10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 520
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Абсолютно некоректно от тяхна страна.

# 1 321
  • Мнения: 8
С колко точки очакваме да спадне балът на второ класиране? Нас ни делят само 2 от мечтаното 164 ГПИЕ. Rolling Eyes

# 1 322
  • София
  • Мнения: 1 155
Здравейте, имам едно питане за едно детенце, просто акъл не ми побира колко престъпна безотговорност на неговите родители...та оставили са на детето да си кандидатства само без да го проверят, и какво правило, редило, явно накрая не е натиснало Потвърди (мое предположение) и сега няма нито Желания нито Класиране... разбира се.
Предполагам, че трябва да чака за трето класиране, когато ще си нареди наново желанията спрямо свободните места. Нали правилно съм му казала?
Следващият път лично ще искам да ми прати Желания, да съм сигурна поне аз, че е кандидатствало детенцето.
А за трето класиране къде се обявяват свободните места? Някъде интегрирано може ли да се видят или по училищата само?

# 1 323
  • София
  • Мнения: 11 979
Здравейте, имам едно питане за едно детенце, просто акъл не ми побира колко престъпна безотговорност на неговите родители...та оставили са на детето да си кандидатства само без да го проверят, и какво правило, редило, явно накрая не е натиснало Потвърди (мое предположение) и сега няма нито Желания нито Класиране... разбира се.
Предполагам, че трябва да чака за трето класиране, когато ще си нареди наново желанията спрямо свободните места. Нали правилно съм му казала?
Следващият път лично ще искам да ми прати Желания, да съм сигурна поне аз, че е кандидатствало детенцето.
А за трето класиране къде се обявяват свободните места? Някъде интегрирано може ли да се видят или по училищата само?
Да, на трето класиране може да подаде заявление. Свободните места ще излязат на сайта на РУО.
С колко точки очакваме да спадне балът на второ класиране? Нас ни делят само 2 от мечтаното 164 ГПИЕ. Rolling Eyes

Зависи от училището. В някои балът пада с по 2-3 точки, а в други и до 50 може да падне. В Испанската /в зависимост от паралелката и пола/ - между 1 и 10т. според миналогодишната статистика. За 2 т., бих казала, че шансовете ви са повече от добри.

# 1 324
  • Мнения: 7 640


Мисля, че се пази първото място и след второ класиране отиваш или на новото, или оставаш на мястото от Първо.
Поправете ме, ако греша

Грешиш ако правилно те разбрах.

Пример:
Приемат те на първо класиране по трето желание.
Вариантите са два:
1. Записваш се и приключваш с одисеята
2. Подаваш заявление за второ класиране (в училището, където са те приели, не в гнездото!)
     - на второ класиране не си се преместила напред и се записваш по третото си желание
              * не се записваш и отиваш на трето класиране, където отново редиш желания за свободните места
     - преместила си се напред на второ или първо желание. Записваш се.

Не можеш ако на второ класиране се преместиш на по-предно желание, да се запишеш с желанието от първо класиране.

Благодаря много, явно и аз прегрях. Blush
Чудех се откъде се вземат места за записване, ако не се освобождават.

И извинете за въпроса още веднъж Heart

# 1 325
  • София
  • Мнения: 615
Изключително съм благодарна на всички активни и търпеливо хора в темата, лично за мен по-полезна информация не намерих никъде другаде! И макар че късно се включих, чета редовно. За протокола - приети сме в СГСАГ, Строителство и архитектура с НЕ, искахме с АЕ,, но ще мислим за второ евентуално, макар че синковецът го е страх да не изпадне и да отиде по-напред (не че първите две желания не ги иска, но вече смени приоритетите). Благодаря още веднъж, успех на всички деца в новите училища!

# 1 326
  • София
  • Мнения: 7 052
Мисля, че тази година няма да има спад на баловете с по около 10 т, поне в най-желаните училища.
Миналата година имаше, но нямаше такава пренаселеност в най-високите регистри на сборовете. Тази година, в диапазон от 5т единичен сбор, ми се струва, че има голям брой деца....

# 1 327
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
Да писахме само едно защото от училището което бяхме ни казаха че гарантират че ще приемат децата и ни накараха само едно да пишем защото те качиха документите на сайта.
Ако не е тайна, кое е това училище?
Не е тайна училището СОУ Димитър Матевски Пловдив

И кое ви беше единственото желание? Пак Матевски ли?
Има училище - гнездо в Тракия, щяха да ви дадат по-добър съвет там.
Ако е за Матевски, това означава, че детето е с много нисък бал и е трябвало да пишете повече желания.
Как е възможно да има такива съветници? Сега отидете и ги питайте къде са им гаранциите и какво да правите?
Добре че има и трето класиране. И си подайте заявлението в СУ С. Врачански /60 класното/

# 1 328
  • Мнения: 669
АЙДЕ ЧЕСТИТО!
2-РО ЖЕЛАНИЕ - 22-ро, с ИЕ, АЕ, момче

Бихте ли споделили с какъв бал Simple Smile Благодаря!

399.5 момчи

# 1 329
  • София
  • Мнения: 18 024
Да, подвели са ги,  Дунди,но защо  спрягаш  директно трето, автоматично участват все пак  и на второ и ако единственото упоменато желание е близко по бал до публикувания днес минимален за конкретната паралелка, шансове  за прием имат още на 18-ти. Ако пък разликата е осезаема - да, на трето само ще могат да решат проблема.

# 1 330
  • Мнения: 202
7 СОУ АЕ НЕ БЕЛ, момче, бал 392. Ще участваме на второ за 35 то с немски, но баловете са високи и се съмнявам.

# 1 331
  • Мнения: 669
Има ли други приети в 22ро на първо класиране?
На нас ни е второ желание, на първо остана 165то и то ИЕ и АЕ- ей така за спорта. Та реалистично първо желание ни беше това отново с ИЕ и АЕ и се записваме.

# 1 332
  • Мнения: 21 455
С любезното съдействие на РУО - Русе и малка обработка от моя страна, включително добавени области на кандидатите, можете да видите колко деца от други области са подали заявление там. Не съм ги смятала, само ги оцветих. Има и от близки с вероятност да се запишат, но има и такива, които със сигурност са пуснали пробно.
1. класиране - Русе

# 1 333
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
Русалке, мин. бал в тази паралелка сега е 190 т. Ако става въпрос за това училище. При такива грижовни учители ... не знам, хората се доверяват на учител, не ги обвинявам. Не всички са информирани, вероятно нямат време, нито им е по възможностите да се справят сами, но точно на 15 мин. пеша има училище - гнездо. А там те напъват да пишеш още желания, ако им се стори, че са малко. вършат това от години.
А тия с цел да си напълнят единствената паралелка в 8 клас, създават неприятности на толкова хора. Затова се ядосвам, най-вече.
На трето може да попаднат и на по-добро място в някоя професионална гимназия.     

# 1 334
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Да писахме само едно защото от училището което бяхме ни казаха че гарантират че ще приемат децата и ни накараха само едно да пишем защото те качиха документите на сайта.
Ако не е тайна, кое е това училище?
Не е тайна училището СОУ Димитър Матевски Пловдив

И кое ви беше единственото желание? Пак Матевски ли?
Има училище - гнездо в Тракия, щяха да ви дадат по-добър съвет там.
Ако е за Матевски, това означава, че детето е с много нисък бал и е трябвало да пишете повече желания.
Как е възможно да има такива съветници? Сега отидете и ги питайте къде са им гаранциите и какво да правите?
Добре че има и трето класиране. И си подайте заявлението в СУ С. Врачански /60 класното/
Да желанието е само Матевски там подадохме на хартия само това желание. Детето е с бал 111 и ни казаха че тяхните ученици няма начин да не влезнат

Общи условия

Активация на акаунт