10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 724
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 395
  • София
  • Мнения: 1 826
Стигнах до компютър и алкохол... най-накрая!

Днес беше много емоционален ден за всички ни. За тези, които са приети в желаните паралелки и за тези, които ще стискат палци на второ класиране. Поздравявам първите и стискам всички палци на вторите!

Но нека не се опитваме да омаловажим постиженията на отличниците. След всеки загубен мач най-важното е да се върнем назад и да видим какво не сме направили както трябва и да го подобрим. Това е начина да вървим напред.

Моля ви, нека не влизаме в ненужни полемики лесно или трудно е било (за едни - лесно, за други -не), кой е изпъкнал и кой не е успял.

Наздраве!

# 1 396
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Обмислям и много моля за съвет по компетентните.
Значи приет на 3то желание. При положение че участваме на 3то класиране, знам че не ни се пази мястото... Но то ще бъде обявено като свободно все пак. И си мисля в най лошия случай пак там ще стъпи със сигурност, защото там бала му е близък до макса. Мисля че риска е минимален и си струва да се пробваме за 3ти път. Не знам ясна ли съм. И права?

В трето класиране се състезавате за свободните места, останали след второ. За да стане свободно, трябва да се запишете на първо, да изчакате да мине второ класиране и преди да обявят свободните места, т.е по време на записването след второ класиране, да го освободите.  Ако изчакате обявяването на свободните места за трето и тогава изтеглите документите, то това място ще се освободи за четвърто класиране, на трето няма да участва.

# 1 397
  • Мнения: 7 392
             И аз се сещам за една далечна година,в която две отлични оценки на изпита поставиха кандидата на 3-то място в класирането  в специалност "Право"  и бях убедена,че дипломите на всички след него са много по-високи като общ успех.Тогава влизаше и общият успех при класиране.

И сега влиза. Wink Ако става въпрос за СУ.
                   Говоря за мнооооого далечна година и влизането не ставаше лесно както сега! Yum Право имаше само в СУ!

# 1 398
  • София
  • Мнения: 12 050
Cool Baby, може да го запишете след първо или второ класиране и след като видите свободните места за трето - да изтеглите документите му и да участва на трето. Но тогава мястото му остава за 4-то класиране. Ако не го запишете след второ класиране, мястото му ще бъде обявено на трето класиране, но вие още няма да имате информация, дали в училището, което ви интересува ще има свободни места. И ако се окаже, че няма - рискът ще е бил напълно излишен.

# 1 399
  • Мнения: 21 455
Така, сипАх си едно розово във ваша чест. Цял месец пия от солидарност - съсипах си диетата. Joy
Ама ей тъй да кажеш наздраве на пиещите по изключение бЕло, не щя. Обидена съм ти.

# 1 400
  • София
  • Мнения: 7 063
Абсолютно никой не омаловажава ничий успех! Става дума за съвсем различни неща, явно не се разбираме.
В МГ, НВО по мат се взима х3. Това означава, че мин.грешка се отразява сериозно в крайния резултат. Нивото на втората част по мат, не беше това, което се очакваше и което е било досега. Като обърнем внимание  и на това, че задачите от първата (по-лесна) част се оценяваха с по 3 точки (не както досега с по 1-2), а задачите от втора част с по 6-7 (досега с по +10), то положението по мат става наистина .... безсмислено за подбор на деца с мат.ориентация.

# 1 401
  • Мнения: X
Обмислям и много моля за съвет по компетентните.
Значи приет на 3то желание. При положение че участваме на 3то класиране, знам че не ни се пази мястото... Но то ще бъде обявено като свободно все пак. И си мисля в най лошия случай пак там ще стъпи със сигурност, защото там бала му е близък до макса. Мисля че риска е минимален и си струва да се пробваме за 3ти път. Не знам ясна ли съм. И права?

Ясна сте, но не съвсем права.
Ако детето е записано там и изтеглите документите му, след като видите свободните места за трето класиране, мястото няма да бъде обявено като свободно - ще остане чак за 4-то класиране. Но ако в списъка със свободни места за 3-то класиране има свободни места във вашата паралелка, рискът е по-малък. Но колко по-малък, зависи от училището. Ако сте във високобалово училище и свободното място в него за трето класиране е само едно - рискът е по-голям. Ако сте във училище, което традиционно има по много свободни места за 3-то класиране, че и за 4-то - рискът е минимален.

Благодаря! Изобщо не знаех че мога да запиша и после да изтегля документите за участие. Споменах че става въпрос за Приложно програмиране в Джон Атанасов. Значи мисля да затворя очите и изобщо да не записвам за да се води мястото свободно. Там сме с висок бал и е почти сигурно че отново ще влезем. Разбрала ли съм?

# 1 402
  • София
  • Мнения: 12 050
Дидева, е що не казваш? Аз как да те разбера? Особено, че си на бЕло, а не на чай от хмел. Joy Ами, наздраве!

# 1 403
  • Мнения: 21 455
Наздраве на всички! И аз съм солидарна днес, няма да се цепя от колектива. Като ще се развалят диети, нека да е масово. Joy

# 1 404
  • Пловдив
  • Мнения: 9 714
Дидева, в доста диети чаша бяло вино е разрешена... От време на време.
Наздраве.

# 1 405
  • Мнения: 11 818
dundi73, виждам, че ставаш нападателна, а това не ми е по-вкуса, така че няма да продължа диалога. Със здраве! А и очевидно говорим за раз

# 1 406
  • Мнения: 4 001
Обичаме те, Дидева, благодарим Yellow Heartза цялото присъствие! Flowers Hibiscus

# 1 407
  • Мнения: 7 392

Ясна сте, но не съвсем права.
Ако детето е записано там и изтеглите документите му, след като видите свободните места за трето класиране, мястото няма да бъде обявено като свободно - ще остане чак за 4-то класиране. Но ако в списъка със свободни места за 3-то класиране има свободни места във вашата паралелка, рискът е по-малък. Но колко по-малък, зависи от училището. Ако сте във високобалово училище и свободното място в него за трето класиране е само едно - рискът е по-голям. Ако сте във училище, което традиционно има по много свободни места за 3-то класиране, че и за 4-то - рискът е минимален.

                    Тази година няма 4-то класиране !След 3-то - за свободните места директорска квота.

# 1 408
  • София
  • Мнения: 109
Ritun, всъщност за коя специалност говорите и писали ли сте я в заявлението? Сега погледнах, има още 3 специалности в Джон Атанасов, с по-нисък бал. Въпросът е, включени ли са във вашето заявление?
Сега видях, че не ги е посочил в заявлението. Ще чакаме второ класиране.

# 1 409
  • Мнения: 4 001
dundi73, виждам, че ставаш нападателна, а това не ми е по-вкуса, така че няма да продължа диалога. Със здраве! А и очевидно говорим за раз
Алкохолът действа по различен начин, въздържанието - също. Наздраве, момичета! Всички имаме повод!

Общи условия

Активация на акаунт