Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 7

  • 46 397
  • 787
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 019
Доколокото знам от ендокринолог, дозата на заместителната терапия при високо тсх не може да даде ефект на бързо сваляне на хормона - с нея просто се контролира стойността, с която трябва да се коригира тсх-то. Резултатите обаче винаги настъпват най-рано след 4 седмици, независимо от дозата, защото е необходимо физиологично време за натрупване на лекарството за да се прояви ефекта му.

# 361
  • Мнения: 346
И аз се подготвям за ЗЕТ, но и мен ме изненада ТСХ-то със стойнист 4,4. Консултирах се с д-р Начев и според него, ако правим стимулация ТСХ трябва задължиделно да е под 2, защото се покачва от самата стимулация и е категоричен, че веднъж свалено под 2 не бива да се измерва по време на стимулацията, а само преди нея. За ЗЕТ каза, че може да стартираме подготовка и при стойност на ТСХ под 3.
След месец ще пускам контрола, изписа ми Лтироксин от 0,5 микрограма

# 362
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Сигурно го искат по-нисичък,защото при евентуална бременност скача около 4 пъти първия триместър и не е добре да става над 10(преди първия ЗЕТ ми го пускаха и беше 2 и нещо,после имаше бременност и малко преди мисед-а ми бе около 8-9).После съм го изследвала пак и винаги е било около 1.2 -1.5...Бих се доверила на Начев.Марианка,ако имаш възможност консултирай се с него.

# 363
  • Мнения: 1 913
Благодаря ви момичета.

Ели, д-р Начев от кой град е?
За съжаление най-вероятно до събота няма да имам възможност да реагирам.

Ще видя в досието ми преди опита има ли някакви резултати и какви за щитовидната.
Обвинявам себе си, че съм станало дърто магаре, а разчитам на други (макар и доктори) да мислят вместо мен. За 38 г не съм изследвала хормоните на щитовидната жлеза. Не ми се е налагало.
Вчера си пуснах само TSH. Интересно ми е да видя дали имам нещо в досието в клиниката, или опита ми е бил обречен на неуспех от самото начало.
Определено съм ядосана и несигурна в това, което предстои.
Между другото от вчера съм на хранителен режим, но съм наясно, че дори и да има ефект ще е след месеци.

# 364
  • Мнения: 1 996
m-angel, за резултата от трансфера едва ли би имало толкова голямо значение ТСХ, но при последваща бременност, както са писали и другите момичета, е важно да се следи и да се почне терапия. Направи и консултация с ендокринолог, и вземи решение според това ти как го чувстваш. Аз още съжалявам, че при първия си ЗЕТ септември, го направих болна и с температура, която само в деня на трансфера беше паднала.Та си се самообвинявам, че не изчаках още месец...

# 365
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Марианка,в София е Начев,но имам приятелки от Търново,Плевен и Бургас,които ходят при него,т.к.наистина е много добър.Знам че приема в Майчин дом,в един медицински център(мисля Панацея,но не съм сигурна) и в моята клиника идва понякога,но лично не сме се срещали,т.к.нямам нужда.

# 366
  • София
  • Мнения: 10 642
Доколокото знам от ендокринолог, дозата на заместителната терапия при високо тсх не може да даде ефект на бързо сваляне на хормона - с нея просто се контролира стойността, с която трябва да се коригира тсх-то. Резултатите обаче винаги настъпват най-рано след 4 седмици, независимо от дозата, защото е необходимо физиологично време за натрупване на лекарството за да се прояви ефекта му.
12 дни след започване на терапия и то с минимални дози от почти 4 ТСХ беше паднало под 2. Винаги при промяна на дозата го изследвам след 2 седмици прием (случвало се е и след седмица) и винаги е имало промяна в стойностите

# 367
  • Мнения: 1 913
Nandin, любопитно ми е какво ти е мнението ти за ЗЕТ при TSH 4.54. Ако има значение: изследван е на трети ден от менструалния цикъл, преди да започна прием на Летрозол.
Два месеца съм пила Витекс и Омега 3.

Поздрави!

# 368
  • София
  • Мнения: 10 642
Отговора трудно би бил еднозначен.
Зависи преди стимулацията каква е била стойността. Ако е била под 2,5 е ок. Обаче, ако е била още тогава висока е друго.
 Ако до сега не е имало терапия бих отложила трансфера, защото едно е да промениш дозата, като вечу знаеш горе-долу как реагира организма, друго е сега да се започва терапия и да са наглася доза, особено на фона на други хормонални препарати

# 369
  • Мнения: 5 894
Подкрепям напълно Нандин. При мен промяната на дозата дава отражение дори след седмица. Случвало се да се тествам дори под седмица. Но аз нямам антитела, жлезата ми е ок на ехограф. Просто ТСХ скача много при бременност, при стимулация, от естрофем. И на своя глава си позволявам понякога гимнастики. Това не значи, че е правилно. Всеки има различен проблем и реагира различно на лекарствата. Намерете си доверен ендокринолог и го следвайте.

# 370
  • Мнения: 198
Задължително при инвитро или инсеминация ТСХ трябва да е от 1.5 до 2.5 макс , при естествено забременяване в референтни граници. С терапия ще намалее за около месец, прави
се  изследване на 45 дни за ориентир как се движи хормона

# 371
  • Мнения: 1 019
Доколокото знам от ендокринолог, дозата на заместителната терапия при високо тсх не може да даде ефект на бързо сваляне на хормона - с нея просто се контролира стойността, с която трябва да се коригира тсх-то. Резултатите обаче винаги настъпват най-рано след 4 седмици, независимо от дозата, защото е необходимо физиологично време за натрупване на лекарството за да се прояви ефекта му.
12 дни след започване на терапия и то с минимални дози от почти 4 ТСХ беше паднало под 2. Винаги при промяна на дозата го изследвам след 2 седмици прием (случвало се е и след седмица) и винаги е имало промяна в стойностите


ще го имам предвид, аз не съм се изследвала на по-малко от месец, но така ми го обясни ендокриноложката (Хедер).Според нея няма смисъл да се изследва на по-малък интервал, но може би това е в стандартния случай...

# 372
  • Мнения: 990
Момичета, относно ТСХ споделям и моя опит. Досега в клиниката са ми изследвали единствено него и винаги е бил под 2. Не са ме пращали на ендокринолог, но аз реших да отида сама. Изследвах си ТСХ, FT4, FT3, TAT, MAT миналата седмица и отново ТСХ е добре - 1.68, но двата хормона са на долна граница, което не било добре. Отидох веднага на ендокринолог /доц. Катя Тодорова/. Каза, че нямам повод за притеснение ако не планирам бременност, но на мен ми предстои ЗЕТ до 1-2 месеца. Изписа ми капки Лимфомиозот от сега, а след трансфер по 1/2 таблетка Л Тироксин всеки ден. И в деня на теста заедно с ЧХГ да пусна отново ТСХ, FT4, FT3. Ако теста е положителен да и се обадя веднага да коригира дозата евентуално. Това е накратко.Simple Smile

# 373
  • Мнения: 529
Чета и следа от известно време тази и други теми, задала съм си и своите въпроси благодаря ви че ми отговорихте, номи направи впечетление че всичките тревоги идват когато направим нещо на „своя глава” . Аз ви предлагам да пробваме поне този опит да не си пускаме хормони на своя глава и да си чакаме и споделяме инфо за онова което ни се случва като леки болки зацапвания, следващи крачки от процедурите. Да спрем да си пускаме и назначаваме такива изследвания. Убедих се че е много важно да си спокоен позитивно настроен въпреки неуспешните опити, знам че притеснението страха от поредния неуспех е много голям но по добре да си мислим как може да се случи най дълго чаканото и желано от нас нещо а именно да станем едни прекрасни и щастливи родители. Първия ми неуспех беше точно поради тази причина притеснение страх че все нещо ще се обърка и той наистина се обърка. Все четях за стойностите на хормоните и по границите аз винаги бях извън границите. Ми то нямаше спокоиствие, бързам стимулации пункций трансфер бързам. Ама сега не бързам чакам си датите за преглед за хормони и само онова което ми казват нищо излишно.  Спокоиствие и търпение.

# 374
  • София
  • Мнения: 7 645
когато си пускаме на своя глава, трябва да знаем как да ги интерпретираме на своя глава иначе си е гадно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт