10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 505
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 21 455
Коректният израз е " допълване на утвърдените паралелки до максималния брой ученици".
Чл. 70............................
(2) ...............допълване на утвърдените паралелки до максималния брой ученици, се организира от училището, за което директорът създава комисия за класирането им по определени критерии съобразно вида на образованието и на спецификите на обучението.

# 1 441
  • Мнения: 28
Можем само да гадаем кой защо е избрал някое училище. А как ви се струва в мат. паралелка на 125то дете с 483,5 заедно с дете 168,5. Сигурна съм, че детето с високия резултат съзнателно е избрало да отиде там, а не е грешка.

# 1 442
  • Мнения: 1 305
Едно място, един приет, висок бал. Трето класиране е рисково. Винаги е имало доста високи балове там. Затова се играе много внимателно. Всъщност миналата година големият джакпот беше на четвърто, особено след като много училища приемаха дубликати, вместо оригинали.

О, и аз точно това си мислех за 4-тото класиране. Ама реших, че още е рано да отваряме кутията на пандора. Joy
Да мине поне второ, пък тогава може да пуснем един линк към миналогодишната тема за четвърто класиране.


Можем само да гадаем кой защо е избрал някое училище. А как ви се струва в мат. паралелка на 125то дете с 483,5 заедно с дете 168,5. Сигурна съм, че детето с високия резултат съзнателно е избрало да отиде там, а не е грешка.

И 2017 имаше подобен случай.

# 1 443
  • Мнения: 21 455
Естествено. И сто процента е стар ученик на 125. СУ. Сигурна съм и че не е единствен.

# 1 444
  • София
  • Мнения: 1 210
При нас положението не е чак толкова зле. Девойката започна да се усмихва най-накрая.  Cry  Ще подадем за второ, но аз не съм сигурна, че има голям смисъл. Тя е по детски наивно убедена, че няма шанс да не я приемат в "нейното" училище.  Аз не смея да я обезверявам, но погледнато реално, не са големи шансовете. Поне ни се реши дилемата с АК и ми олекна, че поне това решение го взехме категорично. Дано другите обаче го предпочетат и да освободят места за 2ро. Joy
Утре ще подаваме заявление и може би ще сме едни от малкото в НЕГ, които няма да се записват, а ще пускат заявление, но повярвайте и тая не е лесна. Confused
Според мен обаче, няма да има голямо мърдане на баловете в горния диапазон.

# 1 445
  • Мнения: 7 379
Коректният израз е " допълване на утвърдените паралелки до максималния брой ученици".
Чл. 70............................
(2) ...............допълване на утвърдените паралелки до максималния брой ученици, се организира от училището, за което директорът създава комисия за класирането им по определени критерии съобразно вида на образованието и на спецификите на обучението.

                 Благодаря за точните и компетентни отговори,за всички статистики повтаряни многократно за да влязат в час всички неразбрали , в това число и аз! .Когато търсих информация ми казаха "Търси Дидева".Потърсих и ...се възхитих!Благодаря и знам,че вие помогнахте на всички ,успокоихте атмосферата и.....ще взема и аз да си сипя едно бЕло! Hands Plus1

# 1 446
  • София
  • Мнения: 8 280
Дидева, благодаря за отговора... правилно не е 0,5 класирането, въпреки че преживяхме нещо такова миналата година Wink
Видях аз, че след преди да попитам е дискутирано , но късно... мислех си че тази година е за първи път "през системата за 3то класиране" и че когато някой се отпише мястото му автоматически се обявява...

И от мен наздраве с по-тъмен нюанс Simple Smile Wine Glass 
Диети, ще ги мислим през деня Joy ... не стига, че е вино, но и е +плодово ...съвсем в нарушение, но доФторът каза "при повод може/разрешено е.... ", той от къде да знае, че повод може лесно да се намери, пуста солидарност Joy

# 1 447
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
Има и естествено изненади, като детето/децата? с 500, което е писало Първа пералня и е запратило школото на първо място в листата на мончовци и сие 


Интересно е как желанията на децата са различни от тези на възрастните. Ние логично поставяме на първо място училището с най-висок бал, а при децата не е така.

На мен пък изобщо не ми е логична такава подредба, а се мисля за възрастна или поне за достатъчно пораснало дете.
Логиката при всички би трябвало да е, че водещ е профилът и личното желание, а не балът на училището.

# 1 448
  • Мнения: 21 455
и.....ще взема и аз да си сипя едно бЕло! Hands Plus1
Добре дошла в отбора. Joy

# 1 449
  • Мнения: 7 640
И ... не е важен резултатът на едно дете сам по себе си, важно е къде се намира между останалите. Това е критерият за класиране. Останалото са празни приказки.
Лесно, трудно, все тая. Изпитът е един за всички.  

 

Много съм съгласна, съвсем е обективно, може да не е справедливо, но е факт Sunglasses

# 1 450
  • София
  • Мнения: 11 975
и.....ще взема и аз да си сипя едно бЕло! Hands Plus1
Добре дошла в отбора. Joy
Рано или късно, всички идват в отбора на бЕлото. Joy

Desem, кое вино не е плодово? Joy

# 1 451
  • София
  • Мнения: 8 280
Санака, права си Joy по-плодово е, т.е. и по-забранено, че е сладичко, но е по-малкото зло - мерло+малини, вмето само малини (това чака) Joy

# 1 452
  • София
  • Мнения: 7 049
Ааа, Desem, ще ме прощаваш!
Малиново вино с не знам си какво, това е най-коварната комбинация. Пиеш и си викаш, леле колко е сладко и ароматно...
И така, докато си пиеш "компота", ти се отвърта главата! Stuck Out Tongue Winking Eye

Абе, наборите си легнаха, ние си останахме да си говорим за алкохол, м? Joy

# 1 453
  • София
  • Мнения: 6 169
Абе, наборите си легнаха, ние си останахме да си говорим за алкохол, м? Joy
Не всички спят, но съм на безалкохолно и не смея да се обадя. Не съм в тон.

# 1 454
  • София
  • Мнения: 1 326
Имам един не много умен въпрос: по време на записванията дали случайно училищата няма да работят и в събота и неделя? Че иначе времето се скъсява наполовина?
Знам, че е малко вероятно, но тая някаква надежда...

Общи условия

Активация на акаунт