Сполучливи имитации на маркови парфюми - 29

  • 50 696
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • Бургас
  • Мнения: 9 402
Кристалче,YSL Manifesto - Roxanne,ли беше най-близък до оригинала?
да,на Роксан и е страхотен парфюм,сега на есен пак ще си го купя.Баргело поръчвам от Митко от Базар и Олх.Среднощната Роза е най-добра на Баргело,след нея тази на Парфен,много красив аромат.Magnifique на Парфен кой номер е? Ах,тези хора по плажовете миришат ТОЛКОВА евтино,една с хубав парфюм нямаше.Някаква се беше напръскала с нещо евтино,но мега силно и миришеше целия плаж,бляк.Отрови ми душичката.Disappointed Relieved

# 496
  • Мнения: 2 840
Да дам отчет-поръчах от Мартинез онлайн.Изключително мило и любезно момиче прие поръчката.Поръчах вчера следобяд и днес бяха при мен,в офис на Еконт.Взех 303,306 и 608 за сина ми.Изключително доволна съм от 3 аромата ,на първо помирисване са супер.По късно ще споделя за трайност,като ги разносим.Взех 303 по препоръка тук в темата и смело вече мога да го препоръчвам.Уникален аромат,летен ,свеж,завладяващ те от първо помирисване.С 2 ръце съм "за".Пак ще поръчам!

# 497
  • Мнения: 4 054
И аз днес минах през Мартинез на Раковска. Срам не срам се бях подготвила със списък какво искам да помириша и момичето беше много мило и отзивчиво. Помирисах всичко което се коментира в темата плюс 2 други отново коментирани, но по назад. И много се радвам, че прегледах списъка на място и се сетих за Нилските градини, защото "О, боже, те са страхотни!" За мен страшно се доближават до Sur Le Toit, който боготворя и все не ми достигат едни 100 лева, за да си го купя в оригинал. В този ред на мисли търся именно него в сполучлива имитация и много ще се радвам, ако някои има впечатление за него. Знам, че Заг имат негова интерпретация, но с ръка на сърцето мога да кажа, че е пълна гавра за моят нос и е всичко, но не е близък до оригинала.
303 на Мартинез и на мен ми допадна. Помолих момичето да ми пръсне на ръката и се задържа подобаващо добре, към 2 часа. На другата ръка помолих за Good girl gone bad и за съжаление, той отлетя почти моментално.

Кристалче Magnifique е номер 872 в каталога на Парфен.

Сега смятам да мина и през The Mall на Цариградско, и да преслушам и Парфен. Последно магазина им беше на партер или - 1?

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 17:09 от Lale_Lili

# 498
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 325
И аз днес минах през Мартинез на Раковска. Срам не срам се бях подготвила със списък какво искам да помириша и момичето беше много мило и отзивчиво. Помирисах всичко което се коментира в темата плюс 2 други отново коментирани, но по назад. И много се радвам, че прегледах списъка на място и се сетих за Нилските градини, защото "О, боже, те са страхотни!" За мен страшно се доближават до Sur Le Toit, който боготворя и все не ми достигат едни 100 лева, за да си го купя в оригинал. В този ред на мисли търся именно него в сполучлива имитация и много ще се радвам, ако някои има впечатление за него. Знам, че Заг имат негова интерпретация, но с ръка на сърцето мога да кажа, че е пълна гавра за моят нос и е всичко, но не е близък до оригинала.
303 на Мартинез и на мен ми допадна. Помолих момичето да ми пръсне на ръката и се задържа подобаващо добре, към 2 часа. На другата ръка помолих за Good girl gone bad и за съжаление, той отлетя почти моментално.

Кристалче Magnifique е номер 872 в каталога на Парфен.

Сега смятам да мина и през The Mall на Цариградско, и да преслушам и Парфен. Последно магазина им беше на партер или - 1?
 Лаленце, на ниво -2 е Парфен, потърсих Магнефик, продавачката ме изгледа странно и каза, че го няма. Благодаря за инфото, ще си го търсим явно онлайн, но не знам от къде да поръчам и как, моля някой да прати линк към страницата на която поръчва. 💐

# 499
  • Бургас
  • Мнения: 9 402
Лаленце,благодаря Kissing Heart за поръчки изписвате Парфен България,аз през фейса поръчвам.Инка,много е готин Бонбона на Баргело,трайността му е УНИКАЛНА,много добре са го изимитирали особено драйдауна е огън.Страшно любим парфюм и го препоръчвам на всички любители на сладки парфюми за идващата есен.

# 500
  • Мнения: 2 029
Права си, парфюмът е абсолютен бонбон! Joy Heart Интересно е, че споменаваш драйдауна, точно днес докато доволно си миришех сгъвката на лакътя си помислих, че качеството е на много добро ниво и изобщо не може да се сравнява с Рефан например. Рефанци колкото и да се мъча да ги харесам, абсолютно винаги след някой друг час избива една типична и неприятна нотка на одеколон, която присъства във всичките им имитации. Сякаш 70% от течността на всички парфюми е винаги една и съща. Не знам дали успях да се изразя разбираемо. Grinning Ако си напръскам ръката и после случайно намокря/измия се случва същото. Нямат и никакво развитие. Е, вярно, че не съм пробвала всичко тяхно, но такова ми е впечатлението за това, с което съм успяла да се запозная.  Дълги години не признавах имитационната парфюмерия поради тази причина, добре че беше темата, та да разбера колко съм грешала. Flowers Bouquet
П.П Boucheron Place vendome edp дали има имитация? Ползвах проба и ми се стори много приятен, кремест, леко сладък, но макар да ми харесва, нещо не ми се дават 60+ лв. точно за него. Grin

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 18:19 от ina-mina

# 501
  • Бургас
  • Мнения: 9 402
Place vendome мисля няма имитация и аз го харесвам,имах го преди доста време сега не бих си го купила.Рефан въобще не могат да се сравняват с Баргело,много назад са да си знаят.Bowtie И те имат няколко наистина добри попадения особено Авентус и Обувката/169/,но като цяло не ги харесвам.Скандал-а им при по-задълбочени тестове си има доста разлики с оригинала,иначе е мощен,но си бяга от него.Лаленце,Нилските градини/Мартинез/ ще ти свършат добра работа щом нямаш излишни 100лева,достатъчно са добри.Sur Le Toit на Заг и за мен не струва,ама въобще.Новата Un jardin sur la Lagune също не ми харесва.

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 18:45 от Bright Crystal

# 502
  • Мнения: 2 029
Жалко, ще чакам намаления тогава. Grinning  Така и така съм тръгнала да спамя, Парфен също ли са турски? Нещо не мога да разбера защо са им толкова високи цените, вярно, че са много добри и имат супер попадения, но честно казано близо 40лв. за имитация не бих дала, особено пък при такава конкуренция.

# 503
  • Мнения: 18 562
Бонбона съм го нобилязала отдавна и сэс сигурност ще си го купя. Барджело харесвам много аз. Качествени са. Но вече не ги виждам по магазини. Мога и на сляпо да го поръчам,колко му е(ако ми разкажете и опишете сладкодумно на какво мирише)😁😉

# 504
  • Мнения: 106
Здравейте момичета, от скоро ви чета, много се изкушавам да поръчам 2 непознати за мен аромата. Нилски градини и Габриел. Разбрах от вас, че Нилските градини на Мартинез е страхотен парфюм, какво ще кажете за Габриел на Мартинез?

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 22:43 от Charina

# 505
  • Мнения: 2 840
Искам да похваля Мартинез 303,нацелих десятката с него.Напръсках се към 15.00,вече наближава 22.00,а той се усеща все така отчетливо.Уникален аромат,уникална трайност.Не му се чудете,поръчвайте смело,сега му е времето.😀😀😀лято,слънце,море,сол,пясък
..

# 506
  • BG-DE
  • Мнения: 5 090
Е, и Рефан си имат добри попадения като Малката черна рокля на Герлен, която им е просто разкош, а и Good girl velvet fatale, чийто оригинал не познавам но е просто фантастичен и много шлейфов аромат 🥰  Имала съм оригинала на Покривната градина и не бих казала, че версията на Заг е лоша, хваната е много добре базата на аромата, е може би, една идея по-сладичка, но пък трайността му е с пъти по-добра, поне върху моята кожа, от тази на оригинала😊

# 507
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
За моя нос Габриел и Номад са сходни аромати, като Номад е по-траен и шлейфов. Обаче на Заг. Давам го само като ориентир, ако познаваш Номад.

# 508
  • BG-DE
  • Мнения: 5 090
Познавам и Габриел и Номад и не намирам никакво сходство между тях, за моя нос са съвсем различни аромати, лично аз предпочитам от тях Номад 🤔

# 509
  • Мнения: 2 029
И аз не намирам прилика помежду им, не могат да са си взаимен ориентир.

Общи условия

Активация на акаунт