10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 621
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 005
  • София
  • Мнения: 12 004
На пресконференция в РУО-София ще бъдат представени резултатите от първото класиране за гимназиите
11 Юли 2019 | 10:58 | Агенция "Фокус"
София. 11 юли 2019 г., в 12.00 часа в сградата на РУО - София - град, ще се проведе пресконференция, на която ще се представят резултатите от първото класиране за гимназиите. Това съобщиха от пресцентъра на МОН.

Значи следобед да очакваме справката с баловете.

# 1 006
  • Мнения: 998
Боже, свърши се!

Честито на всички класирани и доволни деца!
Успех на второ класиране на тези, които продължават  Peace

Дъщеря ми е приета по първо желание в НПМГ София, Софтуерни и хардуерни науки с АЕ  и в ПМГ Бл-град, също на първо желание , същата специалност.

Много, много сме щастливи!!!

С какъв бал сте за тази паралелка в НПМГ? Ще се борим за нея на второ класиране, момче с бал 424. Май няма много шанс.

Редактирам, видях отговор по-нагоре - благодаря! Доста е по-висок балът от нашия...  Thinking

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 12:00 от ~Tony~

# 1 007
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
А след като сме подали за две области,в едната област не е класирана,а в другата приета по първо,то ако участваме във второ класиране,независим че са различни области ,ако пак не бъде приета във въпросната област,то в тази която сега сме приети по първо си остава?Понеже не говорим за една област

Щом е по първо желание, трябва да се запише. Иначе губите мястото.
в другата област си чакате второ класиране, без да правите нищо.

# 1 008
  • Мнения: 27
А след като сме подали за две области,в едната област не е класирана,а в другата приета по първо,то ако участваме във второ класиране,независим че са различни области ,ако пак не бъде приета във въпросната област,то в тази която сега сме приети по първо си остава?Понеже не говорим за една област

Щом е по първо желание, трябва да се запише. Иначе губите мястото.
в другата област си чакате второ класиране, без да правите нищо.

Значи се записваме на това първо желание.А за другата област не подаваме заявление за участие във второ класиране,автоматично участва,така ли?
+ Ако бъде приет на второ класиране в другата област,а вече сме се записали,какво следва?

# 1 009
  • Мнения: 263
Последното дете от немската паралелка на СМГ е с бал 490,5. Иначе ми казаха за прието външно дете с бал 489. Така излиза, че долната граница е малко по-ниско.
Това са някакви инсинуации, тъй като в нашия клас има дете с 490 и дете с 489, които не са приети в СМГ с немски език.
Не знам за дете с 490 от класа, което да не е прието. Детето с 489 е с по-ниски оценки от дипломата.
А някой знае ли колко горе-долу е границата за СМГ с английски?

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 13:24 от Кевана

# 1 010
  • Мнения: 253
А след като сме подали за две области,в едната област не е класирана,а в другата приета по първо,то ако участваме във второ класиране,независим че са различни области ,ако пак не бъде приета във въпросната област,то в тази която сега сме приети по първо си остава?Понеже не говорим за една област

Щом е по първо желание, трябва да се запише. Иначе губите мястото.
в другата област си чакате второ класиране, без да правите нищо.

Значи се записваме на това първо желание.А за другата област не подаваме заявление за участие във второ класиране,автоматично участва,така ли?
+ Ако бъде приет на второ класиране в другата област,а вече сме се записали,какво следва?

Изтегляте си оригиналните документи от първо класиране и се записвате в това на второ класиране

# 1 011
  • София
  • Мнения: 1 535
Скрит текст:
Номер 1 - приет по първо желание СМГ немски.
Номер 2 - приет по 25то желание НТБГ с АЕ. Ще участва на второ класиране. Бал 407 за ЕГ, а за най-желания ТУЕС - бал 430.

удобно ли е да споделите с какъв бал сте приети в СМГ НЕ?

Ами, сигурно е удобно, но нали някои се дразнят, та сега ще си седите в неведение. Smirk

Аз написах, че сме приети с 493,5, но най-ниският бал досега, установен между децата, които са приети,  е 490,5 и се съмнявам, че ще падне по-ниско от 490.
благодаря ви, това е много полезна информация.
Дали някой може да даде същото инфо и за СМГ АЕ? Колко е горе-долу най-ниския бал, с който ви е известно, че е прието дете? Аз до тук знам за 482 и не мога да повярвам, ако е това наистина...

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 12:05 от bubanka

# 1 012
  • Мнения: 6 472
Приета на първо желание СМГ с немски. Бал 495. След голямо мислене от моя страна и абсолютно никакви колебания от нейна вече е записана и си продължава в ПЧМГ с немски. Ще го освободим това място

# 1 013
  • София
  • Мнения: 3 679
И сина ми е приет по второ желание( в същност е първо) в 133то РЕ/АЕ.
Не иска да се бори за 1АГ - АЕ/РЕ,което писахме като първо желание- още като го писахме се беше отказал
Така че реално е приет на първо желание!!!
Детето е доволно,а аз може да пийна вече една водка
Честито на всички успели- на останалите стискам палци и продължавам да ви чета

# 1 014
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Monika354, щом не е приета никъде, няма къде де подадете заявление за второ класиране, затова чинно си чакате.
По първо желание или се записвате, или губите мястото.
Ако на второ класиране я приемат в другата област в по-желана паралелка, си изтегляте документите от училището, в което сте се записали на първо класиран,е и се записвате в другата област.

# 1 015
  • Мнения: 12
На пресконференция в РУО-София ще бъдат представени резултатите от първото класиране за гимназиите
11 Юли 2019 | 10:58 | Агенция "Фокус"
София. 11 юли 2019 г., в 12.00 часа в сградата на РУО - София - град, ще се проведе пресконференция, на която ще се представят резултатите от първото класиране за гимназиите. Това съобщиха от пресцентъра на МОН.

Значи следобед да очакваме справката с баловете.


Тук на живо пресконференцията на РУО - София
https://www.facebook.com/Novini.bg/videos/362213167825301/?notif … otif_t=live_video

# 1 016
  • Мнения: 2 312
Тони, 446.500. Паралелката няма квоти .
Миналата година мин бал след второ класиране е бил 422, само за инфо.
Успех!

# 1 017
  • Мнения: 11 818
Момиче, бал 444 - 9 ФЕГ, приета в първото си желание там - с испански. Няма да участва във второ класиране, не иска и да разбира вече дали би се мушнала в Испанската, която вече не е жалана. Единодушно всички вкъщи смятаме, че така е трябвало да се случи при нас след драмата с математиката. Вярвам, че няма случайни неща и Френската ще е по-доброто място конкретно за моето момиче!

Честито на всички доволни и успех на тези, които ще продължат да чакат!

Иска ми се да пиша поименно на много от вас, но на брега на морето от телефона ми е по-сложно! Но се радвам, че с доста ще пишем в тамата за Френската! Wink

# 1 018
  • Мнения: 39 330

Дъщеря ми е приета по първо желание в НПМГ София, Софтуерни и хардуерни науки с АЕ  и в ПМГ Бл-град, също на първо желание , същата специалност.
Kak така е приета в 2 първи желания? Аз, съм много боса и най- вероятно въпросът ми за повечето от вас е пълна глупост, но да си питам, че да схвана идеята.

# 1 019
  • Пловдив
  • Мнения: 1
В сайта на МГ-Пловдив видях следното съобщение:
"ВАЖНО: ДОПЪЛНЕНИЕ НА НЕОБХОДИМИТЕ ДОКУМЕНТИ ЗА ЗАПИСВАНЕ В VIII КЛАС СЛЕД ПЪРВО КЛАСИРАНЕ   
Уважаеми родители,
Във връзка с указание на РУО днес - 03.07.2018 г., при записването на ученици в VIII клас след първо класиране е необходимо да се представи и Удостоверение за преместване."
(http://www.omg-bg.com/index.php?option=com_content&view=arti … id=75&lang=bg)

Искано ли е досега такова удостоверение и дали от предходното училище ще са наясно какъв документ трябва да издадат?

Общи условия

Активация на акаунт