Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема X

  • 15 283
  • 750
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 36 393
Е, да, но ако човек не си пада много по компромисите, като мен, това си е проблем.

Наскоро видях един виц за устройство с ИИ, попадали ли сте на него?
Двама си говорят:
-Купих си последен модел Тесла.
- И къде е?
-Не знам, след като я купих отпраши нанякъде и още не се е върнала.
Smile

# 241
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
-Не знам, след като я купих отпраши нанякъде и още не се е върнала.


hahaha hahaha hahaha

Да я чака за вечеря hahaha

# 242
  • Мнения: 47 956
Азимов има и такъв разказ, ама ставам досадна Simple Smile Ох, много са му хубави разказите, има и за един робот бавачка Simple Smile
Мисля, че по принцип андроид с външност по поръчка и без много мозък ще са търсени...от мъже. Кеф му мусака, кеф му секс, кеф му разговор...кеф му да я изключи. Секс кукла, която готви
 Ще е тъжно за нас

# 243
  • Мнения: 36 393
А, защо - нека си поръчват Барбита, на мен не ми пречи, стига да не ми досаждат Wink

# 244
  • София
  • Мнения: 27 127
Така.. Какво мислите за брак/връзка с андроид?

Имаме такива в Западен свят, Бойна звезда Галактика, Хора, Двестагодишния човек (филма), Блейд рънър, както и в някои творби на Азимов и много други фантастики. Какво е вашето мнение? Simple Smile

Аз съм За , по принцип Joy Зависи от обстоятелствата - зависи дали роботът е напълно хуманоиден вътрешно и външно, както и от някои допълнителни подробности - дали старее, спи, яде и т.н.

Твърдо ЗА! Simple Smile
Това ми е голяма мечта, която уви никога няма да се сбъдне... Sad

Има един прекрасен, прекрасен филм, който не знам колко хора са гледали, защото е твърде камерен и за ценители, но горещо препоръчам. Е, там връзката е мъж->''жена'', но спокойно може и да го обърнете и да ме разберете (както и героя на Финикс)
https://www.imdb.com/title/tt1798709/?ref_=nm_flmg_act_10

# 245
# 246
  • Мнения: 36 393
Но режисьорът ще е Райън Джонсън Sad

# 247
  • Мнения: 25 350
Но режисьорът ще е Райън Джонсън Sad

Който ще да е режисьора, резултата ще е никакъв. Joy Аз ще го гледам естествено, но няма да се ядосвам. Joy

# 248
  • Мнения: 36 393
От сега предполагам, че ще ми е по-забавно да гледам ревютата в Ю тюб, вместо самият сериал. Nerd

# 249
# 250
  • Вестерос
  • Мнения: 38 232
Диаволо, мечтата ти е на имаш жена робот?

# 251
  • Мнения: 36 393
Няколко души тук може да се запишем да тестваме Joy

Понеже все споменавате отрицателната страна, пак се сетих за Екс Махина - ето ви пример за жена робот без сложни разсъждения - само изпълнява команди, прави каквото й се каже и не говори. Накрая на филма има изненада, но според мен и това стана след команда, а не убеждение в човешкия смисъл:


Ужасно е, но предполагам, че много хора ще искат такива - дори жени ще предпочетат нещо такова, пред сложна мислеща личност.

# 252
  • Мнения: 25 350
Какви са тези приказки? Много филми гледате. Stuck Out Tongue Winking Eye
Според мен нищо и никога не може да замени човешкото общуване. Реално общуване, не виртуално. Колкото и да напредват технологиите, никога човек няма да създаде ИИ, който да замени друг човек. Като разум може и да го постигнат, но като емоции и чувства няма да стане. 
А относно това да намериш сродната си душа, със сходни интереси - пожелавам го на всички. Hug

# 253
  • Мнения: 36 393
Скрит текст:
Аз съм интровертна. Човешко общуване си имам всеки ден, включително и заради работата ми (т.е. с разнообразни хора), не смятам, че е кой знае какво Simple Smile

# 254
  • Мнения: 25 350
Петя,
Скрит текст:
Възможно е да нямаш нужда от човешко общуване. Но може би е така, защото не си намерила подходящите хора, с които да общуваш. Hug

Аз смятам, че ИИ трябва да се развива в посока да подпомага хората, но до там.

Общи условия

Активация на акаунт