Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата... - 3

  • 51 435
  • 787
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 10 210
Аз заради дефицит на вит. Д имах страшна умора, до час след ставане сутрин изпитвах потребност да си полегна, всичко вършех на забавени обороти. След попълване на липсата и без да променям друго, картината коренно се промени.

# 391
  • Мнения: 10 264
Явно при всеки е различно. Лошото е че всичко отнема време..Въпреки това човек трябва да започне от някъде.

# 392
  • Мнения: 1 463
Аз заради дефицит на вит. Д имах страшна умора, до час след ставане сутрин изпитвах потребност да си полегна, всичко вършех на забавени обороти. След попълване на липсата и без да променям друго, картината коренно се промени.
Точно така се чувствам и аз Simple Smile)
Днес отивам да го пусна, надявам се той да е разковничето, че да мога да си гледам детето.
Ще се радвам на още мнения Simple Smile всякакви Simple Smile

# 393
  • Мнения: 1 463
Здравейте отново,
Излезнаха резултатите -  23.94 водят го недостатъчност до 30 и от 30-100 достатъчност.
1. Този резултат достатъчен ли е за въпросната умора?
2. Какви стойности е хубаво да поддържа човек , за да се чувства добре ?
Благодаря Simple Smile

# 394
  • Мнения: 18 542
Нисък е. 30 е мимимумът за поддържане на здрави кости.
Може умората да е от него, а може да е от него + още други проблеми - установени или не.

# 395
  • Мнения: 10 264
Видно е че имаш дефицит. Разбира се че трябва да вземеш мерки. Както се разбра по-напред, според мен не можеш да се чувстваш чак толкова зле от дефицита (особено пък като гледам не си на 10-12 да речем). Но според други мнения е възможно и да го усещаш. Най-добре попълни дефицита и сама прецени дали усещаш разлика. От тук, от форума съм чела че е добре вит. Д да е към 60-70. Не съм сигурна след колко време би почувствала промяна, но предполагам ако до 3 месеца не усетиш подобрение, се насочи към по-задълбочени изследвания.

# 396
  • Мнения: 1 463
Благодаря момичета Simple Smile
изследвах толкова много неща , от всичко излезе в недостиг само Витамин Д и Натрий, както и ТСХ 5.1, което си е хипофункция (всичк други показатели са в норма за ЩЖ) и пия от 10 дни хормон и очаквах умората вече да е преминала ако е от щитовидната.
Направих си експеримент, тъй като сутрин ми е най-зле да изляза на разходка на слънце, веднага усещам подобрение, но е краткотрайно.

# 397
  • Мнения: 10 264
Охоо, ами според мен отговора го имаш защо се чувстваш зле. От хормона няма да почувстваш облегчение толкова бързо. Време си трябва. Вземай си вит. Д и хормона и с времето ще се почувстваш по-добре. Но едва ли ще стане за седмица две. Пак от тук от форума знам че между хормона и вит. Д, трябва да има 8 часа интервал, като също така вит. Д се взема до към 3 след обяд. Предполагам си прочела, че за да се усвои вит. Д, трябва с по-мазна храна да се приема.

# 398
  • Мнения: 10 210
Аз съм с лека хипофункция от години, без хормон, нямам никакви оплаквания в момента. Имам наблюдения върху човек със сериозна хипофункция, ТСХ му е над 10, той пък е направо свръхактивен. Нещата са наистина много индивидуални, трябва да се гледа твоят конкретен случай, не може да се закове "ето от това ти е". Започни да отстраняваш проблемите, като започнеш от най-лесното в случая - вит. Д сред най-дълбоко лято. Това с хормона е умряла работа, но да не те отчайвам. Когато попълниш дефицита на витамина, това ще подпомогне и работата на жлезата. Повече белтъчини трябва да приемаш също..не помня да видях стойност на Общ белтък.

# 399
  • Мнения: 1 463
Аз съм с лека хипофункция от години, без хормон, нямам никакви оплаквания в момента. Имам наблюдения върху човек със сериозна хипофункция, ТСХ му е над 10, той пък е направо свръхактивен. Нещата са наистина много индивидуални, трябва да се гледа твоят конкретен случай, не може да се закове "ето от това ти е". Започни да отстраняваш проблемите, като започнеш от най-лесното в случая - вит. Д сред най-дълбоко лято. Това с хормона е умряла работа, но да не те отчайвам. Когато попълниш дефицита на витамина, това ще подпомогне и работата на жлезата. Повече белтъчини трябва да приемаш също..не помня да видях стойност на Общ белтък.
Общ белтък е 77.6 при ред стойности : 66-87
Ендокриноложката каза, че не вижда драма със стойностите, каза че е субклиничен хипотиреодизъм и изписа най-ниската доза 25
Еутирокс. Очаквах обаче да има резултат за 10 дни, наистина много ми преди умората да си гледам качествено детето, а нямам кой да ме смени и за 1 час.
По колко капки Вигантол да взимам или има друго по-бързо усвояем Витамин Д?

# 400
  • Мнения: 4 678
Разбирам те напълно. И аз съм така от раждането, вече година и половина. Но пък при мен има дефицит и на други неща, не само на Д. Честа умора, тревожност и т.н., а никой не ми помага и това най-много ме притеснява, че се отразява косвено и на децата ми. Не мога да ги гледам, както на мен би ми се искало.

# 401
  • Мнения: 10 264
А ти вит. Д наваксваш ли? Чувстваш ли подобрение, разлика?

# 402
  • Мнения: 10 210
Тя не ти ли назначи дозировка? Най-бързо усвояемият вит. Д е този от слънцето, като приемаш и добавка. В обедните часове трябва да стоиш по 15-20 минути на слънце с максимално открита кожа и без слънцезащита.

# 403
  • Мнения: 4 678
А ти вит. Д наваксваш ли? Чувстваш ли подобрение, разлика?
ако е към мен въпросът, опитвам се, не много успешно. От миналата година до тази февруари месец, бях качила от 27 на 28 Rolling Eyes.
Не вярвах, че толкова бавно се повлиява.

# 404
  • Мнения: 10 264
Да, теб попитах Blush И да, така е. За съжаление нищо не става бързо. Особено ако не е съчетано с подходящо хранене, други заболявания и кой знае какво още.....Качи дозата в такъв случай. Не става въпрос да вземаш по 20 000IU, а на пример от 2хил, качи на 4. Няма да си навредиш със сигурност. Какви дози вземаш в момента и на какъв дефицит? Аз съм в граници в момента, макар и на долна и вземам всеки ден по 4хил. Октомври съм на годишни прегледи и ще знам дали са ми повлияли тия единици по някакъв начин. Но аз и нямам никакви оплаквания от към енергия. ПО-скоро го вземам за да е наред всичко. Ако някъде се покаже дефицит, се опитвам да го наваксвам.

Общи условия

Активация на акаунт