Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 29 490
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 9 991
Всички в чужбина ли живеете? С варене на боб в България съм няма проблем. Кисне се цяла вечер, на другия ден се вари. Под налягане става по-бързо, но и в нормална тенджера става. Аз купувам боб в консерви, не би трябвало да има стабилизатор, но не съм и поглеждала. Червения боб и другите ги смесват и правят на къри, или Чили конкарне. За вегетарианци, Чили Сен карне 😁, с патладжани, тиквички, доматен сос и 2-вида боб.

# 766
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Катерица, добре изглежда, но как се сервира?

В консервите червен боб често има захар.
Поне в Германия. Ползвам го за брауни.
Аз боб в буркан не съм взимала и не мога да коментирам.
Обаче накиснах леща за фалафели.

Направих канелени охлювчета и кекс да не ядат моя без глутен, но нещо не вървят. Моят повече се хареса 😵
Напоследък пак все ми се яде 🥺
Утре смятам да си правя панкейкс с ленено семе, мъжът ми ще прави тостери с кашкавал.

# 767
  • Мнения: 9 152
asyalein, намерих видеото в you tube


Хлябът може да е най- различен вид, а плънката може да е само вегетариански вариант.

# 768
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Схванах. Аз реших, че сърцата са до долу някакси... аз съм правила подобно, плънката беше сирене и лютеница и сирене и разни зелении. Хлябът беше домашен, бял и стана: бяло, зелено, червено. Отвън не го измазвах.

# 769
  • Мнения: X
asyalein, италианският боб е на Rapunzel. А другият, който купувам, се оказа австрийски: https://www.mutternatur.at/produkte/?fwp_wso_products_facet=huel … nfruechte-trocken. Има ги в био магазините при нас.

Консерви не купувам, защото едва ли са киснали боба/нахута/лещата... Пък и по принцип не купувам консерви, освен домати в стъклени буркани.

# 770
  • Мнения: 2 560

Ето този купуваме, ако е наличен.
Солен кекс днес, за Задушница.
Пълнени гъби и гъбена каша.

# 771
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Синьо, при австрийските бял не видях. Италианският и той ли е цветен? Аз питам за сорта, понеже не намирам бял, който да ми е вкусен.

Феникс, ясно, аз в Реве рядко ходя, не ми е наблизо.

Ето го моя фалафел на фурна.
50:50 леща и зеленчуци, без яйце. Отвън е хрупкав, вътре сочен. Пържен ми харесва повече, но нямах време да се занимавам.

# 772
  • Мнения: X
asyalein, много добре изглеждат кюфтенцата!
От италианския има и бял, Cannellini имам един пакет в момента. Може би имаше и друг сорт. Днес погледнах в магазините, но нямаше и помен от италиански боб. Май миналогодишната реколта се е изчерпала...
Беше писала по-напред за една закуска на някаква лекарка, която лекувала с храна, и все се каня да те попитам за името ѝ.

Днес си правих пюре от спанак и печена тиква. Много ми се услади. Simple Smile

# 773
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Лекарката е Anne Fleck, доста книги издаде. В нета има много рецепти, сортирани по болести. Потърси ernährungsdocs.
Предаването им е по ndr.

При нас затвориха реформхауса, но там нямаше избор. Въобще май не се готви много и няма предлагане.
Иначе съм намерила един белен, сушен грах, идеален е за пюре

# 774
  • Мнения: 9 991
Четох консервите, граха и царевицата уж нямат консерванти, боба има нещо неидентифицирано. В някои и захар.
Стигнах до извода, че руската салата е по-вкусна без картофите.

# 775
  • Мнения: 2 560

Опит за домашни кроасани, гювеч, салати  .

# 776
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
бързата лютеница, макарони на фурна и печена тиква.

# 777
  • София
  • Мнения: 5 247
Феникс, кифличките изглеждат страхотни. Как се правят, вътре със сиренце ли са?
Ние днес хапвахме доматена крем супа с моркови, лук, розмарин ( със стъклените спагети от грах и соя), варени яйца, джи-джи па па с ягодово сладко и крема сирене, карфиолена яхния с киноа и босилек, сурови орехи, ябълки както всеки ден, тулумби, кисело мляко, маслинени хлебчета.

# 778
  • Мнения: 1 846
Здравейте, печени тиквички и боб.

# 779
  • Мнения: 2 643
Леща яхния, постна мусака, зелена салата , тиква на пара.

Общи условия

Активация на акаунт