10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 577
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 240
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Плевен

# 241
  • Мнения: 184
Видин -няма балове. Следя на две деца. И при нас има намалени бройки

# 242
  • Мнения: 103
И във Варна няма балове.

# 243
# 244
  • Мнения: 336


Само че те "взимат" от бройките от общия план-прием. И не всички са СОП, дете с диабет не е дете със СОП, а с хронично заболяване. Както се вижда не са само по едно-две деца в училище и, ако не се лъжа, вече може да са във всяко училище - МГ, ЕГ, а преди ги класираха само в професионални гимназии/паралелки.
              Има списък на заболяванията и винаги са можели да учат в ЕГ,МГ не само в професионални гимназии/паралелки.И не взимат от общата бройка.Поне така беше предишни години.Знам записано дете в конкретна паралелка и обявените места /точно за тази паралелка/ си бяха 13 + 13.Класът след това беше от 27 деца.Ако има тази година изменения не съм се интересувала от тях ,но си мисля,че няма причини за промяна. Още от ДГ такива деца са + бройката.Последното със сигурност знам! Yum

Ще трябва да потърся законовото основание, но тези деца, които са учениците с хронични заболявания, с физически и сензорни увреждания, със специални образователни потребности по чл.120, ал.7 от ЗПУО, от домове за деца, лишени от родителска грижа, от центрове за настаняване от семеен тип и ученици, настанени в приемни семейства, са в общия прием! Миналата година в моето училище приехме 4 деца със СОП точно и те бяха в общия прием. В една от паралелките бяха 2 такива деца. Паралелката си остана от 26 ученици и макар че имаше желаещи за нея, те не станаха 28.

# 245
  • София
  • Мнения: 11 998
Шарлот е напълно права. Тук се отслабва най - добре!

Абе, знам ли, аз миналата година напълнях, но вероятно от бЕлото. Joy

# 246
  • Мнения: 41
В София няма бал и в кои градове още???

В Плевен няма🤯🙄

# 247
  • Мнения: 368
Видин -няма балове. Следя на две деца. И при нас има намалени бройки

Къде гледате това с бройките на паралелките?

# 248
  • Sofia
  • Мнения: 722
Сега попитах една позната майка с дете със Соп и тя ми отговори , че извън нормалното класиране се приемат деца със качествени , а не количествени оценки . За това предполагам , че в училища като Немската , е биха приели такова дете . По скоро е дете без родители или с някакъв физически недъг .

# 249
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Току-що се появиха баловете в Плевен.

# 250
  • Sofia
  • Мнения: 926
Видин -няма балове. Следя на две деца. И при нас има намалени бройки

Къде гледате това с бройките на паралелките?

В секция "План-прием"

# 251
  • там край реката
  • Мнения: 153
В Пазарджик и Пловдив има бал. И по някоя намалена бройка на някои места.

# 252
  • София
  • Мнения: 1 819
Как успявате да отслабнете? Аз не съм изяла само това, което не съм видяла.

Алоу, МОН, писна ни!

# 253
  • Мнения: 184
В профила на вашето дете има бутон ”план-прием”. В таблицата която се отваря срещу всяка паралелка има брой ученици за дадения клас. Например бяха стандартно са 26, а вече са 25 или 24

# 254
  • София
  • Мнения: 2 686
ninanb, Киф, радвам се, че сте се посмяли. То това беше целта, а и си беше смешно.
Но вчера цял ден редих Лего конструктори (кукуруку вафла чудна) докато гледах сериали и ровех в мамата и ето го резултата.

Общи условия

Активация на акаунт