Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 7

  • 45 799
  • 787
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 799
Добре дошли в новата тема, момичета!

Нека трудния път, по който вървите, ви води към най - свидното, за което мечтаете!


Подготовка за ЗЕТ на естествен цикъл:


- Прави се преглед в началото на цикъла, пускат се хормони, ако всичко е наред с тях, се пристъпва нататък;
- Правят се прегледи, за да се проследи нарастването на фоликула, големината и структурата на лигавицата;
- Понякога се таймира овулацията при оптималната големина на фоликула и лигавицата с прегнил/хориомон/овитрел;
- Изследва се прогестерон - той трябва да е много нисък преди започването на прогестероновия препарат;
- След овулацията /независимо дали е таймирана с инжекция или не/ се започва прогестеронов препарат;
- Трансфер на 3 - дневни ембриони се прави 3 дни след започването на прогестерона;
- Трансфер на 5 - дневни бластоцисти се прави 5 дни след започването на прогестерона.

Подготовка за ЗЕТ с естрогенов препарат:

- Прави се преглед в началото на цикъла, пускат се хормони;
- Ако всичко е на ред с хормоните /прогестерон, естрадиол, ЛХ; може и не всички, разбира се, зависи от клиниката и лекаря/ се започва прием на естрофем по схема, определена от лекаря;
- Правят се 1 - 2 - 3 прегледа, за да се проследи как расте лигавицата;
- Пускат се пак хормони, най-често прогестерон, който трябва да е нисък;
- Когато лигавицата достигне размери над 8 мм., структурно е добра и прогестеронът е нисък, се изписват прогестеронови препарати /утрогестан, дуфастон, кринон и т.н./;
- Трансфер на 3 - дневни ембриони се прави 3 дни след започването на прогестерона;
- Трансфер на 5 - дневни бластоцисти се прави 5 дни след започването на прогестерона.

Линк към предходните теми:

Тема 1 http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=680438.0;;20
Тема 2  http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=827723.0;;19
Тема 3 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=904995
Тема 4 http://www.bg-mamma.com/?topic=975817.240;topicrefid=20
Тема 5 http://www.bg-mamma.com/?topic=1000403
Тема 6 https://www.bg-mamma.com/?topic=1050437

# 1
  • София
  • Мнения: 620
Благодаря за темичката! Дано ни е на късмет!

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 919
И аз благодаря и успех на всички!

# 3
  • Мнения: X
Здравейте, предстои ми ЗЕТ следващата седмица. Може ли да ми кажете, колко дни след включването на прогестерона е направен трансфер при Вас при 3-дневни ембриони? Благодаря!

# 4
  • Мнения: 639
Здравейте, предстои ми ЗЕТ следващата седмица. Може ли да ми кажете, колко дни след включването на прогестерона е направен трансфер при Вас при 3-дневни ембриони? Благодаря!
Виж първия пост от тази тема. 3 за тридневни и 5 за петдневни пише. Успех!
Аз имам друг въпрос. Днес ми е 4-ти ден на кренон гел и инжекции с прогестерон. От два дни имам ужасни болки, като предменструални. Пия но шпа през няколко часа. Забравих да питам лекаря дали е ОК това. При Вас така ли беше?

# 5
  • Мнения: X
Видях го първият пост, но въпроса ми е по скоро някой правил ли е ЗЕТ при по продължителен или по кратък прием на прогестерон и да е бил успешен опита?

# 6
  • София
  • Мнения: 620
Видях го първият пост, но въпроса ми е по скоро някой правил ли е ЗЕТ при по продължителен или по кратък прием на прогестерон и да е бил успешен опита?
ЗЕТ се прави обикновено след 5-дневен прием на прогестерон.И няма общо с това на кой ден са ембрионите.Естрофемът и прогестеронът подтискат естествената овулация и имитират изкуствена такава,за да може да се таймира точно кога да се извърши трансферът.

# 7
  • Мнения: 19 686
Ако има изместен прозорец, таймирането май се съобразява с него. Поне при мен беше така, макар че никога не съм имала изцяло зет.

# 8
  • Мнения: 76
Успех на всички! Дано новата темичка ни е на късмет! Flowers Four Leaf Clover

# 9
  • София
  • Мнения: 616
Честита нова тема! Дано е пълна само с позитивни постове!

# 10
  • София
  • Мнения: 7 645
При трансфер на 3-дневни ембриони трансфера се прави на 4-тия ден от почването на прогестерона, тоест - нулев, първи, втори и на трети ден се прави трансфера.
Нулевия ден е в деня на прегледа когато изпишат прогестерона.
В деня на трансфера, преди него се поставя/пие прогестерона.

Ако е правена биобсия за имплантационен прозорец, това се взема в предвид и трансфера може да е малко по-рано или по-късно в зависимост от резултата от изследването.

А ако ембрионите са замразени на 3ти ден, но след размразяването ги отгледат до 5-ти, тогава трансфера се прави на 6-тия ден от започването на прогестерона. Пак имаме нулев, първи, втори, трети, четвърти и на 5-тия е трансфера.

# 11
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 919
Много хубаво си го обяснила.На мен ЕРА ми показа трансфер на ден 5 след включването на прогестетон.Размразихме ги два дни преди трансфер,което е три дни след почванетона Утрогестан-а,но и да нямаше PGS пак щяхме да чакаме да станат бластоцисти.

# 12
  • Мнения: 409
Здравейте, момичета. Вчера беше пункцията ми и сега получих информация,че имам 10 добре оплодени яйциклетки. Този месец няма да има фреш трансфер, а всичко ще замразяват, та въпросът ми е колко от уж годните яйциклетки ставаха за замразяване при вас? Подготвиха ме,че част от тези 10 може да не са годни за замразяване . Веднага изниква и въпросът колко от тях ще се размразят?!?

# 13
  • Мнения: 2 389
Здравейте, момичета. Вчера беше пункцията ми и сега получих информация,че имам 10 добре оплодени яйциклетки. Този месец няма да има фреш трансфер, а всичко ще замразяват, та въпросът ми е колко от уж годните яйциклетки ставаха за замразяване при вас? Подготвиха ме,че част от тези 10 може да не са годни за замразяване . Веднага изниква и въпросът колко от тях ще се размразят?!?

   Всичко е Божа работа ... Има жени с извадена една Я оказала се годна, оплодила се, замразена, размразена и успешно след това развила се бременност с щастлив край Simple Smile. Трябва да вярваме и да се молим.
 
   Утре ще размразяват двете ми единствени дечица Simple Smile ииии аз съм притеснена като вас  Wink .   

# 14
  • Мнения: 53
Здравейте, момичета. Вчера беше пункцията ми и сега получих информация,че имам 10 добре оплодени яйциклетки. Този месец няма да има фреш трансфер, а всичко ще замразяват, та въпросът ми е колко от уж годните яйциклетки ставаха за замразяване при вас? Подготвиха ме,че част от тези 10 може да не са годни за замразяване . Веднага изниква и въпросът колко от тях ще се размразят?!?

   Всичко е Божа работа ... Има жени с извадена една Я оказала се годна, оплодила се, замразена, размразена и успешно след това развила се бременност с щастлив край Simple Smile. Трябва да вярваме и да се молим.
 
   Утре ще размразяват двете ми единствени дечица Simple Smile ииии аз съм притеснена като вас  Wink .   
и аз имах само 2 хубави бластоциста,но едното неможа да преживее размразяването,върнаха ми единственото,сега чакам вторник за теста,всичко е божа работа.Успех Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт