Барселона - Тема 10

  • 48 089
  • 812
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 968
Здравейте момичета. От първият пост разбрах, как да намеря гарата от терминалите на летището. В описанието е отбелязан вендинг автомат за билети Т10. С такъв билет ли се стига до жп гара Сантс? Тъй като съм транзит и няма да оставам в Барселона, какъв единичен билет да си купя до Сантс? Благодаря за помощта.
От вендинг автомата ще си купиш единичен билет за влака, ние като бяхме имаше и служител, който помага да се ориентираш.

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 2 123
Здравейте, в момента съм в Барселона. Буквално организирана почивка на бързо. Четата ви в движение. Ще помоля да ми кажете тази карта Т10 дневна ли е или до изчерпване на 10-те пътувания?
Благодаря за помощта на отзовалите се.
В момента чакаме за лифта за хълма Монжуик.

# 77
  • Мнения: 5 891
До изчерпване е. Има валидност няколко месеца.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Здравейте, чудя се дали да взема билети за Испанското село. Според вас заслужава ли си?

# 79
  • SF
  • Мнения: 20 771
Колко дни ще си в Барселона?
Ако си за 3 дни, например, не си заслужава единият да го изкараш там.

# 80
  • Мнения: 2
Здравейте,някой ползвал ли е Barcelona cyti pass?
barcelonapass.com
За два дни струва 99.90 евро, а за два дни whit travel 115.19 evro включва: Hop On Hop автобуси,Камп нау,Ла Педрера, Cassa Batlo, Аквариум,Зоо,Испанското село,Круиз с лодка,Casa de Les Punxes и др.
Въпросите ми са:
whit travel включва ли и автобусите от градската мрежа?
Като се купува билет за къщите на Гауди и за Камп нау през официалните им сайтове , се задава конкретен ден и час. Как става това когато си с Barcelona pass?
Благодаря


# 81
  • Мнения: 80
Привет Simple Smile
Бяхме там преди около 3 седмици. Наистина зависи с колко време разполагате, но според мен не си заслужава цената на билета. По-скоро бих го пропуснала, ако знаех. Но пък от друга страна беше най-спокойното място от Барселона, което посетихме....

Здравейте, чудя се дали да взема билети за Испанското село. Според вас заслужава ли си?

# 82
  • Мнения: 20
Здравейте, мами! Какво ще кажете за екскурзия до Барселона през Ноември?!? Thinking

# 83
  • Мнения: 6
Здравейте,
искам да попитам как се стига от Барселона до Port Aventura? За един ден става ли да се отиде до този увеселителен парк и да се върнем в Барселона?

# 84
  • USA
  • Мнения: 2 136
Здравейте, може ли да ме насочите в кой район да търся хотел.
Ще бъдем в Барселона 3 дни преди круиз. Предпочитам да е на плажа, да има заведения, ресторанти, приятни места за разходка. Ако може да се стига лесно до центъра, евентуално да се разходим и там единия ден, макар че не сме точно туристи, които обичат музеи и катедрали, пълни с хора.
Четох първия пост, но още повече се обърках, а имам само 2 седмици да намеря нещо.
Ще бъда много благодарна, ако някой ми даде съвет Blush

# 85
  • Germany
  • Мнения: 2 003
SkyBlue, мисля че трябва да търсиш покрай плажовете La Barceloneta и Nova Icaria. Те са най-близо до централната част. Ние плажувахме на  Bogatell преди няколко дни. Плажът е хубав и не много населен в момента, а водата беше супер чиста, но си е тегаво ходенето пеша до по централната част.

# 86
  • Мнения: 727
Здравейте, преди време тази тема ми помогна много за пътуването ми до Барселона, сега обаче организирам пътуване на баба ми и ми изникват някои въпроси. Знам, че ще помогнете Blush
Трябва да купя билет за саграда фамилия + една от кулите. Първо трябва да избирам час за кулата, след това ми дава час за самата катедрала като интервала между тях е 30 или 45 минути. Въпроса ми е в рамките на тези само 45 минути ли трябва да разгледат катедралата ? Достатъчно ли е това време ?
Другия въпрос помня, че е бил дискутиран, но не ме е вълнувало тогава и не съм запомила - ще купя пенсионерски билети, но как се доказва, че е пенсионерка ?
Благодаря предваритвлно Blush

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
ЗДравейте!
И аз гледам билети...за края на ноември и нач.на декември.Става ли за разходки според Вас?
2-3 дни ще стигнат за основните забележителности, нали?
Този хотел е ок като разположение, нали?Може би само да е шумно...
https://www.booking.com/hotel/es/continental-barcelona.bg.html?a … total;ucfs=1&

# 88
  • Мнения: 48
ЗДравейте!
И аз гледам билети...за края на ноември и нач.на декември.Става ли за разходки според Вас?
2-3 дни ще стигнат за основните забележителности, нали?
Този хотел е ок като разположение, нали?Може би само да е шумно...
https://www.booking.com/hotel/es/continental-barcelona.bg.html?a … total;ucfs=1&
Здравейте,
Не е лошо разположението, но лично аз изрично си бях отбелязала този квартал El Raval да не го гледам, защото по отзиви оттук и не само, вечер е по-страшно там от гледна точка на това, че се събират много емигранти. Така че мой съвет е да смените квартала

# 89
  • Мнения: 171
Здравейте! Не мога да намеря от къде да си купя онлайн билети за музея на Пикасо. Бихте ли ми помогнали? Всяка неделя следобед ли е безплатен входа или само първата от месеца?
Благодаря предварително на отзовалите се!

Общи условия

Активация на акаунт