Февруарчето плажува и в морето плува, плува

  • 42 355
  • 750
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 366
В големите книжарници ги има, взимала съм от Хеликон, Хиполенд, Orange. Като марки например Carioca и Maped Colorpeps. На самите етикети си пише, че са бебешки или измиващи се. В нета също ако потърсиш бебешки флумастери и моливи излизат. Взимали сме и ето такива пастели, които са специално за по-малки деца, които не могат още да хващат с три пръста:


Мам мече как изглеждат тия бебешки перящи се флумастри ,пастели, моливи..
При нас строителят е на дневен ред - строи кранове човекът. Играе си сам и сравнително дълго. Иначе практикувам така с играчките - събрала съм ги в три големи кутии и като му омръзнат едните, вадя другите. Като не е играл с нещо повече от седмица и после пак наново го преоткрива. Другият голям хит е рисуването - всеки ден се сеща, сяда и рисува по половин час и повече. Взела съм му бебешки перящи се флумастри и пастели, има и моливи. Драска по листа, ако не го видя минава на ръцете и краката. Слагам го в столчето за хранене далеч от стените и се забавлява. Като му писне да драска, започва да вади и слага моливи в кутията, разменя капачките на фулмастрите, остри моливи. Многофункционални са общо взето материалите за рисуване.

# 211
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Малкия е с едно подуто око, водих го на преглед, педиатърката каза че е от комар... Днес цял ден изграждаше все едно съм го била. Идеи с какво да намажа окото? Педиатърката каза да чакам да не мажа с нищо, но пусто нетърпение...
П.с. аз съм с голяма рана на езика и съответно ми е труден говорът. Днес бяхме фъфлещата мама и битото дете... Пълен смях!

# 212
  • Мнения: 3 997
Малкия е с едно подуто око, водих го на преглед, педиатърката каза че е от комар... Днес цял ден изграждаше все едно съм го била. Идеи с какво да намажа окото? Педиатърката каза да чакам да не мажа с нищо, но пусто нетърпение...
П.с. аз съм с голяма рана на езика и съответно ми е труден говорът. Днес бяхме фъфлещата мама и битото дете... Пълен смях!
Освен компрес да направиш, може би с риванол когато заспи,др не се сещам. С каквото и да намажеш ще си разтърка с ръчички и ще вкара в окото и беля.
Твоята рана от какво е?

П.С. мама Мече мерси за инфото 🌺

# 213
  • София
  • Мнения: 10 642
Ама как риванол на окото?
Не си прави такива експерименти.

# 214
  • Мнения: 6 202
Лайка пакетче.Ако търпи и нещо охлаждащо от хладилника. Аз бих оставила така.Моят се преби преди два месеца,лепиха му челото яко беше подут и синьо-лилав,но нищо не съм слагала,само почиствах и за седмица беше в приличен вид.

# 215
  • Мнения: 3 997
Ама как риванол на окото?
Не си прави такива експерименти.
Риванола нали спада отоци, така ми дойде идеята. Тя едва ли на самото око ще сложи,  около него може да тушира малко .

# 216
  • София
  • Мнения: 2 666
На око нищо не бих слагала.

# 217
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Аз всичко кожно мажа с натурално алое вера (гел) и съм много доволна, бързо облекчава всякакви повърхностни кожни раздразнения.

# 218
  • София
  • Мнения: 4 707
Аз всичко кожно мажа с натурално алое вера (гел) и съм много доволна, бързо облекчава всякакви повърхностни кожни раздразнения.

# 219
  • София
  • Мнения: 4 707
Какъв е този гел ?

# 220
  • Мнения: 366
По-назад пуснах снимка на едно шише с твърд накрайник на tommee tippee. Вземам си препоръката назад. Тази сутрин ми се стори, че накрайника е запушен. Има в него едно много малко улейче, през което минава водата и в него може да се бръкне само с клечка за зъби. Такава черна гняс озлезе, че шишето отиде директно в коша. Та приключих с шишетата с накрайници, ще ползвам само спортна бутилка и обикновена малка чашка за вкъщи. Ако имате бутилки с такива накрайници и имат част, което не можете да почистите, проверете си дали не се събират гадости вътре.

# 221
  • Мнения: 1 406
Аз по тази причина от въпросната чаша започнах да давам само вода, в краен случай чай. Два пъти я чистих с клечки за зъби и от тогава веднага след употреба кисна в гореща сапунена вода. Все още я ползвам чат пат с накрайника. Но по-често без капака.

# 222
  • Мнения: 587
И аз ги накисвам веднага след като е изпита бутилката.Имам дълга тънка четка и с нея почиствам сламките на шишетата.Отделно продават и консумативи за тях (сламките и гумения накрайник към тях),сменям ги периодично

# 223
  • София
  • Мнения: 2 666
Аз съм мързелив майка и хич не ми се мие повече посуда. Давам чаша и да се оправя както може.

# 224
  • Мнения: 3 997
Мама мече, преди 2 дни купих въпросното шише на Томи типи 😂  пише ,че може в съдомиялна, ще го пускам и там. Ще гледам и да го мия във всяка възможна дупка, пък като му мине времето в коша.

Кажете някоя  бабина рецепта или нещо друго ефикасно и изпитано за червено гърло. Малкия има и няколко мехурчета на дъгите на сливиците, така е цяло лято.  Няма Т, и други симптоми или оплаквания  . Днес лл предписа 1 спрей за гърло на базата на етерични масла е,Тонзилотрен и вит С. Отмени му ваксината. А за тая ваксина реимунизация на нз коя е, но мислех че е когато детето стане на 18м, лл каза че не сега трябва но я отложи де. Вие сложихте ли я вече?

Общи условия

Активация на акаунт