10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 564
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 155
  • София
  • Мнения: 98
Хайде и аз да си кажа - ние сме приети във 2 АЕГ София АЕ и ИЕ и се чудим дали да подаваме заявление за второ класиране, че първо желание поне на етап заявления ни беше 1 АЕГ със същите езици, т. е сме приети на второ желание. Трудно решение, но дано до утре знае вече какво иска. Всъщност и аз самата незнам къде е по-добре. Ще се радвам ако някой сподели мнение?

момиче или момче
с какъв бал?

Момче - 425

# 1 156
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Приети сме по първо желание, с 351,5 бал в ЕГ, НЕ+АЕ.
и справка за от Добрич: http://ruodobrich.bg/?page_id=135

# 1 157
  • Мнения: 103
Да задам още един въпрос, че ме мъчи, а изобщо не ми се рови в нета - какво се случва, ако няколко деца са с еднакъв бал и искат една и съща паралелка? Гол на чужд терен няма... Simple Smile
Вземат се и оценките от свидетелството за завършен 7 клас.

# 1 158
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
Dame, а ние като родители къде сме в тази картинка? Като си подготвиш детето, драми няма.

# 1 159
  • Мнения: 297
За статистиката - Втора английска, с испански и Бел. Момиче, бал 441.5. Ще чакаме вероятно второ класиране, че й е по-на сърце немския, но като цяло няма драма. Тя си искаше след първа немска втора английска!

# 1 160
  • Мнения: 21 455
Да задам още един въпрос, че ме мъчи, а изобщо не ми се рови в нета - какво се случва, ако няколко деца са с еднакъв бал и искат една и съща паралелка? Гол на чужд терен няма... Simple Smile
Вземат се и оценките от свидетелството за завършен 7 клас.
Не точно.

Чл. 59. (1) Когато в класирането има ученици с равен бал и с броя им се надхвърля броят на местата по чл. 48, ал. 1, те се подреждат в низходящ ред по сбора от резултатите от националното външно оценяване.
(2) Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 1 се подреждат в низходящ ред по сбора от оценките от балообразуващите учебни предмети, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на учениците.
(3) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017 г., изм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г.) Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 2 се подреждат в низходящ ред по средноаритметичната оценка от оценките по учебните предмети, изучавани в VII клас в раздел А на учебния план - български език и литература, чужд език, математика, история и цивилизация, география и икономика, биология и здравно образование, физика и астрономия и химия и опазване на околната среда, от свидетелството за завършено основно образование, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на учениците.
(4) (Нова - ДВ, бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017 г.) Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 3 се приемат над утвърдения държавен план-прием и над нормативно установения максимален брой ученици в паралелка.

# 1 161
  • София
  • Мнения: 1 535
Kumchovalcho,  ако не се лъжа първо се гледа сбор от НВО БЕЛ+МАТ, ако и те са равни - балообразуващите 2 оценки от свидетелството, ако и те са равни - общия успех от свидетелството като влизат 5те разказвателни, Бел, Мат и чужд език. Ако и тогава има равенство, се приемат надпланово децата (второто, третото, колкото са).
Не съм много сигурна в последователността на т.1 и т.2  
Шарлот има и кандидатствали от други области за спорта или просто избрали си впоследствие все пак тяхната област.
П.П. Ами извинявайте, Дидева е както винаги по-бърза и по-изчерпателна. Simple Smile

# 1 162
  • Мнения: 702
Скрит текст:
Как за ФЕГ бала е 399 като ние Сме с 413 и не сме приети?

Има ли квоти?

За  Пловдив дали има вече минимални балове?
Дъщеря ми е приета чак на 11-то желание- разочароанието е пълно, отиваме на второ класиране.

няма още, къде е приета? ако не е тайна
СУ"Черноризец Храбър"
Тази година определено баловете са по- високи от миналата. Има няколко деца от класа на дъщеря ми, които не са приети нищо на първо класиране.
Е как да няма, пуснах ги преди няколко страници
Постът ми е публикуван преди да публикувате минималните балове, за което благодаря!
Мен също ме интересува колко точки приблизително може да се очаква да паднат баловете за второ класиране, по конкретно за Френската и Патриарх Евтимий Пловдив?

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 14:35 от bubanka

# 1 163
  • Мнения: 253
Изчака ми се чакалото днес, то много сложно да пуснеш справка за баловете за София! Статистичката сигурно ще я чакаме да си изпие и следобедното кафе.

# 1 164
  • Мнения: 1 032
Изчака ми се чакалото днес, то много сложно да пуснеш справка за баловете за София! Статистичката сигурно ще я чакаме да си изпие и следобедното кафе.

а, то вероятно няма да е днес въобще

# 1 165
  • Мнения: 21 455
Към момента справки НЕ са публикували - Благоевград, Видин, Кърджали, Ловеч, Силистра, Смолян.

СОФИЯ

# 1 166
  • Мнения: 1 305
За тези които вече чакат трепетно второ класиране, ето тук може да видите как са се движили баловете през миналите две години, съответно на първо и второ класиране. Става въпрос за София-град.

Балове в София от 2017 и 2018 на първо и второ класиране.

Dame, а ние като родители къде сме в тази картинка? Като си подготвиш детето, драми няма.

Ние родителите сме там. До децата си. Вечно обясняващи, подканящи, подкрепящи, но и мъмрещи. От един момент нататък - то си е до детето. В никакъв случай не бих си помислила, че съм всесилна и всичко зависи от мен! Не че бягам от отговорност, но все пак съм наясно, че нямам супер сили за жалост. И е добре, че нямам. Сигурно щях до злоупотребявам с тях. Smiling Imp Шегата настарна.
Ако вие знаете КАК точно да си подготвите детето, така че да НЯМА драми, моля да го споделите! Ще направите огромно добро на всички останали родители, които не се справяме с тази нелека задача.

# 1 167
# 1 168
  • Мнения: 815
София, имате справка!

# 1 169
  • Мнения: 3
Извинявам се предварително, ако въпросът ми е неуместен, но има ли някой представа ,освен акт за раждане на детето(няма още лична карта) какво друго се носи при подаване на заявление за участие във второ класиране?

Общи условия

Активация на акаунт