Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема X

  • 15 367
  • 750
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 390
Бубе, Човекът във Високия Замък е ЧВВЗ. Има го онлайн някъде по бг сайтовете със субове. Много много е як.

Ако го търсиш на английски - The Man in the High Castle.
Благодаря!

# 106
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Сега е моментът да уточня, че харесвам много мъже актьори и по-лесно им запомням имената от на актрисите, но това е само абстрактно харесване - естет съм Wink

hahaha hahaha hahaha hahaha

И аз така, ама не щото съм естет де.


Улавям се, как се кефя на мъжете, а се дразня на жените и мрън-мрън-мрън.


Луцифер не можах да го гледам заради жената. Появи се тази ... излезе от някаква кола в 1-ви епизод, и тутакси започна да ме дразни. Нещо взе да му се надува по феминистки на Дявола ... и направо ми се отщя.


Експанзията ме дразнеше пак най-много заради жената ... Ако това е жена де!


Тая в Боговете направооооо ... не отговаря изобщо на описанието от книгата. А Джилиън Андерсън имаше всичко на всичко 10 мин екранно време.


Най-много мразим онази от ОА. Аууууу, зъбите й ме дразнят ужасно много. Има нещо в нея, което ме кара да побеснявам, когато я гледам. Явно само в определени дни от месеца да се излагам на такива преживявания.

# 107
  • Мнения: 36 482
Мисля, че има такова известно явление - женските персонажи в сериали, особено такива в главни роли, много често са мразени - и което е по-интересно, най-вече от жените зрители. Май е свързано с една разлика в психологията на мъжете и жените - мъжете инстинктивно се подкрепят, а жените инстинктивно се мразят Joy Новото течение в американските филми и сериали (Woke вълната), се опитва да пробута във всеки сериал и филм силни жени в главни роли, ама честно казано, те ме дразнят повече от обичайните героини.

Например сега излезе новина, че Тор вече ще е жена - Натали Портман. Т.е. гаджето му изведнъж ще заеме мястото му и ще се казва Тор(Торка - по български). Харесвам Натали Портман, но след тази новина започнах лекичко да я мразя... Естествено, няма да гледам този филм - няма смисъл да си губя времето...

Скрит текст:
Аз харесвам много жени в литературата, филмите, сериалите.. - харесвам повечето женски персонажи на Пратчет, харесвам Пипи Дългото чорапче, Елизабет Бенет, Бриджит Джоунс и много други. Не харесвам, когато определена героиня се държи като к.ва (и се предполага, че е страшно разкрепостена и забавна, или че използва своята женственост като супер сила), не харесвам и деспотичните, перверзни, груби женски персонажи, нито тези, които се държат сякаш знаят всичко и поучават околните, без никой да ги пита, нито разни "специални" смотли като Бела Суон от Здрач... Интересното е, че 99% от "силните" жени, които ни пробутват в момента, попадат в една от тези категории.

Странно, но Каприка 6, Мейв и Долорес не ме дразнят никак - май имам повече толерантност към андроидите Joy

И като говорим за силни жени - ето ви новина за сериал, който ще бъде за викториански жени със супер сили: https://tvline.com/2019/07/30/joss-whedon-hbo-the-nevers-full-cast-list/
Накратко, за неразбиращите английски - сериал на НВО, ще се казва The Nevers, ще участват Оливия Уилямс от Counterpart, Том Райли от Демоните на Да Винчи, Елинор Томлинсън от Полдарк и разни други.

# 108
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Мерлин го гледах като излезе, много си го харесвам, на равно със Smallville, който и препоръчвам. Но бях около 21годишна, на сегашния акъл не знам дали биха ми харесали за първо гледане.

# 109
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Наталито що се е съгласила?

Тя принципно има доста добра стратегия по отношение на филмите, в които участва.


Обаче, момичета, най-гадните женки бяха в Counterpart, нали?

Там нямаше една свястна жена ... Изневеряващи, лесбийки, кучки, лъжкини, интригантки, заговорнички, безсърдечни ...

Май най-нормална беше онази, дето се молеше на килимчето по няколко пъти на ден.

# 110
  • България
  • Мнения: 6 209
Не съм мъж, но така се получава, че предпочитам женски образи.
Много се вживявам докато гледам/чета и ми е странно да гледам през очите на герой от мъжки род.
Всъщност и не мразя моя пол, може би затова съм МоарейнД, а не Торин Дъбощит, например 🙂.
Не харесвам обаче мъжкарани, нахални, невъзпитани, арогантни псевдо жени.

# 111
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Аз и на жени и на мъже симпатизирам,зависи от характера Simple Smile

# 112
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Кой ви любим женски образ в sci-fi, фантъзи и мистъри жанра?

# 113
  • България
  • Мнения: 6 209
Аз и на жени и на мъже симпатизирам,зависи от характера Simple Smile
За симпатии и аз симпатизирам, но както Моарейн към Том☺️, Йенефер към Гералд.

# 114
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Много са, на прима виста Хърмаяни Grinning, Пайпър и Фийби Халиуел, Катнис, Денерис и Санса, Сара, Косима и Алисън от Orphan Black и т.н.

# 115
  • Мнения: 11 314
Аз също не харесвам Клоуи от Луцифер, обаче мен кефят Линда и Мезакийн. Силни жени с разкошно излъчване.
Севен оф найн от Вояджър мр кефи, другите женски образи там ми бвха твърде емапнципирани.
Ако тръгна да пиша и за други сериали, ще оттече до утре. Сещам се оше за thr good Wife и спинофа the good Fight.

# 116
  • България
  • Мнения: 6 209
Кой ви любим женски образ в sci-fi, фантъзи и мистъри жанра?
-МоарейнД от "Колелото на времето"
-Ванеса от "Викторианска готика"
-Санса от "Игра на тронове"
-Ерън Сун от "Фарскейп"

# 117
  • София
  • Мнения: 27 175
Кой ви любим женски образ в sci-fi, фантъзи и мистъри жанра?

Венабили Simple Smile

# 118
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Кой ви любим женски образ в sci-fi, фантъзи и мистъри жанра?

Венабили Simple Smile

Дяволо, ама за ТВ сериал или филм става въпрос. Не сме още в литературната тема. Grinning


Тука вече, според мен, значение има и кастът.


-Ванеса от "Викторианска готика"

Знаех си, знаех си Grinning


Сансето и аз си я харесвам като образ. В сериала си остана нормална до края, но в книгите май почнА да бърка реалност с фантазия.

Мартин ще вземе да ни я побърка и нея.

# 119
  • България
  • Мнения: 6 209
-Ванеса от "Викторианска готика"
Знаех си, знаех си Grinning
Smile Smiley Hug

Кастът винаги има значение за мен.
Затова и Йенефер отпадна от моята класация.
Моарейн ще е ОК, ако доживея да гледам сериала Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт