-често през пръстите да се бием като ни се прияде нещо от последната група изброени.

# 69
  • Мнения: 492
Спиритче,  четох, четох , но тази таблица според мен е тотално объркана.

# 70
  • Мнения: X
Момичета, видях се с проф. Йорданов от ВМА и вече имам дата за операция.Мнението му е, че няма смисъл да се чака и че биопсията дори е излишна, както и предварително правене на скенер и мамография с контраст, както ме готвеха за тях. Последните щяха да изметят опрацията с още месец време. Според него премахването на гърдата е наложително, така че с или без биопсии, скенери и повторно мамо, отстраняването е неизбежно. И мен сякаш ми поолекна.  Смятам при него да се оперирам и повече да не ходя за мнения. Знам, че хирурзите това им е работа, но си мисля, че ако имаше нужда той като оператор от някакви изследвания предварително, щеше да ми каже.
Иначе за храненето все още не съм проучвала въпроса, но някъде мернах, че е хубаво да се ядат (или на сок) лимони и цвекло. Спрях всякакви захари на мига, в който ми казаха, не че ще ми погне това особено на този етап. Кафе пия по едно, макар че май не било хубаво, с малко мед.
Spirit Crusher, Flowers Hibiscus На 38 години съм. Имам се за отговорен за здравето си човек, в години колко профилактични прегледи за какво ли не съм правила. Неглижирах ги тия ци*и и от време на време страшно ме хваща яд на мен си. Профалих и семейните планове, ще изтекат и много от спестяванията ни, а можеше всичко да бъде хванато навреме. Но, станалото-станало.
Прегръдка за всички ви!

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 10:42 от Анонимен

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Спиритче,  четох, четох , но тази таблица според мен е тотално объркана.
Има забележка към статията, че дава информация за влиянието на някои продукти върху организма, а не за конкретните им стойности на рН. Малко е объркващо и много се спори по темата, сякаш при някои в стомасите ни нещо се обърква, уж киселинен пък дава алгализиращ ефект. Например картофа си е картоф, много лесно може да му измериш киселинноста с латмусова хартийка и да се успокоиш ако се окаже алкален, но ако вместо задушиш едно хубаво и остро го препържиш става вече един друг картоф. Като цяло съвпадат изброените в зеления абзац с тези, които са ми препоръчвали, съвпадат и набедените за вредни, не е много далеч табличката от съветите на моята онколожка, само че е насочена повече към родителите, които се чудят децата си как балансирано да хранят, отколкото към нас онкоболните и има както пропуснати (като суровите кайсиеви ядки), така не на правилните места сложени като препоръчителни, но строго забранени за нас като грейпфрута, особено по време на ХТ.

Това помня аз от съветите на моята:
- хубави: сурови ядки, горски плодове, червени сладки плодове, сезонни салати, кореноплодни, свежи зелени билки като магданоз, босилек, целина, копър, от месата риба, може и телешко, конско, еленско, свинята и пилешкото много силно не ги препоръчват.
- лошите: набедените за бели отрови - захар, брашно, сол (за солта обаче хич не спазвам, как пък няма да си овкуся салатката, ейде бе), прекалено маслените сирена и млечни (но може козе сиренце или млекце много пък като ми се прияде), никакви газирани като кола, фанта и други подобни, че при тях едни "хубости" се срещат като зачете етикета човек чак се плаши, без алкохол, без пържени храни, тиганите наистина ги зарових из шкафовете, открих силата на хартията за печене, всичко ми се получавало, тиквички, картофки, дори сафрид, чернокоп, цаца, без малотрайни колбаси, че там наистина със шепите се ръсят едни стабилизатори, химии, изкуствени овкусители.

Както виждате не са нужни кой знае колко ограничения. Без доказано вредните макдоналдски боклуци, на кока кола измишльотините (нашта кола е без захар, айде бе, и с кво ми я подсладихте, с онова още по-гадното аспартам, не мерси!, пийте си я!), чипсове, снаксове, мазни тестени закуски, понички, имитиращите продукти и заместители също са гадни, направил ми кашкавал от соев протеин, ми яжте си го и него, заради единия спестен лев към такава гнус няма да посегна... Просто един по-здравословен режим, към който все децата си опитваме да приучим, а те все не слушкат да му се не види и в междучасията с ей такива боклуци се тъпчат и на по-късен етап вместо на тинейджърството си да се радват, ох наднормено тегло, ох запек, ох гастрит.

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 11:32 от Spirit Crusher

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Според него премахването на гърдата е наложително, така че с или без биопсии, скенери и повторно мамо, отстраняването е неизбежно.

Поне проучи варианта за реконструкция при същата операция, което аз не направих от бързане и шаш и много съжалявам.

# 73
  • Мнения: 1 355
Тотти, не се самообвинявай, че уж не си го хванала проблема на време. На време съм го хванала и пак съм без гърда..Някой път нещата сякаш зависими от Господ.

# 74
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Ааа как така операция без изследвания, дай им на хирурзите да режат. Поне запази кожата за реконструкция после. На мен преди да ми изрежат жлезистата тъкан, знаеш ли колко изследвания,снимки и биопсия от кои ли не части на гърдите правиха. И е добре винаги да се чуе и още едно второ мнение преди да се предприеме нещо.
И аз имам инсулинова резистентност, ама нищо не ми казаха за диети . Казаха само винаги да имам в мен нещо за гризване като ми прилошее. Иначе съм правила няколко теста за имунологична несъвместимост към храните и освен глутен излезе какво ли не, то направо няма какво да се яде.

Общи условия

Активация на акаунт