Линдинет 20

  • 1 406
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте! Обмислям да започна прием на Линдинет 20 , но ме притесняват нещата, които съм чувала за противозачатъчните. Някой може ли да каже дали е качил кг от тях,има косопад или акне?

Понеже за първи път ще пия противозачатъчни,ако може някой, който е по-запознат да ми обясни от кога започват да действат хапчетата.

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 13:37 от AnMary

# 1
  • Мнения: 256
Най- правилният начин е да отидете на гинеколог. Хем ще си направите профилактичен преглед, което не е за подценяване, хем ще ви консултира за противозачатъчни и кои са най- изчистени , за да нямате странични ефекти.

# 2
  • Мнения: 35 960
не обмисляйте, консултирайте се с лекар

# 3
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Според мен страничните ефекти са най-малкото притеснение, имайки предвид какви последствия може да има в дългосрочен план. Химия, синтетични хормони... Какво повече да се каже? Ако искате да се предпазвате от забременяване, използвайте презервативи. Противозачатъчните са едно от най-лошите неща, които можете да си причините.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
С противозачатъчните твоето тяло 21 дни мисли, че си бременна, 7 дни мисли, че не си бременна. Обикновено се пият като част от лечение, но само 6 месеца, после се почива още 6 и така....
Страничен ефект евентуално може да е задържане на вода. Трупането на кг е чиста математика- ядеш повече, отколкото изразходваш. Митове, легенди и оправдания са това за противозачатъчните.
Консултирайте се с гинеколог!

# 5
  • Мнения: 1 073
Преди 4 години реших, че искам да пия противозачатъчни, отидох на гинеколок, изписа ми (уж най-слабите) ето какво се случи с мен за 6 месеца пиене: депресия, много задържане на вода, липса на желание за секс и за капак един фиброаденом в лява гърда Simple Smile. Красота. Какви са положителните страни: без болки по време на М., изчистена кожа.... това Беше при мен... сега отново съм на противозачатъчни (по медицински причини, в никакъв случай не е по мое желание), пия ги по-малко от месец вече и на лице са абсолютно къси нерви. Мога да се скарам с всеки, когото видя... а не съм такава по принцип!
Мило момиче, ако имаш възможност да не пиеш противозачатъчни.... недей... само по медицински причини, наистина има твърде голяма вероятност за странични ефекти, някои от които водят до операции и белези...

# 6
  • Мнения: 75
Преди 4 години реших, че искам да пия противозачатъчни, отидох на гинеколок, изписа ми (уж най-слабите) ето какво се случи с мен за 6 месеца пиене: депресия, много задържане на вода, липса на желание за секс и за капак един фиброаденом в лява гърда Simple Smile. Красота. Какви са положителните страни: без болки по време на М., изчистена кожа.... това Беше при мен... сега отново съм на противозачатъчни (по медицински причини, в никакъв случай не е по мое желание), пия ги по-малко от месец вече и на лице са абсолютно къси нерви. Мога да се скарам с всеки, когото видя... а не съм такава по принцип!
Мило момиче, ако имаш възможност да не пиеш противозачатъчни.... недей... само по медицински причини, наистина има твърде голяма вероятност за странични ефекти, някои от които водят до операции и белези...


Не  е поради медицински причини..обмислях го, за да се пазим, но явно ще е друг варианта,а не хапчета.. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 073
Най-добре... наистина! Адски съжалявам за решението ми тогава да взимам противозачатъчни, по същата причина ги почнах тогава, за да се пазя, да не е с презерватив... да по-приятно е, но това е до момента, в който желанието ти за секс изчезне и едното е за сметка на здравето ти... няма смисъл. Радвам се, че промени мнението си.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 576
Аз съм сменила 6 вида противозачатъчни в годините, докато си намеря "правилните". Всеки път е било след преглед и и, писани от лекар. С Линдинет 20 нямах никакво желание за секс. С Линдинет 30 ми идваше, когато прецени и т.н.
Дори хапчета, които пиех доста време и бях спряла, за да забременя с второто си дете и ми пасваха идеално, след като започнах пак да ги пия, се оказа, че вече не са правилните.

# 9
  • Мнения: 256
Авторке иди моля те на гинеколог и чуй компетентно мнение. Всеки си изказва нещата от неговата гледна точка. Аз пък мога да кажа, че от 20 годишна се пазя с противозачатъчни и съм ги спирала за няколко пъти през годините за няколко месеца и когато правихме бебе. Имам две прекрасни дъщери заченати бързо и нормално, винаги см се чувствала добре и см нямала никакви проблеми свързани с хапчетата. Сега след второто дете съм на преглед скоро и ще се консултирам пак да започна да пия.

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте ,искам само да попитам ,ако искаш да си купиш Линдинет 20 трябва ли да имаш рецепта от гинеколог или може да се купи свободно

# 11
  • Мнения: 123
Здравейте ,искам само да попитам ,ако искаш да си купиш Линдинет 20 трябва ли да имаш рецепта от гинеколог или може да се купи свободно
За всички противозачатъчни се изисква рецепта  от гинеколог.

# 12
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Така е, но всеки път, когато съм била на противозачатъчни, съм ходила до аптеката без рецепта. Никога не са ми искали. Както ги предписват, така и ги продават - все едно са бонбонки.

# 13
  • Мнения: 28
За първи път ми изписаха противозачатъчни заради кистозни яйчници и от тях изчезнаха. Нямах никакви промении в теглото, кожата, настроението или килограмите. В последствие продължих да ги пия с цел контрацепция без никакви проблеми. След това ги спрях, забременях и родих без никакви проблеми. След раждането отидох при гинеколог да ми препоръча нови, тъй като си мислех, че вече родила, може пък да има по- подходящи, а и тези, които бях ползвала досега ги бяха спрели от производство(цилест). Гинекологът ми препоръча да ми постави спирала, но поради наличието на малко дете и възможността да се размести при вдигане на тежести(дете), прецених, че е твърде рисковано да забременея отново. Казах му какво съм взимала преди това без оплаквания, отвори си някаква таблица за справка кои препарати какви хормони съдържат и в каква концентрация и ми препоръча линдинет 20. И с тях нямах никакви проблеми. Единствено, но не съм сигурна дали от таблетките или от общата умора и недоспиване с малко дете ми се струва, че се намали желанието ми за секс. В аптеките са ми искали рецепта, аз имам такава, но се е случвало да не я нося и пак са ми продавали, но все в една и съща аптека, в която са виждали и рецептата и предполагат ме помнят визуално, та не знам доколко са стриктни в това отношение. В последствие под влиянието на свекър ми, който е лекар, без да ми е казвал конкретни доводи, а само общо отрицателно мнение в духа на "жена ми никога не е взимала такива препарати, никога не бих позволил жена ми да ползва, природата си е природа, с хормоните шега не бива" се настроих негативно и сега не взимам.

Общи условия

Активация на акаунт