Вегетарианската тема 12 - какво ще готвим днес

  • 28 973
  • 1 011
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 9 152
Дафиновият лист не е ли животозастрашаващ?
Свекърва ми ми беше казала, че дори едно парченце да изям по невнимание, може да ми увреди червата и да се наложи спешна операция.
Вярно ли е това?

# 871
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Само това намерих: Der Lorbeer kann zwar im eignen Garten kultiviert werden, für die Verwendung als Tee oder Gewürz muss es aber zwingend der Edle Lorbeer (Laurus nobilis) sein. Der häufig als Heckenpflanze verwendete Kirschlorbeer ruft bei Verzehr Vergiftungserscheinungen hervor.

Аз го обожавам, заедно с естрагона и инд. орехче.

Днес гледах пак предаването, дето готвят непознато ястие и си харесах soir от Естония. Мляко се пресича с извара и котидж сирене, бърка се после на котлона с масло, яйца и ким. Изглеждаше като неузрял кашкавал.

Също видях интересна рецепта за тарт Татън, смятам да я пробвам. Само тестото трябва да заменя.

# 872
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Пълнозърнести палачинки със сладко.
Нещо като кус кус - чушки, лук, целина, пармезан и яйца. Вкусно.
Пълнени мини чушлета с ориз.
Баница с яйца, кисело мляко, зелении разни и масло.
Панирана моцарела в кори за баница.
Купен топъл хляб тандори с бг. овче сирене и лютеница + краставички.

# 873
  • Мнения: 2 560
Ася, сладкиша изглежда страхотно😊, ще споделеш ли как го приготвяш🌻😊?
Аз сладкиш с ябълки правих, картофи със сметана  и сирена, супа със спанак и спаначени палачинки .
Днес купих аспержи, ще правя крем супа, детето много я харесва. Това беше една от първите супи, която изобщо яде, а той е доста труден с яденето🙄😊. Към нея крутони ще направя, ама с купешки хляб, че имам няколко изостанали филийки.

# 874
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Феникс, от предния сладкиш заделих една част от тестото и го изпеках на блат.
Всеки пандишпан става, аз импровизирам заради глутена.
Бялото е маскарпоне с извара, отгоре малини с агар. Въпреки че ги охладих, малините избутаха крема. Трябваше и него да го стегна с агар, но не ми се занимаваше. И така беше изяден скоростно!

Взех ябълки за тарт Татън .
Да видим дали детето ще го яде.
Иначе супа с аспержи яде, ама ще изчакам местните. Тук в полето само аспержи растат.

# 875
  • Мнения: 2 560
Благодаря ти🌻, ще пробвам и аз да направя такъв сладкиш, но агар никога не съм ползвала. С желатин имам два опита и двата провалени,  та ще видим какво ще спретна.
Аспержите ги грабнах веднага, не пропускам, ако има в магазина,  но си права, че и местните скоро ще започнат😊

# 876
  • Мнения: 9 991
Взех някакво тофу в саламура. Не е гадно, но няма вкус на нищо. Вие как го приготвят?

# 877
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз го пържа, после овкусявам. Но може да го мариноваш преди това и после да пържиш.
В яденета тип къри/гулаш се овкусява от соса.

Феникс, агарът е лесен: сложих малко вода, агара и кипнах. 2мин трябва да ври. После малините, както са замразени. Като се отпуснаха, оставих 5 Мин да се охлади и сложих отгоре на сладкиша. Агарът стяга много бързо. Ако се сгъсти преди да си го сложила, слагаш тенджерата на котлона и пак се втечнява.

Супа праз, селъри и ориз
Омлет с гъби праз и синьо сирене
За довечера картофи ветрило, кейл чипс, тартата. Сега наредих ябълките.

# 878
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Данилу, мислех, че само на север е карантината, има ли и при вас болни?
При нас няма доказани случаи. Все още. Но италианците са доста недисциплинирани за съжаление и всички забрани и ограничения са за другите а не за тях. А това води до засилена опасност от  зараза . За всеки случай училищата са затворени си 15/03. Всичко се прави онлайн. Та съм си у дома.
Днес закуска мляко със сусам и семена от  коноп. Сега замесих крекери. Идея от т.н. норвежски крекери, но малко преработена. Ще видим какво ще се получи.

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 22:41 от danilu

# 879
  • Мнения: 9 991
От мен таратор и пюре от сладки картофи със сирене и масло.
То короната да имаше 40-50-60%смъртност да разбера. Ама обявените проценти с ескалиралата паника и презапасяване с продукти, не мога да разбера. В България официално грипа ходи само по интелигенцията. Театри, кина и училища затворени но МОЛа и чалготеките работят.

# 880
  • Мнения: 9 152
крем супа от червена чушка, морков, картоф, лук и спанак.
Ястие от чушки, домати, патладжан, сухи треви, лук, булгур и перлен ечемик
Салата царевица, варено червено цвекло, магданоз, лук, домат, чушка, настърган морков, ябълков оцет, зехтин и подправки.

# 881
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Понеделник е яйчена вечер у нас за втора седмица, май ще го превърна в традиция 😜. Зелена салата с краставици. Препечени филии.
За закуска на детето правих пълнозърнести гофрети със слънчогледово масло и сладко. Портокали на сок. Ябълки.

# 882
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Крекерите станаха много сполучливи. С богата салата за вечеря и плодова за десерт.
Днес сок от червени портокали за междинна закуска.
За утре ще чистя каквото има в хладилника.
Изолират в момента цяла Италия! Много бързо серазви ясичко. За някакви си две седмици надвишаваме 8000 заразени.

# 883
  • Мнения: 9 991
Как беше. С корона вируса ще стане както със пастата. Китайците са го измислили, италианците ще го разръснат по света. На корона вируса в България щели да му казват коКона вирус, че се появил на 8-ми март.

# 884
  • София
  • Мнения: 5 247
При облъчване се взимат мерки за подпомагане на организма -  витамини, повече хлорофил, течности има доста неща, които се препоръчват.
Много се изкушавам от сладкиши.
Днес - салата авокадо, маслини и домати, гъбена супа.
Утре- спанак яхния с малко елда.

 (Четох, че при топло време корона вирусът загива. Да се пие чай и да се слагат дрехите на слънце..Ама до май има време. Дано мерките в Италия донесат скоро успех. Как се живее сега така?)

Общи условия

Активация на акаунт