СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 5

  • 23 498
  • 750
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 510
Доколкото съм запозната от приятелки сега се издава 45-дневния преди термин. Като родим от болницата издават още един болничен за 42 дни и накрая 3-ти последен от педиатъра на детето, той е изравнителен. Ако датата с термина съвпадне, то последният болничен от педиатъра е 48 дни, ако ли не, колкото е необходимо, за да стане общ сбор 135 дни.
Трите болнични листа трябва да са общо 135 дни. И вече след изтичане на този болничен започва майчинството.
За това си снимайте болничните, че като настъпи моментът за 3-я, да не стане объркване с датите. Дано съм помогнала.

# 481
  • Мнения: 452
Хах. От няколко дни си блъскам главата по същия въпрос. С термин 7.09 съм, но имам дата 23.08 за секцио. От днес ми важи 45- дневния, който е сметнат спрямо термина, разбира се. Въобще не знам какво се случва след раждането с тези болнични.
Наистина би било добре някой с опит да обясни. Ще съм благодарна.
Ти ли си избра 23ти като дата за секциото? Точно на границата между лъв и дева е 😊

# 482
  • Мнения: 309
Хах. От няколко дни си блъскам главата по същия въпрос. С термин 7.09 съм, но имам дата 23.08 за секцио. От днес ми важи 45- дневния, който е сметнат спрямо термина, разбира се. Въобще не знам какво се случва след раждането с тези болнични.
Наистина би било добре някой с опит да обясни. Ще съм благодарна.
Ти ли си избра 23ти като дата за секциото? Точно на границата между лъв и дева е 😊

Това за границата между зодиите  - хубаво ли е, лошо ли е? Питам, защото сте го споменали и ми стана много интересно Simple Smile

# 483
  • Мнения: 452
Май на последния ден на лъв , но ще има и от дева. Не е лошо, просто няма да е точно определно за една зодия, а аз питам понеже също трябва да избирам дата и се чудя лъв ли, дева ли, по-рано ли, по-късно ли...

# 484
  • София
  • Мнения: 1 538
Мисля, че е точно така, както Diin го е написала за болничните. Първо 45-дни преди термин, после от болницата издават нов за 42 дни и третият изравнява - ако детето се роди преди термин, третият ще е за повече от 48 дни, ако се роди след термин, ще е за по-малко от 48 дни, като в този случай 45-дневния се удължава с дните от датата на термина до датата на раждане и удълженият болничен се издава на датата на раждане. Ето един линк, който може да е полезен:
http://www.nssi.bg/forusers/faq/390-qesiseodd/4537-votg11

Elinka 85, благодаря за информацията за смесителя от лидл. Simple Smile

# 485
  • Мнения: 309
Мисля, че е точно така, както Diin го е написала за болничните. Първо 45-дни преди термин, после от болницата издават нов за 42 дни и третият изравнява - ако детето се роди преди термин, третият ще е за повече от 48 дни, ако се роди след термин, ще е за по-малко от 48 дни, като в този случай 45-дневния се удължава с дните от датата на термина до датата на раждане и удълженият болничен се издава на датата на раждане. Ето един линк, който може да е полезен:
http://www.nssi.bg/forusers/faq/390-qesiseodd/4537-votg11

Elinka 85, благодаря за информацията за смесителя от лидл. Simple Smile

Да, и аз до този извод стигнах, че третия ще е за повече от 48 дни + тези, които се застъпват от 45-дневния болничен. Остава въпросът дали това го отбелязват някъде счетоводителите, за да не стане проблем с НОИ, например на втория 42-дневен болничен , който се издава от болницата, където сме родили. И също така, какво става, ако раждането настъпи преди тези 45 дни 😥

# 486
  • София
  • Мнения: 1 538
Да, ако настъпи преди 45-дневния не знам какво се прави. Но при всички случаи трябва общият болничен да е 135 дни, а общото майчинство ( болнични + отпуск) първата година да е 410 дни. Втората година се взима до рождения ден на детето. Не зная в счетоводството какво пазят (аз също не съм счетоводител), но тези болнични просто минават през него, важното е в НОИ какво става. От наша страна се иска само да предадем болничните на счетоводството, а от там да ги предадат в НОИ.

# 487
  • Мнения: 846

Ти ли си избра 23ти като дата за секциото? Точно на границата между лъв и дева е 😊

Не. Докторката предложи. Аз исках 21-ви, но реших да не настоявам, че какъвто ми е късметът..Stuck Out Tongue Winking Eye

# 488
  • Мнения: 1 554
Вие мислите линда купувате комплети за изписване? Аз честно казано мисля да мина с някакви дрешки, които съм купувала не за изписване специално. Голяма глупост ми се струват тия комплекти с надути цени

# 489
  • Мнения: 442
Аз няма да купувам. Бях поръчала от един сайт комплект ританки и блузка, които много ми харесаха и реших те да са за изписването. Имам няколко вида пеленки, ще използвам от тях според времето.

# 490
  • Мнения: 1 554
Пелена пък хич не знам дали ще ми трябва. Времето според мен ще е хубаво и просто ще си нося някаква лека завика или одеалце, което да наметна върху бебето като го сложим в коша за кола. Просто едно боди с къс ръкав и една цяла пижамка ще му облечем. Не ми се купуват неудобни дрехи и за мен и за бебето.

# 491
  • София
  • Мнения: 1 538
Аз мисля да взема комплектче за изписване, защото е възможно първоначално само това да са нови дрешки за бебчо. Останалите ще са ползвани (ако още стават).

За плановото секцио лекарите дават интервал от няколко дни и казват на родителите да си изберат дата в този интервал. Поне при мен беше така предните пъти. Моят термин е на 30.09 и обмислях ако няма други проблеми освебн предните две операции, да изчакаме максимално и да изберем 24-ти, но не се знае дали бебчо ще иска да чака до тогава. А преди това има три почивни дни и е много вероятно да ми кажат, че трябва да е преди тях.

# 492
  • Мнения: 95
И аз мисля да не купувам специален комплект, боди с къс ръкав и пижамка, плюс шапка и одеалце.
За зодиите имам едно лъвче и се разбираме, на Девите не съм фен, но важното е бебокът да е здрав Simple Smile

# 493
  • Мнения: 318
 Как сте с кръвното в тези жеги? Моето е ту ниско 90/60, ту 120/80 макс

# 494
  • Мнения: 2 038
Моето секцио беше пет дни преди термин. Сега ако отново се спрем с док на този вариант, пак ще гледам да е максимално близо.
За зодиите аз също бих предпочела лъв пред дева, но в моя случай ще е трудна работа, освен ако беб не реши да подрани много, което надявам се няма да се случи.
Иначе аз най-после започнах с покупките и сега не мога да се спра. Поръчах дрешки от Next, толкова са сладки, че не се издържа. Поръчах и стерелизатор, шишета и залъгалки от Avent, помпа ще ми даде приятелка. Харесахме си и креватче, утре ще идем да го вземем. Количка имам от каката. За комплект за изписване не съм мислила, разглеждах, но нищо не ми хвана окото. Добър вариант е наистина просто някакви дрешки, а не специален комплект. Наумила съм си, че искам да изпишем дребната с одеялцето, с което изписахме кака й, но не съм сигурна, че ще го намеря.
Кръвното ми е ниско, макс 90/60.

Общи условия

Активация на акаунт