Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 28 983
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 152
С булгур съм правила кисело зеле на фурна.

# 661
  • Мнения: 1 291
Благодаря за отговорите! Simple Smile

И още един въпрос. Ако има тук вегетарианци, които не хапват яйца, приготвяте ли палачинки? По каква рецепта?

# 662
  • Мнения: 9 152
Палачинки без яйца правя с елдено брашно (обикновено го смесвам с динкел или пшенично). Елдата има много изразен спойващ ефект.
Също, палачинки с пасиран банан. Палачинките после са приятно ароматизирани и леко сладнят.

# 663
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Вместо яйце слагам за спойка смляно ленено семе или чия, за протеин -соево или нахутено брашно.

Правила съм палачинки от кокосово мляко с оризово брашно и не се късат. Тестото е много рядко, но стават.

Днес: пица Маргарита
тофу с лук и гъби на тиган
Супа с топено сирене
Евентуално сладкиш с нахут

# 664
  • Мнения: 2 560
Мусака правих днес, с гъби, вместо кайма. Закуската беше сандвичи с кашкавал.
Имам една глава червено зеле и се чудя какво да я правя. Никога не съм готвила до сега. Някой с изпитана рецепта 🌻?

# 665
  • Мнения: 9 991
Зависи от булгура. Може да се консумира и след накисвсне само, може и да се вари. Пилаф се прави като се запърже малко фиде до златисто, после се слага булгура и се разбърква и той много леко да се за пържи. Залива се с вода гореща от термоканата, не много. При нужда се долива. Оставя се почти готов, с много малко вода, след което се сваля от котлона, захлупва и покрива с кърпа без да се бърка. Като изпие цялата вода е готов. Същото може и с ориз. Ситния за кюфтета пак може да се свари или само накисне. Турския обикновено е бланширан и му трябва по-малко вода и време.

# 666
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Феникс, червеното зеле може нарязано и сварено с малко вода, подправки и една ябълка. Аз не го харесвам така и скоро експериментирах и бях много доволна:

Зелката на четвъртини, махам кочана, но не целия, за да държи листата. Всяка 4-на режа на още поне 3, т.е да са по-тънки парчетата. Мажа със зентин, сол, розмарин и във фурната. Супер стана.

Наситнено върху тесто, отгоре сирена.

Много на ситно, намачкано със сол и на салата с настъргана ябълка или постилал. Аз намачквам и оставям за следващия ден, така е по-меко.

# 667
  • Мнения: 2 560
Благодаря ти много🌻, ще пробвам печено със зехтин, вкусно ми звучи😊.
На салата харесваме само едно плоско зеле, та няма да рискувам, но печено ще пробвам☺.

# 668
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
След като го изпечеш му върви балсамико. Ние го ядахме и топло, и студено и даже мъжът ми го одобри. А той само готвено го яде....

# 669
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Благодаря за отговорите! Simple Smile
И още един въпрос. Ако има тук вегетарианци, които не хапват яйца, приготвяте ли палачинки? По каква рецепта?
банан

Булгур готвя вместо ориз, но много рядко. Аз го харесвам, мм не.

Цветното зеле го правим на салата и съм го правила на студено пресован сок с други зеленчуци и ябълки.

Днес направих мляко с ориз. По късно ще правя гъби на виенен "кебап". Скоро не бях правила една салата която по принцип само аз я харесвам - зеле, ябълки, лук и омешани или с изцедено кис. мляко или със заквасена сметана. Но днес съм се наканила да направя малко само за 1-2 дни за мен, а останалото зеле с ориз във фурната след 2-3 дни.

Вчера реших, че ми се ядат панирани кисели краставици и късно вечерта направих няколко. Много рядко ги правя защото не обичам да пържа. Някой правил ли е такива краставици във фуранта? (ще трябва да пробвам другия път). В последно време ми се яде много солено.

# 670
  • София
  • Мнения: 18 699
Палачинки с нахутено брашно правя.

# 671
  • Мнения: 216
Цитат
И още един въпрос. Ако има тук вегетарианци, които не хапват яйца, приготвяте ли палачинки? По каква рецепта?

Само  брашно и вода + набухвател( бакпулувер или сода за хляб). Няма нужда от слепващи контрагенти. Могат да се направят и с газирана вода или бира. Но бирата малко променя вкуса.

# 672
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Ася виж в Reformhaus, там има със сигурност, или си поръчай от техния онлайн шоп.

Ще го пробваме този шоколад, благодаря за рецептата, но идеята да се топли меда не я одобрявам, за това ще мисля алтернатива за подсладител.

Не съм топила меда точно за този шоколад, защото е от акация и все още не е озахаросан, има само наченки на озахаросване. Добавих го, след като извадих купата от водната баня.

Когато съм правила със слънчогледов мед или с мед букет, тогава го добавям към сместа, докато е на водна баня, защото тогава медът ми е озахарасон и трябва да се стопи.

# 673
  • Мнения: 4 514
Момичета, имате ли бърза рецепта за запеканка от зеленчуци, но да е нисковъглехидратна?

# 674
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Броколи, карфиол, алабаш и заливаш със сметана и яйца.
Отгоре после настърган кашкавал.

Или цикория, праз, целина, пак залети със сметана.гъби също може.

Сладкишът с нахут стана добре.
Детето доста хапна, но след като сложих топинг, иначе му беше сух

Общи условия

Активация на акаунт