''изкуствено'' разкритие

  • 4 230
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 353
Мдааа ,като ме преглежда за разкритие и мен ме болв ,позжолих си да изохкам и малко ми се поскараха Embarassed.6те се замисля за варианта с хап4ето,за което 4етох...........
Коя лекарка ти го предлага това нещо?И къде ще раждаш?Кажи и името

# 16
  • Мнения: 1 432
maria_andonova,pisah ti na li4ni  Hug
A za drugite da kaja,4e doktoricata mi e natresena ot sveki i nali mi e neudobno ,ne moga da q smenq Crazy.......uhhh,dano d atrygne bebon4e predi da sa me narowi4kali Sick

# 17
  • Мнения: 1 432
Забражих...Маи4ин дом е мястото.Имаен май няма да кажа Confused Confused

# 18
  • Мнения: 229
на мен така ми правиха разкритие на два пъти , но след датата на термина и накрая родих със система 9 дни след датата, детето е добре и не болеше но рапочва малко да ти изтича от тапата и си мислех че раждам и ходих и на другия ден и така сигуурно им писна и на последващия ми пуснаха система и довечерта родих, но през тези дни ми течеше едно слузесто бяло кафяво.

# 19
На мен са ми правили след преносване - ужасно болезнено беше /поне за мен/.

# 20
  • Мнения: 7 640
единственият сносен мариант за падобно нещо е да се постави от лекаря глобула с простагландин.
И пак не е оправдано- защото щяла да ходи в отпуск!
Аз бих отказала и бих се преориентирала.
Парите всеки ще ти вземе!

# 21
  • Мнения: X
Предизвикано раждане бих приела, само, ако детето е в опасност!
При всички други случаи е най-добре да си тръгне само Peace

що за глупости ти предлага тази докторка? #Crazy
Аз също /вече/ не бих се вързала на такова предложение....Имам две раждания-първото с помощ от страна на докторите/че да не им свърши смяната/с прилагане на такова ръчно подпомагане на разкритието,със система с окситоцин,после  и с епизеотомия,щото като се форсира процеса си е почти неизбежно и тогава смятах,че всичко това е нормално....Но не и сега,когато имам вече още едно-почти напълно естествено раждане-за 1час и 48минути,без помощ...изчакахме бебо да си направи разкритието сам и сам да си излезе....Е ,ако сега пак ми предложат подобна помощ-отгавора ще е категорично"НЕ",а ти си помисли още веднъж и тъй като и без това докторката не ти е по сърце,това може да ти е предлога да отидеш при друг-
И пак не е оправдано- защото щяла да ходи в отпуск!
Аз бих отказала и бих се преориентирала.
Парите всеки ще ти вземе!

# 22
  • Мнения: 4 422
И аз втория път раждах в Майчин дом Варна,но никой не ми е предлагал такива неща...Родих си нормално с епидурална и никой не ме е ровичкал за разкритие за разлика от първия път.Тогава беше кошмар  Sick
Единственото ,което направиха понеже разкритието ми беше доста бавно да ми намалят епидуралната накрая и болките ми се усилиха.Но след това родих,даже епизиотомия не искаше д-ра/д-р Яков/ до последно да ми прави,а аз настоявах..
Не знам коя е тая докторка,направо не мога да повярвам ,че там има и такива д-ри .Я я сменяй направо.
Успех и леко раждане   bouquet

# 23
  • Мнения: 268
 Здравей:)
 Водите  ми изтекаха рано сутринта .Веднаха тръгнахме към болницата. Там ме включиха на системи. След близо 8 часа, вече доста силни контракции, аз имах само 1 см разкритие. Доктора , без да ми каже какво ще прави, с ръка се опита да ми направи по-голямо разкритие ( стана 2см )
 Аз като цяло не съм никак доволна от него, понеже през цялото време натиска стомаха ми, така че бебето да слезе надолу. Благодарение на това, не можаха да ми направят секцио и родих Кико с вакуум и раждането беше много тежко.
 Моя съвет е, да не позволяваш на доктора нито да ти прави разкритие, нито да предизвиква раждането.
Късмет и леко раждане:)

# 24
  • София
  • Мнения: 281
абе жена, ти ли ще раждаш или свекърва ти!
сменяй докторката докато е време, че после да няма  bash

# 25
  • Мнения: 219
Здрасти ,не се навивай много е болезнено. Аз преносих и ми се наложи индукция и ръчно разкритие. Голяма гадост newsm61
 Гинеколожката ти ,ако иска да работи нека работи и то правилно ,ако иска да почива си търси друг!!
Леко раждане newsm51

# 26
Мога да ти кажа само, че туширането боли повече от контракциите. Няма нищо нормално в предизвиканото раждане. Не се навивай.
След като не харесваш гинеколожката си по-добре я смени. Тя не просто ти е дала повод с това си изказване, издънила се е бая.

# 27
  • Мнения: 2 237
Недей да приемаш това страно предложение ! И ако имаш време смени лекарката !

# 28
  • Мнения: 197
Моето раждане протече с такава помощ+ система с окситоцин и други лекарства, но мисля че беше необходимо. Контракциите станаха болезнени след включването на системата и не мога да преценя болката дали беше от т.нар. "помощ" или от окситоцина (или от самото раждане Grinning). А довода на лекарката ти - да раждаж, защото излиза в отпуска, без медицински показания ми се струва меко казано несериозен. Все пак става дума за здравето на двама човека! Успех и леко раждане Simple Smile

# 29
  • Мнения: 505
Абе свекърва си не можеш да смениш, ама докторката... аз не мога да кажа и че това е докторка - поне за мене. Между другото, имаше и друга тема - докторът излизал в отпуск и....същата история. Това не е хуманно. Не се навивай. Първото ми раждане беше предизвикано...гадно е. Но поне аз преносвах, а при положение, че на тебе не ти се налага. ...Съветът ми е - не се мъчете без причина - нито ти, нито бебето. Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт