Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 57

  • 36 487
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Cherven Bryag
  • Мнения: 134
Звъня цяла сутрин и до обяд,но една от 8 не дигат телефони и това не за първи път по време на акция раздаване на сутиени.Криятсе...

# 76
  • Мнения: X
daffodil, не стана въпрос за реконструкция, аз даже не знаех, че може двете неща в една операция. Той като ме видя, че така наперено съм готова да се разделя с жлезата, може и да не му се е занимавало да говорим за това. Но със сигурност ще питам. Надявам се да го видя преди да ме приспят. И е вярно, така съм се вторачила в това да бъде изчистено всичко бързо, че ще пропусна други важни неща.


# 77
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Tottó, няма място вече за съжаляване и самобичуване, от тук нататък действия и смело напред. Смени гледната точка и по-оптимистично и надъхано мисли. Аз само 2 години по-младичка съм била от теб като ме диагностицираха. Моето беше наистина не на време хванато, имах и засегнати лимфи и видимо влошаване на здравето, докато го усетя с едни 10 килограма ме беше стопил ракът и въпреки всичко минах през нужните изследвания, операции, терапии и се чувствам напълно възстановена в момента. На 38 години си в разцвета на силите си, имаш и подкрепата на семейство, близки, имаш ни и нас, с каквото можем да ти помогнем, отговорим или опътим. Наистина най-страшното и тежкото при теб вече мина - чакането, чуденето, размотаването, отлагането, дилемите при този ли, при онзи ли лекар. За мен между другото точно това ми беше наистина най-тежкият период психически и аз като теб като стана ясно какво е или какво най-вероятно ще се окаже, като се завъртя колелцето, като знаех какво следва и на коя дата къде да отида и сякаш ми олекна на душичката, така се амбицирах и наех чак небесата ударих, иначе бях едно кълбо от нерви денем, и кошница с кошмари нощем. Правех каквото трябваше и то взе че стана не каквото си ще, а каквото плануваха за мен лекарите. И пак ще кажа - без съжаляване, без самообвиняване, без мисли от рода "ако можех времето да върна". След време като свикнеш и с мисълта, като се нагодиш към обстоятелствата, като се поогледаш около себе си, като завържеш запознанства с хора с подобни на твоите проблеми, ще установиш, че диагнозата не само отнема... не малко и ще ти даде. Имаш качествата на амбициозен човек, духовит, ще ти промени мисленето в положителна насока, ще те научи да се разваш на дребните неща, ще те направи по-отговорна, дисциплинирана, мъдра, на самообладание ще те научи, ще се изненадаш ти самата пък от себе си какви неподозирани сили криеш, ще разчистиш обкръжението си от всякаква плява като използвачи, интриганти, лицемери... нещата не са изцяло черни, хиляди ползи можеш да извлечеш и от най-тежката ситуация. Може абсурдно да ти звучат думите ми, но аз просто съм си такава, такова ми е мисленето, такава ми е философията. Градушка ще ми унищожи овошната градинка - ами добре, ще си направя екологичен тор от сваленото от дръвчетата. Порой ще ми наводни двора с божури - ами добре, езеро ще си направя и шарани ще си завъдя там. Таванът в спалнята ще протече - пак проблем не виждам, ще използвам повода със съседите над мен да се сприятеля обсъждайки общия ни проблем. Обявяват код червено за проливни дъждове - чудесно, щорите се разкачват и се изнасят на терасата пороя да ги поизплакне от напластения прах, а не аз лайсничка по лайсничка с някаква смешна там гъбка да обирам грубата мръсотия, за мен остава за задача само нежното и финно полиране.... абе всеки  път идейки някакви такива ми идват, когато нещо лошо се зададе. Е не може пък всичко да е 100% лошо, Лошотията си има нюанси и аз все гледам да се облажа по един или друг начин от най-светлите отенъци. Simple Smile

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Реконструкцията трябва да се реши предварително, не става с преди да те приспят. Но не го подценявай като вариант вместо после да се чудиш как да реконструираш с отрязано всичко. Друг съвет - обсъди с хирурга предварително колко лимфни възела смята да маха.

# 79
  • Мнения: X
Мда, сега попрочетох, че се прави тази реконструкция по време на операция. Дали същия хирург я прави или се вика и пластичен? Ето нещо, което в бързината съм пропуснала да проуча. До сега ми говореха за някакви изследвания, пък аз само настоявах да се предвижим по-бързо към дата за операция. Благодаря, daffodilFlowers Hibiscus!
Spirit Crusher, Flowers Hibiscus Май наистина имаме много общо неща Simple Smile

# 80
  • Мнения: 2 369
Мда, сега попрочетох, че се прави тази реконструкция по време на операция. Дали същия хирург я прави или се вика и пластичен? Ето нещо, което в бързината съм пропуснала да проуча. До сега ми говореха за някакви изследвания, пък аз само настоявах да се предвижим по-бързо към дата за операция. Благодаря, daffodilFlowers Hibiscus!
Spirit Crusher, Flowers Hibiscus Май наистина имаме много общо неща Simple Smile

Предполагам зависи каква е операцията и доктора. В моя случай ще я прави един доктор (незнам как ще издържи. Как издържат такива дълги операции?), но сигурно ще си помагат там в екип. Моята обаче е лесна. Ще запазят кожата и зърната (поне на този етап така мислят), ще режат само отдолу като при разкрасителните операции. Вадят жлезите и двете и слагат силикон на тяхно място. Операцията със собствени тъкани е по-сложна обаче и незнам нея как я правят. Имаме тук една приятелка от списващите, която тамън я оперираха вчера с нейни тъкани и като се поосвести ще се появи и ще разказва. И аз я чакам с нетърпение😊

И аз съм предоперационно😅 Утре детето има рожден ден, а не бях чистила стаята му от февруари или даже януари (че и преди да се разболея не си давах много зор в нас) и се размазах! Гаджето напуска апартамента си и се мести при мен (не е за пръв път. Той и без това живее тук и само плаща за нищо отделен) и се случва точно сега. Гроги съм и немога повече, а хола ми е на вили-мотовили. После поне детето ще вазира утре привечер и аз започвам да приготвям багажа за болницата. В сряда влизам.

Исках да ви питам давате ли разрешение да ви проучват раците като ги извадят? Аз дадох, но май сгреших.

И аз се мъча с цигарите. Доктора каза да не пуша. Намалих ги до под 5 бройки. Не е зле да не пуша даже хич, ама....

# 81
  • София
  • Мнения: 2 092

Spirit Crusher, Flowers Hibiscus На 38 години съм. Имам се за отговорен за здравето си човек, в години колко профилактични прегледи за какво ли не съм правила. Неглижирах ги тия ци*и и от време на време страшно ме хваща яд на мен си.

Totto, гаранция нямаш. Аз заради наследствеността ходех редовно на профилактични, когато усетих, че кожата на гърдата ми се променя и загрубява, надебелява, веднага отидох на мамография в Окр. б-ца София, там ми казаха, че нищо ми няма. Година след това, когато напипах бучката, приемащата в Онкологията разгледа диска със старата снимка и каза, че съвсем ясно се вижда образувание. Та така, мен пък ме е яд, че цяла година съм си отглеждала рачешки работи, въпреки че съвестно съм направила всичко необходимо. Такива ми ти работи.

# 82
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 018
И млечни ли не може??? Е то какво остана за ядене?
Пасеш треволяк /естествено, ако не е киселинен/ и се.....радваш на живота Simple Smile Ако можеш, разбира се Simple Smile
Ето една статия за глупостта на т.н. алкално хранене:
http://6nine.net/2018/05/26/%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%82-%D0%B … 0%B0%D0%BB%D0%BD/
Някой питаше за пушене? И аз съм пушач и много ме е срам...Sad

Ето и още...
https://www.bb-team.org/articles/5235_6-mita-za-alkalnata-dieta
Изчела съм маса статии по въпроса и стигнах до извода, че това с храненето е заб лу да..., но ако някой го влече, не е лошо Simple Smile

# 83
  • София
  • Мнения: 3 526
Аз пък си ям всичко, но внимавам с количествата (ама заради годинките,  не заради друго)... и си пия бира и винце.
Ми така де, удоволствието от хубавата храна е част от удоволствието да си жив... Наблягам на качеството, не на количеството.
Пуших 7 години след операцията (и 27 преди). Отказах ги просто защото така реших, а не защото така трябва...

И така вече 19 години...

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 17:44 от AnyHr

# 84
  • Мнения: 142
Според мен тестото, алкохола и захарта са проблем, когато се прекалява. Затова и повечето онколози не влизат в подробности относно храненето. Храненето е опорна точка на алтернативното лечение-  гъби, билки и семена. След химията всеки сам решава как да живее - монах- кореноядец или нормален, мислещ човек с деца и семейство.

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 18:01 от boni 623507

# 85
  • София
  • Мнения: 1 312
Здравейте, момичета! Някой дали се следи при Големанова от Сити клиник-диспансерно? Не знам какъв е реда, бих искала да попитам някой неща, но не допускат друг ,а само пациента. Съпруга ми се следи там и след скенер и засечена някаква лезия в черен дроб/опериран от тумор в бъбрек,без разсейки и без терапия/ и следва чакане след три месеца за да се види дали има промяна в размера. Това ме побърква,не знам така ли се процедира. Чакане,а ако се губи време... Нито дават диск, нито обясняват, е казала му няма за какво да се притесняваш- наред си.. Аз се следя в диспансер Младост и мога да отида и попитам каквото искам,а тук много модерно..

# 86
  • Мнения: 2 369
Аз пък си ям всичко, но внимавам с количествата (ама заради годинките,  не заради друго)... и си пия бира и винце.
Ми така де, удоволствието от хубавата храна е част от удоволствието да си жив... Наблягам на качеството, не на количеството.
Абсолютно! Да не ям, да не пуша, да не пия, да се страхувам и какво ли още не. А мерси! Нищо не е доказано, че да си налагам този мъчителен начин на живот, но както някой горе каза който обаче му се занимава с тези ограничения и му носят някакво успокоение нека го прави.
Аз месото намалих спонтанно, а и гледам да купувам био такова. Точно заради хормоните.

Да се похваля! Брат ми е приет в медицинския и ще става хирург дай боже! Страхотно нещо за цялото ни семейство е това събитие! 😊

# 87
  • Варна
  • Мнения: 1 685
И аз така, Ани и Милмич... въобще не смятам стриктните диети за панацея и редовно си прегрешавам и мен пък за разлика от Милмич хич не ме е срам да си призная, че и цигари си пуша и мастичка си пийвам. А Тинтири като пита за млечните, че и от тях не можело да ядем. Може бееее, гледайте само да не се превръщат в основна храна. Мислиш ли, че на мен нещо ми е станало като чат пат си позволявам от ония френските бутикови сирена, които са с над 80% процента масленост, такива храни се водят по-скоро деликатес, яж ти по една пита овче синьо сирене и няма хич да те питам с рака ти кво е станало и без образование ще ти кажа, че холестеролът ти не е добре, което също може да те убие много по-бързо и внезапно дори от някакъв си рак. Grinning Умерено и разумно както с дозите, така и с драстичните ограничения. Имате си онколози, съветвайте се с тях, питайте, обсъждайте ако въобще остане време надълго и на широко да ви обясняват. От моята едно съм запомнила, трябва балансирано хранене, а не отказ от едно или друго. Казвайки ми за захарта не пропусна да вметне, че все пак И от нея се нуждае тялото ми, не съм само тумор, най-малкото за мозъчното оросяване са нужни захарите. Просто вместо ако съм свикнала ежедневно с цял шоколад, мелба с много сметана и поръсена със захарни пръчици или парче торта гараш да заменя нуждите си с бонбон и две-три кубчета черен шоколад, лъжичка мед, някой друг сладък сочен плод ако толкова без сладко не издържам и в абстинентни ситуации изпадам... Лакомията ни забраняват, не списък от храните, с които обичаме да прекаляваме. Основните забрани ги налага съвсем не ракът, а придружаващи заболявания или усложнения като диабет, хипертония, некрозирал черен дроб, язва, такива нямате ли, почти всичко ви е позволено дори сред "забранените", но от тях в умерени количества и с подбор на качесвото им.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 039
Здравейте, момичета! Някой дали се следи при Големанова от Сити клиник-диспансерно? Не знам какъв е реда, бих искала да попитам някой неща, но не допускат друг ,а само пациента. Съпруга ми се следи там и след скенер и засечена някаква лезия в черен дроб/опериран от тумор в бъбрек,без разсейки и без терапия/ и следва чакане след три месеца за да се види дали има промяна в размера. Това ме побърква,не знам така ли се процедира. Чакане,а ако се губи време... Нито дават диск, нито обясняват, е казала му няма за какво да се притесняваш- наред си.. Аз се следя в диспансер Младост и мога да отида и попитам каквото искам,а тук много модерно..

MM, със съмнение за метастази в черния дроб, описани като огнищни лезии, завеждащият на гастроентерологията в Онкологията в София ни изпрати в ИСУЛ за Контрастна ехография на огнищни лезии в черния дроб. Препоръча ни изследването да се направи от доц. Генов или д-р Митова, и двамата много добри специалисти. Успяхме да се доберем до д-р Митова, обърна ни страхотно внимание, изключително доволни сме. Мога да дам неин тел. на лични.

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 19:40 от O. Basilicum

# 89
  • София
  • Мнения: 1 312
O. Basilicum, много благодаря!
В същност пише хиподенсна лезия в 4 сегмент 10/6, не знам ако е мета не се ли описва като мета. Ще се радвам за телефона в Исул.

Общи условия

Активация на акаунт