Февруарчето плажува и в морето плува, плува

  • 42 559
  • 750
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 10 642
От 1 месец не пием мляко😊
И ти ли? 🤣

Моето си търси млякото и вечер и сутрин. Понякога, ако се събуди през нощта и нищо друго не го успокоява му давам малко мляко.
Изобщо не мисля да му го спирам, щом му харесва, даже се радвам

# 511
  • Мнения: 3 999
И моят пие мляко сутрин и вечер преди сън,  спи по боди с дълъг ръкав, тънко клинче и чорапи . Отвит е почти постоянно, като се събудя го завивам. Т в стаята е към 20 градуса. В Чувалче ще го слагам като стане по -студено, ще видя дали ще го търпи, миналата зима си спеше но не шавърикаше толкова много.

Как ги приспивате ? Аз още на ръце,но не издържа кръста ми вече над 13кг е , днес правя опит сложих го в леглото му и го оставих, ми плака,тръшка се,мята се,още не е заспал,аз влизам излизам,галя го,приспивна песен съм му пуснала,кога ще заспи нз,а др път по това време вече спи 🥺

# 512
  • Мнения: 6 222
И аз се радвам че пие,някой дни почти не пие вода,а течностите са важни и така с ам съм спокойна.И много краставици яде де,абе хич не ми е дерт да си пие докато иска и има нужда.
Моят си спи сам откакто е роден,доспи ли му се почва да мрънка ако нещо се забавя,отидем в спалнята,пусна щората,угася крушката,гушвам го и след 5 минути се е унесъл.Вечер същата работа.Не мога да разбера майките дето ги оставят сами да се присписпиват по час два или ги държат за ръката или им говорят само.Не искам да обидя никого.Обожавам да си го гушкам и догодина ще го мисля как ще спи в градината,за сега ме устройва това приспиване,хем е приятно,хем бързо и лесно става.Като заспи си вдигам щората и си лежа до него на спалнята и си ровя из таблета или чета.Взе да намаля дневния сън,два три дена спи само по 1,5ч.,преди и до 3 е стигал.Ще видим скок ли е или  трайна промяна.

# 513
  • София
  • Мнения: 2 666
И моят пие мляко сутрин и вечер преди сън,  спи по боди с дълъг ръкав, тънко клинче и чорапи . Отвит е почти постоянно, като се събудя го завивам. Т в стаята е към 20 градуса. В Чувалче ще го слагам като стане по -студено, ще видя дали ще го търпи, миналата зима си спеше но не шавърикаше толкова много.

Как ги приспивате ? Аз още на ръце,но не издържа кръста ми вече над 13кг е , днес правя опит сложих го в леглото му и го оставих, ми плака,тръшка се,мята се,още не е заспал,аз влизам излизам,галя го,приспивна песен съм му пуснала,кога ще заспи нз,а др път по това време вече спи 🥺

С второто ми дете единствено ергономичната раница ме спаси. В нея я приспивам следобяд и вечер. Голямо удобство е, защото тежестта се разпределя равномерно. Ноо през нощта я нося на ръце около час, два и едва издържам.

# 514
  • Мнения: 16 872
Лещичка, и аз искам моят да заспива така, ама нЕма. Първо на гърда, после на люеещия стол, сега в легрото се опитваме. Обаче му отнема време. Не съм опитвала да го уча сам - той не спира да се дере. Но пък спи в своята стая откакто е роден. Като порасне още малко съм сигурна, че ще започне и сам.

# 515
  • Мнения: 1 148
Как на ръце по час-два? Слагам го в кошарата, гушва си слончето и до 15-20 мин е заспал. А наобед спи в леглото, аз лягам до него, върти се малко и заспива.

# 516
  • Мнения: 6 222
Не съдя тези с труднозаспиващите,а се чудя на тези които ги оставят сами в стаята и леглото,сами да се приспиват.

# 517
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Не е толкова чудно! Аз например, не знам как да приспя бебе. Никога не съм го приспивала, сам си заспива - понякога за две минути, понякога за 20. Ако ме му се спи, вече дава и съвсем ясни сигнали.
Приспиването което умея е да бутам новородено по раздрънкани тротоари, но според мен му ставаше лошо от друсането и затова заспиваше.
Искрено адмирирам всички усилия и несравнимата безценна близост на това да гушкаш бебето си и то да заспива в теб ! Аз не съм си позволила да го правя, поради простата причина, че веднъж направя ли нещо такова, то автоматично ще се чудя как да го отучвам после.
Да ви се похваля, малкия вече осезаемо дрънка какво ли не, щом започват и другите ( случайни хора които поздравява) да му разбират, значи минава бавно и плавно на разбираем език да комуникира Simple Smile

# 518
  • София
  • Мнения: 2 666
Как на ръце по час-два? Слагам го в кошарата, гушва си слончето и до 15-20 мин е заспал. А наобед спи в леглото, аз лягам до него, върти се малко и заспива.

Ами трудно е да обясня 😊. Нали знаеш сития на гладния не вярва.

# 519
  • Мнения: 6 222
Няма да го отучвам,ще го гушкам докато спре да спи на обяд 🤣.Майтапа настрана и мен ме притеснява,но открих че така спи по спокойно и вече няколко месеца подпомагам унасянето и прекъсвам въртенето и глезуненето и гъзурченето му из спалнята преди да се унесе окончателно.

# 520
  • Мнения: 1 418
Вечер заспива на гърда😊Обикаля стаята казва лека нощ на играчките , пуска си музиката за заспиване и идва при мен .

# 521
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Моят хубусник от 4-5 месеца не спи през деня и вечер в 18.50-19ч е заспал за 3 секунди. Лягам до него и той заспива. Вечер се буди за мляко, ако дам вода много се разстройва, та и ние сме в групата на млекопитаещите 😆
Не говори много, но пък брои до десет. По цял ден си бръщолеви нещо, все ми сочи, обяснява. Има дни ми гръмва главата 🤪

# 522
  • Мнения: 6 222
Моят от онзи ден си казва как се казва и че е на 2 годинки,много е смешен и сладък 😁.Иначе стандартните поддържа и по някоя нова на седмица две добавя. Мама,тати,кака,бате,баба,дядо,ам-ам,дай,нееее и чиче вика от скоро.Наскоро се запозна с чичо си и беше много впечатлен,той е над 2 метра канара и два дена чиче повтаряше само 🤣.Сега всичко е Мони,иначе бърбори и некви неразбираеми,по някоя дума му хващам.Онази вечер му пея и той като изцепи Млъкни паднахме от смях. Понякога много смешно се получава 😁

# 523
  • Мнения: 1 418
И нашето момиче много приказва, почти всичко й се разбира,защото си "приказва"с бабите и лелите по площадките.Като бяхме на море , изведнъж се посочи на една снимка и си каза името😊От тогава го ползва редовно, отива при друго дете , слага ръка на гърдичките си и се представя😊После смешното е че сочи мен или баща си и представя и нас  😂Новите думи е така , изведнъж изскачат.С тате цъкат на компютъра (някаква игра) и тя ми вика"мама , мишка гай" или мамо , вземи мишката и играй 😊 Гледам разни бебешки снимки и се чудя,кога мина времето?!

# 524
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
И ние трудно се приспиваме вечер, още на гърдата...
Сега отново е с хрема и днес я съжалих и я оставих да поспи повече, към 15-30 ч се събуди и още не е заспала.
Забелязвам, че е станала много инатлива. Не иска да облича якето например, сърди се ако й кажеш да направи нещо което не иска и като започне да плаче, няма спиранеее,на всичко отговаря с Не.
Дано да е период и да отмине.

Общи условия

Активация на акаунт