Пети клас 2019/2020

  • 32 601
  • 777
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 922
Момичета, как реагираха наборчетата на ваксината Манту?
На Криси пробите за Манту не се зачервиха, даже изобщо никаква реакция и се наложи да му сложат ваксина в рамото. От края на юни, все е червено. Все го пази, че го боли при допир. Образува се една дебела кора, и ако се закачи при обличане или игра и се отлепи кората, от долу излиза течност. Чудя се до кога ще е така и нормална реакция ли е.
Дори се замислих, дали да не посетим личната да го погледне и да си вземем бележката за училище.

# 166
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Момичета, как реагираха наборчетата на ваксината Манту?
На Криси пробите за Манту не се зачервиха, даже изобщо никаква реакция и се наложи да му сложат ваксина в рамото.

При нас също сложиха в рамото, защото нямаше абсолютно никаква реакция. Педиатърката ме предупреди, че може има коричка или да излиза течност до 6 месеца след ваксинацията. Вие имате доста време докато изтече това време.

При дъщеря ми пък нямаше почти никаква реакция и на рамото. Rolling Eyes

# 167
  • София
  • Мнения: 3 484
Посетете лекарката, не пречи. Не е нормална никоя реакция.
Догодина това ману отпада, така че ако има още някой, който не го е правил, да поизчака.

# 168
  • Мнения: 18 476
Аз даже не знаех, че пак трябва да се прави. Предното, понеже го отложихме с година, може би още 2 години от него не са минали.

# 169
  • Мнения: 922
Благодаря ви много!
Щом е до 6 месеца, значи да се не плаша. Септември, като ходим за бележка за училище, ако още е така ще го покажем и на личната за всеки случай.

# 170
  • София
  • Мнения: 6 182
При моя син мантуто беше положително, на 6г. също. При голямата ми дъщеря на тази възраст също беше положително, но при нея на 7г. поставиха БЦЖ и беше нещо ужасно в продължение на месеци - сложиха ваксината на 31 май и по време на почивката ни през август все още по лична преценка слагах превръзка при влизане в морето. Позната с дъщеря наборче ми разказа, че от БЦЖ-то на 6г. е изтичала течност и е било ужасно подуто, а накрая е останал белег и до момента. За мен това не е нормална реакция, но и нашата и тяхната педиатърка твърдяха, че било    характерно Close

# 171
  • Мнения: 1 738
Ние сложихме ваксината началото на юни - от всички деца при нашата лична лекарка нямаше нито едно с положителна проба. На всички поставиха ваксина. Все още е като пъпка с течност вътре. Преди няколко седмици се оплакваше, че го сърби. После го болеше при допир. Ходихме до личната - нормално било. Изглежда много гадно някак си. Нямам спомен като бебе как е било. Предната имунизация - на 7 я изтървахме - кара шарка, после скарлатина, после незнам какво стана и личната каза, че няма да я прави. 

# 172
  • Мнения: 4 204
Леле, подсетихте ме, че пропускаме мантуто! Съвсем го бях забравила! След като се върнат към 10-ти ще ходя да видя какви възможности има да се прави.

# 173
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Ние не сме правили проба манту все още. Щом отпада от догодина, дали може да ни се размине? Предишния път не му слагаха в рамото, защото пробата се зачерви.

# 174
  • Мнения: 8 536
И ние не сме слагали. Моята госпожица е в края на годината родена и още се води на 10г., предполагам затова.

# 175
  • Мнения: 18 476
Предния път, като правихме Манту, излезе отрицателно и ЛЛ каза, че често се случва. Посъветва ни да изчакаме и да го повторим след месец. Повторихме го и си излезе наред.

# 176
  • София
  • Мнения: 4 560
На щерката беше наред мантуто, не я бодоха допълнително.

# 177
  • София
  • Мнения: 1 155
Момичета, как реагираха наборчетата на ваксината Манту?
На Криси пробите за Манту не се зачервиха, даже изобщо никаква реакция и се наложи да му сложат ваксина в рамото.

При нас също сложиха в рамото, защото нямаше абсолютно никаква реакция. Педиатърката ме предупреди, че може има коричка или да излиза течност до 6 месеца след ваксинацията. Вие имате доста време докато изтече това време.

Да, и при нас е болезнено след инжекцията рамото и дълго време имаше коричка, ту падаше, ту зарастваше. Често си оставят белег за цял живот тази ваксина. При другото ми дете, не се наложи да се слага ваксината, та се отърва. Индивидуално е.

# 178
  • Мнения: 8 229
А, сега де, моите като са двама с малка разлика , ми се размиват напълно спомените. Миналата есен слагахме правихме на някого манту, но на кого беше, идея нямам. Просветва ми нещо, за дребния, набора, но той все още е на 10, значи сигурно големият е бил. Добре, че всичко е записано в системата, е ако остане само на моята памет...

# 179
  • Мнения: 9 776
На 11 ли се прави пробата? Добре, че споменахте и за бележка от личния лекар за училище. Началото на септември ще го посетим по тоя повод и ще ни кажат вероятно и за мантуто.
Взехме да припомняме задачки по математика. Има светлина в тунела сякаш.

Общи условия

Активация на акаунт