Барселона - Тема 10

  • 48 516
  • 812
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 22 446
Аз мога да препоръчам двореца на Гюел. Прекрасен е.
Ние първо посетихме него, после слязохме до пристанището и постояхме малко и оттам с автобус до музея Пикасо, защото пеш нямаше да успеем.

# 421
  • Русе
  • Мнения: 1 517
Да попитам Катедралата всеки ден ли е безплатна след 15 часа или само в неделя?

# 422
  • Milano
  • Мнения: 3 670
Къде ги четете тези неща за безплатна Катедрала след 15ч.?
Катедралата е безплатна всеки ден в часовете, които са дадени на сайта й за молитва: делнични дни - 8.30ч -12.30ч. и 17.45 - 19.30,  в неделя и на празници (религиозни) - 8.30-13.45 и 17.15 - 20.00, в събота и предпразници (религиозни) - 8.30ч.-12.30ч и 17.15 - 20.00.
Погледнете на сайта за по-голяма точност на часовете.

В най-туристическите часове се плаща (след 12.30) и то през главният вход.

Винаги съм влизала безплатно, в т.ч. и преди 2 седмици. Ходя сутрин.

Правилен подход Кика. Не я разбирам тази истерия с Коронавирус.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 09:34 от regina di cuori

# 423
  • Мнения: 728
Къде ги четете тези неща за безплатна Катедрала след 15ч.?
Катедралата е безплатна всеки ден в часовете, които са дадени на сайта й за молитва: делнични дни - 8.30ч -12.30ч. и 17.45 - 19.30,  в неделя и на празници (религиозни) - 8.30-13.45 и 17.15 - 20.00, в събота и предпразници (религиозни) - 8.30ч.-12.30ч и 17.15 - 20.00.
Погледнете на сайта за по-голяма точност на часовете.

В най-туристическите часове се плаща (след 12.30) и то през главният вход.

Винаги съм влизала безплатно, в т.ч. и преди 2 седмици. Ходя сутрин..

Много хубава информация. Благодаря ти!

# 424
  • Мнения: 22 446

regina di cuori, в сайтовете с информация кога е безплатно.

Ние бяхме там около 17ч. в неделя и не допускаха туристи. Имаше си табела, както и двама човека охрана.

# 425
  • Milano
  • Мнения: 3 670
Уикенда е след 17.15ч. Дали го спазват на минутата незнам.
Не помня часовете на забележителности наизуст, информирам се за изменения преди да тръгна.
Този път четох тук:

https://www.visitarebarcellona.com/cattedrale-di-barcellona/

https://www.catedralbcn.org


В който пише, че тези часове се водят за молитва, евентуално ако кажат нещо да се каже, че сте затова.
Нас никога не са ни питали на входа, нито спирали вътре че се разхождаме или снимаме, всъщност никой около нас.

В "туристическите часове" (след 12.30ч) може да се влезе отдясната страна на Катедралата (входа с гъските) безплатно за "молитва". Виж тогава може повече да внимават дали се спазва.

За първата неделя от месеца не твърдя, че може да има нещо по-различно. На пръв поглед в сайта на Катедралата плюс още 1 не намерих нещо друго.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 12:20 от regina di cuori

# 426
  • Мнения: 22 446
Нямам намерение да споря, казвам че когато ние отидохме не пускаха туристи.
Всеки може да си прочете необходимата информация. Аз казвам какво аз бях прочела. Може и да е невярно.
Има си сайтове, нека който се интересува да провери.

# 427
  • Milano
  • Мнения: 3 670
Никой не спори.
Споделяме опит. Около 10г.посещавам града и влизам без да плащам, в т.ч. и няколко дена след вас. Никой не ви спира да си купувате билети в останалите часове.

# 428
  • Мнения: 728
Да попитам, някой дали има готови примерни маршрути?

# 429
  • Мнения: 728
Прясна информация за Катедралата на Барселона. Току що Леда Гачурова беше пуснала един лайф във фейсбук и се разхождаше в центъра и мина през катедралата. Питах я дали може да каже кои дни е безплатен входа, тя каза че входа е безплатен всеки ден до 12:15ч, даже отиде до един от служителите на входа и той каза същото. Simple Smile Влиза се от главната врата.

# 430
  • София
  • Мнения: 127
Kika1234, може ли линк към страницата на тази дама! Благодаря!

# 431
  • Мнения: 728
Kika1234, може ли линк към страницата на тази дама! Благодаря!

Лайфа беше пуснала в групата Българи туристи в Барселона
Страницата и е За Барселона - Пътеводителят

# 432
  • Мнения: 89
Така, моята паника около Корона вируса мисля че съвсем се изпари. Та да кажа днес какво запазих...
Замъка Монтжуик: Всяка първа неделя от месеца входа е безплатен, а всяка следваща неделя следобяд отново входа е безплатен. Билетите се запазват онлайн и на него си пише нулева стойност.

Може ли линк към тази екстра? Защото аз влизам в сайта на Мантжуик, не откривам нулева стойност за 5 април.
Благодаря!

# 433
  • Мнения: 728
Така, моята паника около Корона вируса мисля че съвсем се изпари. Та да кажа днес какво запазих...
Замъка Монтжуик: Всяка първа неделя от месеца входа е безплатен, а всяка следваща неделя следобяд отново входа е безплатен. Билетите се запазват онлайн и на него си пише нулева стойност.

Може ли линк към тази екстра? Защото аз влизам в сайта на Мантжуик, не откривам нулева стойност за 5 април.
Благодаря!
На първа стъпка избираш  датата и първият вид билет



На следващата стъпка избираш вида и цената на билета



На следващата стъпка избираш часа за влизане и на последната стъпка е плащането, трябва да ти излезе така



Извинявам се но не помня как се слагаше скрит текст през телефона.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 14:10 от Kika1234

# 434
  • Мнения: 89
Flowers HibiscusFlowers Hibiscus
Така, моята паника около Корона вируса мисля че съвсем се изпари. Та да кажа днес какво запазих...
Замъка Монтжуик: Всяка първа неделя от месеца входа е безплатен, а всяка следваща неделя следобяд отново входа е безплатен. Билетите се запазват онлайн и на него си пише нулева стойност.

Може ли линк към тази екстра? Защото аз влизам в сайта на Мантжуик, не откривам нулева стойност за 5 април.
Благодаря!
На първа стъпка избираш  датата и първият вид билет



На следващата стъпка избираш вида и цената на билета



На следващата стъпка избираш часа за влизане и на последната стъпка е плащането, трябва да ти излезе така



Извинявам се но не помня как се слагаше скрит текст през телефона.

Много благодаря! Ако сте по същото време - в началото на април, можем да организираме нещо общо:hibiscus:

Общи условия

Активация на акаунт