10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 369
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 500
  • София
  • Мнения: 1 210
Ние днес също подадохме за второ. Дали ще се появи като информация в профила й, тъй като не ни дадоха и на нас никакъв документ. Противно на очакванията ми, имаше и други, които подадоха заявление и такива, които вече бяха подали и то толкова отрано сутринта. Така, че очаквайте размествания и в НЕГ 1.

При нас обаче изведнъж  се появи колебливост. Не знам дали е под мое давление или си е искрен вътрешен импулс. Дали е възможно, ако се развие в решение, все пак да оттеглим заявлението си в срока до 16.07 и направо да я запишем?

# 1 501
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Записвам се с моя син. Приет по първо желание в 2 АЕГ. Балът му е висок, но това му е желанието  Peace Той е с най-висок бал за избраната паралелка.
Снощи почна да се колебае...че другарите му са приети в 73 СОУ  newsm78....
В понеделник отиваме да го записваме.
Успех на всички чакащи Второто класиране!  Praynig

# 1 502
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Подадох заявление за второ класиране в 32-ро тази сутрин. Приемащите заявленията бяха повече отколкото подаващите. Приключих точно за 5 минути. Никакъв документ не са ми искали, дадоха ми едно заявление да попълня само.

# 1 503
  • София
  • Мнения: 44 028
Да ви питам, ако запишем детето сега където е приет на пръво класиране, мога ли да продължа да чакам класирането в класичаската гимназия, понеже е назад в резервите и ако там в един момент го приемат да изтегля документите и да го преместя там.

# 1 504
  • Мнения: 357
Записвам се с моя син. Приет по първо желание в 2 АЕГ. Балът му е висок, но това му е желанието  Peace Той е с най-висок бал за избраната паралелка.
Снощи почна да се колебае...че другарите му са приети в 73 СОУ  newsm78....
В понеделник отиваме да го записваме.
Успех на всички чакащи Второто класиране!  Praynig
Винаги съм се учудвал на интереса към 73 у-ще. Нищо особено.  2 ра АЕГ като среда е по-добре. Изключваме първенството по парашутисти.

# 1 505
  • Мнения: X
Мисля че за това къде колко ще пада бала е просто невъзможно да се предвиди. Зависи от фактора наплив, който ние няма как да знаем. По добре да се посети врачка със способности или просто да се успокоим и да си кажем каквото дойде. Аз второто ще практикувам.

# 1 506
  • Мнения: 10
Здравейте,тъй като темата е много обемна,ще попитам нещо което вероятно е обсъждано,ако подадем заявление за второ класиране,губим ли мястото си от първо?

# 1 507
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
Подадох заявление за второ класиране в 32-ро тази сутрин. Приемащите заявленията бяха повече отколкото подаващите. Приключих точно за 5 минути. Никакъв документ не са ми искали, дадоха ми едно заявление да попълня само.
А ЛК на детето, бележник, служебна бележка?

# 1 508
  • Мнения: 561
Здравейте! Колкото повече чета, толкова повече ми става неудобно да пиша. Определено балът на дъщеря ми не е на нивото на вашите деца...но мързела не мори - той мъчи. Та....все пак колкото и да ме е срам имам един такъв въпрос: Балът ни за училището, което най-много искаме (съответно паралелката) е 229, а на първо класиране най-ниския бал е 290т.Та..имаме ли някакъв шанс, според вас, на второ класиране?

Аз не бих се надявала с такава голяма разлика.
Вижте статистиката за първо и второ класиране за миналата година във вашия град, за евентуално движение на баловете.
Това са деца, не ги обвинявайте. Мързелът често е признак на скука и незаинересованост, а не на нежелание за учене. Децата са различни и подхождат различно, но матрицата не го отчита. Ако сте сигурна в по-горните желания, че си отсават по-желани, то нищо не губите с второ класиране, дори да ви се струва невъзможно.

# 1 509
  • София
  • Мнения: 17 987
Записвам се с моя син. Приет по първо желание в 2 АЕГ. Балът му е висок, но това му е желанието  Peace Той е с най-висок бал за избраната паралелка.
Снощи почна да се колебае...че другарите му са приети в 73 СОУ  newsm78....
В понеделник отиваме да го записваме.
Успех на всички чакащи Второто класиране!  Praynig
Винаги съм се учудвал на интереса към 73 у-ще. Нищо особено.  2 ра АЕГ като среда е по-добре. Изключваме първенството по парашутисти.

Не виждам причина 73-то да се сравнява с 2 АЕГ - избралите първото искат все пак да учат немски. Средата от деца според мен и на двете места е еднаква. Тук се сещам за АниК и детето й, което явно твърдо е ориентирано към немския. Доколкото помня балът му стига за другите езикови без НЕГ и 73-то, но е избрало 35-то на следваща позиция заради езика. Така че ако на второ се придвижи до 73-то (което искрено му пожелавам), вероятно ще е много по-доволно от прием в 2 АЕГ. За всеки е различно, няма универсален отговор на въпроса кое училище в спрягания за първи ешелон е по-добро. Ето как дете с 500 точки е избрало 1 АЕГ. А някой  по тази логика би казал, че по-конкурента и добра среда би му осигурила СМГ с немски... Ами ако не ще да учи немски, а математиката му върви, но не му е толкова присърце?

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 10:36 от пенсионирана русалка

# 1 510
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Винаги съм се учудвал на интереса към 73 у-ще. Нищо особено.  2 ра АЕГ като среда е по-добре. Изключваме първенството по парашутисти.
А,така...  Peaceче аз се притесних..малко  Rolling Eyes

# 1 511
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Здравейте,тъй като темата е много обемна,ще попитам нещо което вероятно е обсъждано,ако подадем заявление за второ класиране,губим ли мястото си от първо?

Да, губите го, ако на второ се преместите по-нагоре в желанията. Ако няма шанс за нагоре, оставате си в у-щето по първо класиране.

# 1 512
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте,тъй като темата е много обемна,ще попитам нещо което вероятно е обсъждано,ако подадем заявление за второ класиране,губим ли мястото си от първо?

Зависи от това дали ще минете напред в класирането. Ако минете напред - губите мястото от първо, ако не минете напред - оставате си на мястото от първо.

# 1 513
  • Мнения: 1 919
Съботно-неделно ще сравнявам 9 ФЕГ с 2 АЕГ.
За втора АЕГ има голям шанс на второ - делят я 2 точки до паралеката, която сме писали.
За НПМГ ни бягат едни 12 точки Ill, които няма да преодолее на второ класиране, освен ако няма страшно много кандидатсващи за спорта.

# 1 514
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Мисля че за това къде колко ще пада бала е просто невъзможно да се предвиди. Зависи от фактора наплив, който ние няма как да знаем. По добре да се посети врачка със способности или просто да се успокоим и да си кажем каквото дойде. Аз второто ще практикувам.


Може да се предвиди бал за конкретна парелка в конкретно училище и то с много голяма точност, има си цяла наука, занимаваща се с подобни прогнози. Изискват се знания, умения, време и желание за това. В тази тема има хора, които го правят успешно, отделяйки от времето си и помагайки безрезервно, за което мога само да им се възхищавам.

Общи условия

Активация на акаунт