НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 130

  • 43 653
  • 787
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Тук има и палео, където има повече въглехидрати от добри източници (плодове, сладък картоф, тиква, разрешено е мед и фурми, в малки количества). Стриктното ПАЛЕО е без млечни, но по принцип (и в някои варианти ) са допустими сирена/кашкавали от дребни животни (овце и кози).
Въпреки свободата ПАЛЕО режима е също по-ниско въглехидратен от стандартните режими и всичко това го пише/има препратки на първа страница.
Mark Sisson

https://www.marksdailyapple.com/the-primal-carbohydrate-continuum/
Попаднах на едно интервю с Mark Sisson и се оказа, че почнал да намалява въглехидратите и му харесало, стигнал до кетоза. Дава някои идеи за постепенно намаляване на въглехидратите , например. Другото което казва (това го е видял от мен, предполагам), че е добре да е в кетоза човек 6 седмици и най-подходящ период е зимата.
Нали казах, че следвам сезоните:зима кето (само пача и пържоли ме се ядат), лято палео и пролет/есен умерено  ВМНВХ
Ето тук интервюто на френски, но може би някъде го има и на английски. Или автоматичен превод.
https://www.lanutrition.fr/mark-sisson-le-regime-cetogene-ma-per … orme-exceptionnel

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 20:34 от Анонимен

# 721
  • Мнения: 2 069
Благодаря ви за отговорите, бяхте ми полезни. Аз по принцип не съм много по сладкото и затова не ми е толкова проблем да не го ям, но при семеен празник не пропускам. Simple Smile
И така вече почти 2 месеца съм горе-долу на режима. Първият месец свалих 2,5кг, а вторият 0 (по принцип искам още 8 кг да сваля)  Видимо обаче всички казват, че много съм свалила. Чувствам се супер Simple Smile

# 722
  • Мнения: 1 432
Здравейте,
Храня се кето от няколко месеца и виждам разлика в изследванията си. Доста понижени стойности. Какво ви е мнението?

# 723
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 681
Здравейте,
Храня се кето от няколко месеца и виждам разлика в изследванията си. Доста понижени стойности. Какво ви е мнението?

Занижени са ти разните му там процентни съотношения, които според мен не трябва да те тревожат. Кр. захар ти е супер, хемоглобина - също. Другото не е проблем... Все пак - и лекар трябва да ти погледне резултатите.

# 724
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Холестеролът отделно ли се пускаше, че съм забравила?

# 725
  • Мнения: 18 542
Холестеролът е от липидния профил и е отделно от ПКК.

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Здравейте,спазвам режима от известно време и се сдобих с проблем с ходенето до тоалетна.Друг има ли с такъв проблем и как го "лекувате"

# 727
  • София
  • Мнения: 5 547
Здравейте,спазвам режима от известно време и се сдобих с проблем с ходенето до тоалетна.Друг има ли с такъв проблем и как го "лекувате"
В началото ми помагаше чаша гореща вода сутрин на гладно. В един момент спря да работи и започнах да хапвам по 1 плод или 2 ако са дребни, това за сега ми помага.

# 728
  • Мнения: X
И аз ям плод: сини сливи, круши (сега им е сезона), киви и червено цвекло при мен са безотказни.
Хапвам и кисело мляко с фибри/хуск.

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Не съм яла плод от 19.08.,а така ми се хапва нещо:( Чета,че не се препоръчват в диетата и съм ги изолирала.Кисело мляко ям всеки ден

# 730
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И при мен в началото имаше запек. Сега всичко е абсолютно регулярно. Сутрин ям една лъжица сусамов тахан с натрошено ленено семе + чаша топла вода с лимон и мъничко мед.

# 731
  • Мнения: 3 152
Пий Лаксена - билкови хапчета са и нямат странични ефекти.

# 732
  • Мнения: 9 892
Намали кашкавала и млечните изделия, и увеличи суровите зеленчуци. На мен това ми помогна.

# 733
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Ядете ли готвено зеле с месо прясно/кисело?

# 734
  • Мнения: 39 509
Да, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт