Барселона - Тема 10

  • 48 347
  • 812
  •   1
Отговори
# 600
# 601
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
От днес само с бърз тест.
😍😍

# 602
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Купихме билети и резервирам апартамент до площад Каталония.
Дано сме здрави до 03.7.

# 603
  • Мнения: 9
Здравейте! Интересува ме дали туристите се следят изкъсо относно носенето на маски на открито? Имаме голямо желание да се разходим до Барселона, но вече втори път се отказваме заради маските.

# 604
  • Мнения: 1 652
Здравейте! Интересува ме дали туристите се следят изкъсо относно носенето на маски на открито? Имаме голямо желание да се разходим до Барселона, но вече втори път се отказваме заради маските.
Ами те туристите тепърва ще тръгват натам.
Бяхме в края на май в Мадрид – за три дни видяхме две двойки французи (това бяха всичките чужденци). А за маските ме учудиха испанците – носят се на 100%, няма с нос навън, та ако сте без, ще прави голямо впечатление.
Сега, в някои малки улички без хора може да се маха за кратко (поне аз така правих в Толедо), но надали в Барселона ще обикаляте из такива. Мъка голяма ми беше, но поне двата дни беше +20, та се траеше. На +32 - не.

# 605
  • Мнения: 169
Здравейте! Отдавна мечтая да посетим Барселона. Зная,че тук пишещите предпочитат сами да организират  всичко. Но на мен ще ми е трудно, 55+ съм. Можете ли да ми препоръчате туристическа агенция с която сте пътували и сте доволни. Благодаря!

# 606
  • Мнения: 888
А за маските ме учудиха испанците – носят се на 100%, няма с нос навън, та ако сте без, ще прави голямо впечатление.

А плътно покрити ли ги носят всички?
Имам предивид срещат ли се хора с по- свободно поставени, бутафорно, за да се диша, ако ме разбирате или това минава за нарушение ?


Някой правил ли си PCR или бърз тест, (ако приемат) от Барселона на връщане за пред нашите власти, или се тествате на родна земя?
Не е ли по-евтино и удобно да се направи там?

# 607
  • Мнения: 1 652
Цитат
А плътно покрити ли ги носят всички?
- Да.
Цитат
Имам предивид срещат ли се хора с по- свободно поставени, бутафорно, за да се диша, ако ме разбирате или това минава за нарушение ?
- Не съм видяла с неплътно поставени, но който върви и яде/пие/пуши, разбира се е без.
Била съм два пъти в Турция, миналото лято/есен и се учудих какви са изпълнителни там и как 99% носят маски в жегата  (при това на малки улички, дето няма кой да те види). После отидох зимата в Малта и там им се учудих, но на далечни пътища по полетата хората бяха с маски на брадата и като ни наближат, слагаха. Е, в Мадрид, Толедо, Алкала - вече се изумих - всички, на 100% бяха с маски и никой не се правеше на луд за разлика от мен (че първия ден бяхме на 32 градуса, но поне беше в Толедо, където пусти улички дал Господ.) За морето не знам.
Даже като сядат на заведение и стават до тоалетна/пушене, слагат маските автоматично.

Цитат
Някой правил ли си PCR или бърз тест, (ако приемат) от Барселона на връщане за пред нашите власти, или се тествате на родна земя?
Не е ли по-евтино и удобно да се направи там?
- Не бих си направила тест в страна, в която не живея. При евентуален положителен резултат (всичко се случва), ще е много весело (и скъпо). Всеки си преценява. Тук е 30 лв, Рамус в Дружба работи всеки ден 8-18, излезе ни резултатът за 40 минути.

# 608
  • Мнения: 888
Не бих си направила тест в страна, в която не живея. При евентуален положителен резултат (всичко се случва), ще е много весело (и скъпо). Всеки си преценява. Тук е 30 лв, Рамус в Дружба работи всеки ден 8-18, излезе ни резултатът за 40 минути.

Мерси за изчерпателния отговор.
Заради Mask се отказахме да пътуваме миналото лято и изгоряха билети август до Барселона, а есента и до Мадрид.

Не бях се замислял за хипотезата от цитата. Има логика, щом и кора от портокал, кола и не знам си още какво давала + резултат.
Пътували съветват гаргара с Листерин или друга вода за уста преди взимане на проба, за всеки случай.

Значи 30 лв. в Рамус е цената на бързия антигенен тест, който вече е позволен за влизане в Испания и който те спасява от карантина тук след връщане?
Не е кой знае колко, 60 лв., щом може с него да се мине.
Белгия и Нидерландия отмениха тестовете за нас, испанците не искат. Отмениха за англичаните, тях пък не ги пускат властите им на там без карантина после.

# 609
  • Мнения: 1 652
Цитат
Значи 30 лв. в Рамус е цената на бързия антигенен тест, който вече е позволен за влизане в Испания и който те спасява от карантина тук след връщане?
Да, 30 лв е, но за Испания не съм запозната с актуалните тестове за влизане. В края на май бяхме с пср и задължително попълнена декларация с QR код, без която не те качват на самолета.
А за тестовете – и преди не им вярвах, сега съвсем. Баща ми (70+) изкара тежък ковид декември, а в края на април отиде в болница за други изследвания, тестваха го с антигенен, изкараха го положителен и го карантинираха. Седя си човекът 14 дни у дома барабар с майка ми – чисто здрави. Та как да си правя после другаде тест?

# 610
  • EU
  • Мнения: 400
Ще бъда на обучение в Барселона за 2 седмици през август.  Търся препоръка за малък апартамент пешеходно до площад Каталуния, тъй като там е учебния център. Не ми се иска да ползвам транспорт всеки ден, а стаите в хотелите са тесни. То ще е за едното спане, но все пак. Благодаря предварително!

# 611
  • Мнения: 3 292
Тесни стаи?? Това в кои хотели или може би хостали?

# 612
  • Мнения: 170
От днес само с бърз тест.
😍😍
Здравейте бързия тест всъщност antígenos ли е? Понеже пише че ако е той трябва да докаже,че има антитела в тялото. Но ако не си изкарал вируса дали може да се влезе с такъв тест? Малко се обърквам от тестовете вече:weary:

Някой ако пътува този месец моля да сподели дали е влязал с бърз тест Hug

# 613
  • Мнения: 888
Бързият тест с вземане на  проба от носоглътката, приравнената алтернатива на PCR няма общо с кръвен за определяне на наличие на антитела мисля. Никога не съм се изследвал, може и да греша.

Някой има ли идея за вътрешен полет на Райън от Малага към Барселона какъв формуляр се изисква и изисква ли се?
На сайта на министерството на здравето им инфото е за влизащите в страната.
Влизането ще е 5 дни по-рано и за там формата е ясна.
В нея има отметка целия престой ли ще е на първия адрес и град, но няма поле за избор на втора локация.
Много объркано е всичко...

# 614
  • Мнения: 1 652
Ние за Испания си попълнихме само града, в който щяхме да бъдем при наши приятели (Гуадалахара). Хич не съм и ги питала за адрес. Спахме и в Мадрид.
На летище Барахас седяха едни викачи и караха хората да попълват листчета, взехме по едно, то пък бил PLF формулярът, ама всички си имахме (то без него не качват на самолета).
После се минава паспортен контрол, после дружно на тълпа минаваш през ковид контрола - сканират ти с устройство QR кода от телефона (някои бяха с разпечатки, то и ние имахме за всеки случай) и после едни женици ти гледат отгоре-отгоре теста (в нашия случай ПСР беше тогава) и най-вече сверяваха № на паспорт и името на теста с паспорта.
Така че за втора локация не се безпокойте.
А към момента придвижването между регионите в Испания си е свободно, какво да ви проверяват Райън – ако поискат нещо, ще ви пратят мейли, те са досадни сега авиокомпаниите в тази насока.

Общи условия

Активация на акаунт