10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 560
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 380
  • София
  • Мнения: 2 356
Реално програмирането се учи след 10 клас в тези училища СП ПП

# 1 381
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
Сиси, това е състезание и както на всяко друго състезание не винаги най-подготвените печелят. Важна е и психиката.
Това, че едно дете не е попаднало на първото си желание, а на второто, не е провал. Трудът не се обезсмисля в никакъв случай.
А ако не се беше трудило и на второ нямаше да е.
Как се преценя кое дете е по-подготвено от другото? Та тези с високите балове нима не са се трудили? Децата са били с нещо по-добри и са изпреварили другите.  

Реално програмирането се учи след 10 клас в тези училища СП ПП


вярно, че наблюденията ми са по старата програма, но програмиране започнаха още в 9 клас. Не виждам как за 2 години ще минат всички модули.    

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 21:38 от dundi73

# 1 382
  • Мнения: 3 976
По принцип не трябва, но дали в конкретното училище ще са на това мнение, никой не може да каже.
Ами дано не трябва, моето е на море... само аз тук държа фронта
За да не ни е съвсем загубен денят, отидохме до училището, в което детето е прието и една мила жена от администрацията се съгласи да оформи документите за второ класиране. Самата бланка е от името на детето. Попълват се и данни на родител. Накрая има място за подпис на: - детето, - родителя и - приелия заявлението. Самата форма изисква присъствие на детето.

Успех на второто класиране!

# 1 383
  • Мнения: 11 818
Сиси, това е състезание и както на всяко друго състезание не винаги най-подготвените печелят. Важна е и психиката.
Това, че едно дете не е попаднало на първото си желание, а на второто, не е провал. Трудът не се обезсмисля в никакъв случай.
А ако не се беше трудило и на второ нямаше да е.
Как се преценя кое дете е по-подготвено от другото? Та тези с високите балове нима не са се трудили? Децата са били с нещо по-добри и са изпреварили другите.   
Извинявай, но ти запозната ли си със съдържанието на двата изпита?

# 1 384
  • София
  • Мнения: 11 995
Така, сипАх си едно розово във ваша чест. Цял месец пия от солидарност - съсипах си диетата. Joy

Честито на печелившите от първия тираж и успех на участниците във втория! Flowers Four Leaf Clover

# 1 385
  • Мнения: 7 385
И аз днес на ММ го обяснявах това. В далечната 1994г.кандидатствах в СУ и УНСС с математика и АЕ. В УНСС математиката беше супер лесна. Донаборници и девойки със супер високи резултати не се класираха по първо желание. Не обичам аз лесни изпити Hands Point Up
             И аз се сещам за една далечна година,в която две отлични оценки на изпита поставиха кандидата на 3-то място в класирането  в специалност "Право"  и бях убедена,че дипломите на всички след него са много по-високи като общ успех.Тогава влизаше и общият успех при класиране.Така,че подготвени деца са тези ,които са се представили отлично на НВО.Това,колко имат в свидетелството, лесно се манипулира с помощ от учител.Yum

# 1 386
  • София
  • Мнения: 11 995
             И аз се сещам за една далечна година,в която две отлични оценки на изпита поставиха кандидата на 3-то място в класирането  в специалност "Право"  и бях убедена,че дипломите на всички след него са много по-високи като общ успех.Тогава влизаше и общият успех при класиране.

И сега влиза. Wink Ако става въпрос за СУ.

# 1 387
  • Мнения: 3 976
Цитат на: Didia Подготвени деца са тези ,които са се представили отлично на НВО. Това,колко имат в свидетелството, лесно се манипулира с помощ от учител.Yum
[/quote
Въобще не става дума за това. Софийските деца ходеха през седмица на пробни изпити - към различни школи. Имаше случаи дете да се явява сутринта в една школа, а следобяда - в друга. Такива деца, с точки 90++, които не са случайни, а са тенденция при представянето им, те са добре подготвените. Реалните НВО бяха в пъти по-лесни от голяма част от ПИ. За училищните оценки никой не мисли!

# 1 388
  • Мнения: X
Обмислям и много моля за съвет по компетентните.
Значи приет на 3то желание. При положение че участваме на 3то класиране, знам че не ни се пази мястото... Но то ще бъде обявено като свободно все пак. И си мисля в най лошия случай пак там ще стъпи със сигурност, защото там бала му е близък до макса. Мисля че риска е минимален и си струва да се пробваме за 3ти път. Не знам ясна ли съм. И права?

# 1 389
  • Мнения: 669
Аз пък смятам, специално за НВО математика, че имаше от всеки тип задачи - ако мога да ги класирам 1-во, 2ро и 3 -то ниво трудност и всеки ученик, според знанията да може да решава до където му стигнат знанията, естествено.
От първата част - необходимия минимум за тройка, втората част - за малко над средно знаещите и можещи деца, и последната част - са всъщност 200-300 деца за София, които с лекота са се справили на тази част от изпита /от 10200бр. горе-долу по спомен/.
Ами нормално е все пак и децата с най-висок бал да имат конкуренция. Това, че първите с най-високи балове не могат да се вмъкнат измежду 5 "първи" училища, или просто трябва да се разпределят в тях, според желанията - не винаги се случва.
Но, че е бил лесен изпита - айде, моля ви!
По БЕЛ съм съгласна, че беше на ниско ниво тази година! И там съм съгласна, че се промъкнаха доста деца между капките.

# 1 390
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Цитат на: Didia Това,колко имат в свидетелството, лесно се манипулира с помощ от учител.Yum
[/quote

Именно.Познавам не малка част деца,все в елитни у-ща,на които в свидетелствата оценките са 5 и 6 за годината,а резултата на НВО то е около 28 точки.

# 1 391
  • София
  • Мнения: 11 995
Обмислям и много моля за съвет по компетентните.
Значи приет на 3то желание. При положение че участваме на 3то класиране, знам че не ни се пази мястото... Но то ще бъде обявено като свободно все пак. И си мисля в най лошия случай пак там ще стъпи със сигурност, защото там бала му е близък до макса. Мисля че риска е минимален и си струва да се пробваме за 3ти път. Не знам ясна ли съм. И права?

Ясна сте, но не съвсем права.
Ако детето е записано там и изтеглите документите му, след като видите свободните места за трето класиране, мястото няма да бъде обявено като свободно - ще остане чак за 4-то класиране. Но ако в списъка със свободни места за 3-то класиране има свободни места във вашата паралелка, рискът е по-малък. Но колко по-малък, зависи от училището. Ако сте във високобалово училище и свободното място в него за трето класиране е само едно - рискът е по-голям. Ако сте във училище, което традиционно има по много свободни места за 3-то класиране, че и за 4-то - рискът е минимален.

# 1 392
  • Мнения: 297
За дипломите..... чудя се да питам ли в РУО? Балът, минималният,  в паралелката, която най ни е на сърце е равен  с този на моята девойка, но тя не е приета в нея. Предполагам, че са сравнявали оценките от дипломите, а тя има 5 по физика(.учителката искаше да я изпита за 6, а аз й казах да не се напъва, че няма чак до там да се стигне). Реалността ме опроверга .

# 1 393
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
Сиси, да, представи си, запозната съм. И с тези от предходните сигурно 6-7 години съм запозната. И ... не е важен резултатът на едно дете сам по себе си, важно е къде се намира между останалите. Това е критерият за класиране. Останалото са празни приказки.
Лесно, трудно, все тая. Изпитът е един за всички.  

За дипломите..... чудя се да питам ли в РУО? Балът, минималният,  в паралелката, която най ни е на сърце е равен  с този на моята девойка, но тя не е приета в нея. Предполагам, че са сравнявали оценките от дипломите, а тя има 5 по физика(.учителката искаше да я изпита за 6, а аз й казах да не се напъва, че няма чак до там да се стигне). Реалността ме опроверга .

Първо се сравнява сборът от двете НВО, след това идва ред на оценките от дипломата. Дидева пусна цитат от наредбата преди няколко страници. 

# 1 394
  • Мнения: X
Обмислям и много моля за съвет по компетентните.
Значи приет на 3то желание. При положение че участваме на 3то класиране, знам че не ни се пази мястото... Но то ще бъде обявено като свободно все пак. И си мисля в най лошия случай пак там ще стъпи със сигурност, защото там бала му е близък до макса. Мисля че риска е минимален и си струва да се пробваме за 3ти път. Не знам ясна ли съм. И права?

Ако детето е записано там и изтеглите документите му, след като видите свободните места за трето кралиране, мястото няма да бъде обявено като свободно - ще остане чак за 4-то класиране.
Не разбирам как хем ще е записан, хем ще участва на трето? Така може ли?

Общи условия

Активация на акаунт