Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 29 002
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 255
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Катерица, покажи коя марка елдени взимаш. Аз много ги обичам, но при нас са смес както Ирката пише. Соба нуделс се водят.

# 256
  • Мнения: 9 152
Катерица, покажи коя марка елдени взимаш. Аз много ги обичам, но при нас са смес както Ирката пише. Соба нуделс се водят.
На Ruschin Soba ли?
Хм...странно. Пише, че са безглутенови
Ето тези
 Другата марка ( те имат и нудъли от просо) са тези:
https://werz.bio/buchweizen-vollkorn-nudeln-glutenfrei

# 257
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Kатерица, тези не ги знам. Аз от азиатските магазини си ги купувам. Там тези не съм ги виждала...

Тези от коняка сега ги има в повече магазини, те са почти без калории.

# 258
  • Мнения: X
Соба само от елда случайно намерих в Реве, в био-магазините при нас все са и с пшеница. Ето тези са от Реве.
Иначе ние харесваме едни спагети и спирали от елда на Алб Натур.

При нас Dutch Baby за закуска (днес всички сме си вкъщи), тиква в какви ли не вариации (на супа, на къри със зелен фасул, на тиган, печена на фурна...), хляб от киноа, сладкиш със сливи.
Аз съм на орехова "диета". Пак са се родили много тази година и не мога да се спра да събирам и да ям. Laughing Вчера и първите кестени събрахме. Обичам есента!

# 259
  • София
  • Мнения: 4 306
и аз обичам есента
вкъщи се заяви печена тиква, ще видя на пазара дали моите хора са нарязали тиквите Simple Smile
от печената тиква мога да направя овесени палачинки и сладки за през седмицата
основните този уикенд ще са зеленчуково къри, паста с домашен чушков сос алакалабрезе и овча извара
другото ще се мисли адхок

# 260
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Бял боб на яхния - ужас стана - реших, че ще сложа в гювеч олиото, червения пипер, чубрица и препечена суха чушка и всичкото това във фурната. Но, нещо се отплеснах и докато го чаках да "заври" във фурната, че да сипа готовия боб от бурканите (в него има чушки и моркови) и то взе, че изгоря! Но нали съм инат, не го хвърлих, сипах боба. Ох, у-ж-а-с, не мога да повярвам, че го сторих това. Защото явно гювеча се беше много напекъл и като почна да пращи олиото, та после един тон време чистене малки пръски от олио! По принцип така го правих няколко пъти, но в тенджера на котлона и след това във фурната. Сега си мислех, че може да не цапам и тенджерата и след това гювеча и я оплесках. Е добре, че беше малко и го изядохме, но ми е за урок!

Боб мунг на супа с индийски подправки - чудесен стана.
Баница с яйца, сирене и паста от зелени маслини (свърших я най после тази паста, по принцип взимам само паста от маслини каламата, но сега реших да пробвам от зелени маслини. Изобщо не ми хареса и я слагах в баница само и само да се свърши и в зеленчукова супа я слагах, и край!).
Содена пита от лимец - стана чудесна, нищо, че не се надигна много. И на вкус е хубава и на консистенция, само малко вида и е смачкан.  Joy

Правих и бързата лютеница от лук, чесън, червени чушки от буркан и препечена суха чушка.

# 261
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
паста от маслини слагам на салата и добре върви, също на антипасти. но наистина някои не са много хубави.

Бейби, да ти кажа и аз ги творя такива, баба все викаше: който го мързи има двойно работа  Whistling
аз редовно се задушавам и вкючвам алармата от прегорели чили чушки  Mr. Green
това си е биологично оръжие  Laughing

аз имам червен боб, исках да правя от него онзи японски сладък мус, ама не стигам до там...


Синьо, благодаря, че сподели. близкото реве е малко и няма такива неща, голямото ми е далеч и не ходя, че ми е стресиращо да пазарувам там...

вчера ядах салата карфиол, чушка, боб и сирене.
за закуска пини палачинки от смлени бадеми, брашно от елда и от лен с яйце и газирана вода. много успешни станаха...
за днес незнам какво ще готвя. имам карфиол, може би на къри.

# 262
  • Русе
  • Мнения: 5 205
Скрит текст:
Бял боб на яхния - ужас стана - реших, че ще сложа в гювеч олиото, червения пипер, чубрица и препечена суха чушка и всичкото това във фурната. Но, нещо се отплеснах и докато го чаках да "заври" във фурната, че да сипа готовия боб от бурканите (в него има чушки и моркови) и то взе, че изгоря! Но нали съм инат, не го хвърлих, сипах боба. Ох, у-ж-а-с, не мога да повярвам, че го сторих това. Защото явно гювеча се беше много напекъл и като почна да пращи олиото, та после един тон време чистене малки пръски от олио! По принцип така го правих няколко пъти, но в тенджера на котлона и след това във фурната. Сега си мислех, че може да не цапам и тенджерата и след това гювеча и я оплесках. Е добре, че беше малко и го изядохме, но ми е за урок!

......................................................................

Правих и бързата лютеница от лук, чесън, червени чушки от буркан и препечена суха чушка.

Винаги варя зрял боб яхния в гювеча във фурната и не съм имал тези проблеми. Първо сипвай боба, после запръжката. Не сипвай студена течност в горещия гювеч, може лесно да се напука.
https://ipeychev9.blogspot.com/2014/08/blog-post.html

# 263
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Бял боб на яхния - ужас стана - реших, че ще сложа в гювеч олиото, червения пипер, чубрица и препечена суха чушка и всичкото това във фурната. Но, нещо се отплеснах и докато го чаках да "заври" във фурната, че да сипа готовия боб от бурканите (в него има чушки и моркови) и то взе, че изгоря! Но нали съм инат, не го хвърлих, сипах боба. Ох, у-ж-а-с, не мога да повярвам, че го сторих това. Защото явно гювеча се беше много напекъл и като почна да пращи олиото, та после един тон време чистене малки пръски от олио! По принцип така го правих няколко пъти, но в тенджера на котлона и след това във фурната. Сега си мислех, че може да не цапам и тенджерата и след това гювеча и я оплесках. Е добре, че беше малко и го изядохме, но ми е за урок!

......................................................................

Правих и бързата лютеница от лук, чесън, червени чушки от буркан и препечена суха чушка.

Винаги варя зрял боб яхния в гювеча във фурната и не съм имал тези проблеми. Първо сипвай боба, после запръжката. Не сипвай студена течност в горещия гювеч, може лесно да се напука.
https://ipeychev9.blogspot.com/2014/08/blog-post.html
точно там ми беше грешката, не прецених колко е загрял гювеча - срамота направо! Все едно за първи път в живота си готвя!  Blush

Ася, защо се казват тези палачинки пини? Аз като правя палачинки, май само аз си ги ям и папагала ги къса. За това ако много ми се приядат, купувам готови от магазина. Вярно, не са толкова хубави, но аз така или иначе на годината купила макс 1-2 пъти. Преди време правих едни от подобни на тези които ти описваш, смлях си елдата сама и сложих едро смлян лимец и мисля бадеми - разкош. Но на другия ден не бяха толкова хубави. А за 4-5 само да цапам не си заслужава.

# 264
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бейби, мини, не пини 🤪
За вечеря правих фондю със сирена. От много време не съм правила заради глутена - топенето е проблема.
Днес нарязах: чушка, карфиол, варени картофи, ябълка, нектарини. Супер стана.

# 265
  • София
  • Мнения: 4 306
Ася, къде е проблемът при топенето на сирената и глутена? Някаква реакция ли става?

Аз правих обикновени палачинки, които останаха и днес за закуска на ситното. В училище се оказа, че закуските са гадни, та всяка сутрин ще правя или организирам някаква.
Суши спретнах и малка салата от останалите омлет (нарязан на лентички) и краставици.
Довечера ще е паста, но няма да е напълно веге, та аз съм пас.
За утре някаква супа, че стана хладно и добре затоплят тялото.

# 266
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Нали се топи хляб във фондюто 🙄
Падат трохички и аз после се струпясвам.
Иначе с разтопяването на сирената няма проблем, ама с нещо трябва да се яде.

Зеленчукова паеля
Бобово брауни
Зелева салата

# 267
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ася, аз обожавам сирене, но на фондю ми е тежко и не правя в нас. А когато сме си го поръчвали, хляб е имало, но не винаги. Явно зависи в кой ресторант. Последно ядох фондю в един ресторант в квартал на Бостън, там нямаше хляб изобщо. Но ако у вас другите го предпочитат с хляб, защо не правиш в две отделни, но по малки фондю тенджерки? Едното за теб, другото за ядещите хляб? Има едни много малки съм виждала в магазините и даже може да ги сбърка човек, че са играчки  Laughing както аз се обърках.

# 268
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Защото имам хубав съд, тип Ле Крюзе. Вкъщи ядем двамата с мъжа ми, абсурд да правя две.🙄
Като сложиш повече вино, не е толкова тежко 🤣

С какво го ядахте в Бостън?

# 269
  • Мнения: 9 152
ние топим във фондюто сварени на пара: броколи, брюкселско зеле - цели розички, моркови.

Общи условия

Активация на акаунт