Пети клас 2019/2020

  • 32 993
  • 777
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 194
И аз се чудя дали ще се размине мантуто на 11г., щерката още не ги е навършила (наесен), ако дотогава приемат измененията в наредбата. Не знам как уреждат заварените случаи, тоест за нашия набор, който в момента попада под тази проба и реимунизация, от догодина ли отпада или си влиза в сила още сега изменението, ако се приеме, как мислите? Знае ли някой къде е публикуван проектът за обществено обсъждане, дали на страницата на МЗ?

# 196
  • Мнения: 922
Ние здравният картон го занесохме в новото училище още при записването. Но в началото на всяка учебна година ни искат бележка за минал профилактичен преглед. Крис е роден края на юни и обикновенно тогава взимаме бележката и я представяме в началото на учебната година, заедно с бележник и лична карта. Тази годиха ходиха с баща си, и дали заради проби, отчитане и после и самата ваксина са забравили да вземат или нещо са изгубили бележката, сега пак ще ходим.

# 197
  • София
  • Мнения: 3 532
И аз се чудя дали ще се размине мантуто на 11г., щерката още не ги е навършила (наесен), ако дотогава приемат измененията в наредбата. Не знам как уреждат заварените случаи, тоест за нашия набор, който в момента попада под тази проба и реимунизация, от догодина ли отпада или си влиза в сила още сега изменението, ако се приеме, как мислите? Знае ли някой къде е публикуван проектът за обществено обсъждане, дали на страницата на МЗ?
Bora, когато има промяна в административен документ можеш да се възползваш от по-изгодното положение за теб. Освен ако в самия закон не са уредени заварените положения. Но тук не мисля, че ще уреждат поставянето на отменена ваксина. Т.е. ти сега имаш задължение да направиш манту до 31.12.2019. До тогава не могат да те накажат. Но от 01.01.2020 вече няма да имат основание да те накажат, защото това манту ще е отпаднало. Специално са уредени тези случаи в ЗАНН.

Мен също ме втриса от МПР ваксината. И моето е с много сериозна реакция на предишната. Но няма да отпадне.
Освен това не ми е много ясно защо трябва да се прави коклюш на дете над 6 месеца. Нещо нищо не ми е ясно за този имунизационен календар, но това е защото съм проста.

# 198
  • Пловдив
  • Мнения: 3 659
Момичета искам да си сверя часовника.
Дадох това входно нива на щерката
https://eodunav.weebly.com/uploads/3/9/9/4/39944711/5_klas_vhodno.pdf
Хубаво го дадох,всички задачи са верни ,но ги реши за 65-70 мин.
Днес дадох втора група с ясното предупреждение засичам време.
Детето не се е мотало ,бях в стаята-60 мин. Отдавам по краткото време на факта ,че вчера е решавала сходни задачи. Посмотах я ,че е бавна и че няма как да се справи в 5ти клас.Обаче после се замислих-това са две минути на задача /първите две не са за решаване/,но все пак ми се видя малко време.
Обадих се на приятелка -учителка по математика-погледна задачите и каза ,че са много за 40 мин.
Факт е обаче ,че това е входно за 5 клас и е дадено от учител.Искам да чуя и вашето мнение ,макар че девойката отнесе разправията.

# 199
  • Мнения: 319
    Момичета искам да си сверя часовника.
    Дадох това входно нива на щерката
    https://eodunav.weebly.com/uploads/3/9/9/4/39944711/5_klas_vhodno.pdf
    Хубаво го дадох,всички задачи са верни ,но ги реши за 65-70 мин.
    Днес дадох втора група с ясното предупреждение засичам време.
    Детето не се е мотало ,бях в стаята-60 мин. Отдавам по краткото време на факта ,че вчера е решавала сходни задачи. Посмотах я ,че е бавна и че няма как да се справи в 5ти клас.Обаче после се замислих-това са две минути на задача /първите две не са за решаване/,но все пак ми се видя малко време.
    Обадих се на приятелка -учителка по математика-погледна задачите и каза ,че са много за 40 мин.
    Факт е обаче ,че това е входно за 5 клас и е дадено от учител.Искам да чуя и вашето мнение ,макар че девойката отнесе разправията.
    И аз съм на вашето мнение.Утре ще го дам на синчето да видя за колко време ще се справи и ще дам по адекватно мнение Simple Smile Моля ,ако имате и по други предмети входни нива да споделите с нас.

    # 200
    • София
    • Мнения: 6 223
    Възможно ли е това входно ниво да е предвидено за блок часове. Не съм загледала задачите, но и аз ще ги метна утре на моя, да го видя.

    # 201
    • Пловдив
    • Мнения: 1 856
    Този входен тест е много подходящ да видя и на нас как ни се отрази ваканцията. Спазих си обещанието да не решава нито една задача лятото Simple Smile Но утре ще я тествам с този, защото от 2 септември им започва учебната година.

    # 202
    • Мнения: 8 274
    Ще му дам и на моя да реши теста. Съмнявам се, че ще се справи за 40 минути с всички задачи, а виждам и някои, на които сигурно ще допусне грешки.
    Мислех лятото да минем част от петокласник материал по математика, но си останах само с идеята. Тренировки, състезания, лагери, почивки, не остана кога. От друга страна, лятото е и моето време за почивка, да не мърморя за домашни, да не обяснявам задачи и т.н. Само след две седмици се почва наново и за тях, и за мен, защото моите си имат нужда от ръчкане.
    В момента карам петокласника да направи няколко упражнения по английски, малко да си припомни ученото по български и това ще е.

    # 203
    • Мнения: 2 424
    Подобно контролно са давали при нас,но без оценка,а като тренировка за НВО.Днес ще го дам за решаване и ще споделя рузултат.

    # 204
    • София
    • Мнения: 4 595
    И аз ще го дам на каката. Оставих я да почива и да чете каквото прецени през лятото. Но вече й е време да се поразмърда.
    За да няма сърдити, изрових тест и за брат й (3 клас).

    # 205
    • Мнения: 9 776
    Разпечатах го и аз този тест. Не съм обнадеждена хич.
    Припомнихме миналата седмица умножение и деление с големите числа. Трудна работа, но малко му просветна сякаш. За текстовите не мечтая да се справи сам. Не ги проумява. Поне така беше в 4 клас. Ще видим сега как ще е.

    # 206
    • Мнения: 8 691
     И моята дъщеря определено няма да се справи на 100% с посочения тест. Не са учили две неизвестни, даже и с едно не са решавали задача, но знае че е празно квадратче и така се ориентира.
     За мен теста е с по-висока сложност и е за деца от МГ, въпреки че ми е трудно да си представя че могат да се вместят за 40 минути т.к. има доста изчисления. По скоро за два учебни часа.

    # 207
    • София
    • Мнения: 982
    На мен този тест ми се вижда като входящ, ама за математическите гимназии. Не помня скорост да се е учило в училище в 4 клас, както и от типа сложност на 19 и 20 задача. И аз му ги изпратих на моя хубостник, ще кажа в понеделник как са му се сторили. Лично за мен за тренирани деца до 35 минути, трябва да се решат.

    # 208
    • Мнения: 8 274
    Направи теста. Не знам за колко време, след 40-та минута спрях да гледам часовника. Разсейва се много. За уравненията му помогнах. Не си спомням дали са решавали толкова сложни в училище, но аз съм му давала подобни задачи и съм ги обяснявала. Както и да е, беше ги позабравил. Тази за хижата му беше лесна. С такъв тест за входно ниво повече от 4 не би изкарал в момента. Все си мисля, че нашите ще са по-лесни.
    В сборника на Архимед има доста преговорни задачи. Ще порешава малко през оставащите две седмици и ще си припомни нещата. Лошото е, че входните нива понякога са още първите дни, когато дори не са правили преговор. Сега ще са с нови учители, никой от тях няма да го познава и каквито и да си говорим, първото впечатление е много важно. После можеш и да си позволяваш да лежиш на лаврите си от време на време.

    # 209
    • Мнения: 8 691
     И аз си мисля, че няма да имат много време за преговор - предполагам един час и после входно.
     На щерката ѝ дадох входни по Мат. и БЕЛ. По Математика се справи добре, но по БЕЛ голяма част от материала беше забравен.

    Общи условия

    Активация на акаунт