Откъде черпи(х)те информация за кърмене?

  • 4 558
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 577
Само от нашият форум  bouquet

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Но най-важното, без което, мисля, щеше да ми е много трудно, беше, че винаги съм си представяла, че ще кърмя, майка ми ме е кърмила доста и това не е подлежало на обсъждане изобщо в моята среда.
Не съм имала никакви проблеми с кърменето почти една година, изчетох всичко  в сайтовете първите няколко месеца след раждането.

# 17
  • Мнения: 185
и моят отговор е много краен - само от форума. Много пъти съм се питала: ами ако нямах възможност да чета всичко тук? имам един несполучлив опит за кърмене на голямата ни дъщеря, а тогава имах и книги, и съвети от роднини, акушерки, лекари... - въпреки огромното ми желание, се провалих. Но сега, вече месец и половина кърмя и смея да се похваля, че нещата отиват към подобряване. За всеки проблем съм намерила отговор и подкрепа тук, във форума. Научих важни неща, които никога не съм знаела и нямаше да разбера от друго място. Благодаря на всички!   bouquet

# 18
  • Мнения: 4 915
Гласувах за чуздестранни източници, защото тези от форума ги смятам за такива-нали библиотеката е почти изцяло от преводни статии.
Но "Библиотеката" не съдържа просто линкове към чуждестранните източници. Създадена е по инициатива и с труда на Бу (Рижа Проклетница ), и на много други момичета - превод, систематизиране, подбор и т.н. Самият форум е за обмяна на информация и съвети - от нашата си практика и опит, а не представлява просто препратки към чужди сайтове.
"Стопанисва се" от български форум.
За това си мисля, че с право се определя като "български източник".

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 22:37 от Free Soul

# 19
  • Мнения: 3 216
Всичката информация я имам от този форум.За сега ми е достатьчна и не се е налагало да тьрся друга.Тук има достатьчно отзивчиви майки и ЛЛЛ-лидери,които да отговарят на вьпросите ми за което newsm20

# 20
  • Мнения: 664
А консултантките на Ла Лече лигата като медицински лица да причисля newsm78 Случва ми се да им звъня понякога за съвет...

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
А консултантките на Ла Лече лигата като медицински лица да причисля newsm78 Случва ми се да им звъня понякога за съвет...
Това съм пропуснала като вариант...чакай да добавя.

# 22
  • Мнения: 1 182
От форума и педиатъра.Но тук намирам всички отговори на въпроситеркоито ме вълнуват. Hug  bouquet  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 885
  • 1. От интернет - чуждестранни източници
  • 2. От този форум и сайта Bg-mamma
  • 3. ЛЛЛ или консултант по кърмене
  • 4. От интернет - български източници

# 24
  • Мнения: 35 968
познай от три пъти  Mr. Green

От този форум и сайта Bg-mamma

# 25
  • Мнения: 3 034
Не можах да гласувам, защото реалността при мен налага два отговора - от собствения ми инат и от една жена, която е кинезитерапевтка.
Имах страхотни проблеми с кърменето в началото поради изключително многото кърма и тесните канали. От там - постоянни запушвания, болки, бучки, температури. От поликлиниката лекарката, която дйде на единатвеното си посещение ми изписа хомеопатични лекарства, помогнаха, но мооого малко. От там се започна едно "ходене по мъките", в което в същата поликлиника една лекарка ми казваше едно, друга - друго, но всичко довеждаше до запушвания, Накрая получих "компетентен" съвет да се спра да кърмя......
Интернет тогава нямахме.
Случайно се свързах с една жена, която е кинезитерапевтка и се е занимавала дълги години с рехабилитация на недоносени бебета - тя ми показа как да се цедя, как да правя масажи и как да кърмя най-успешно.
Но това след почти едномесечни мъки, в които кърменето беше болезнено и ме докарваше всеки път до плач......

Сега, мисля да черпя информацията си от форума, ако имам нужда и от други интернет-източници. Peace

Съжалявам, че стана толкова дълго, но исках да кажа, че е много хубаво, че има ЛЛЛ и повече информация по този въпрос. Проблем е, когато нямаш интернет, както бях аз преди 4 години.

# 26
  • Мнения: 4 242
Отговорих с последните две опции, от форума и от консултант по кърменето (визирам Бу).

# 27
  • Мнения: 1 878
Отначало бях на път да се проваля отново по книгите  Mr. Green после открих форума и .....................................................още се кърмим по 8 пъти на ден  Hug


В тая връзка ровейки се открих един много симпатичен сайт с прилично количество образователен онагледен материал може да е от полза ТУК

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 00:40 от Sunnily*

# 28
  • Мнения: 2 804
От чуждестранни книги за отглеждане на децата и акушерките в родилно отделение !
Причината е че нямах книга на бълг. език и интернет а БГ -форума го открих от скоро ,но съм много довона от тази ни връзка !  bouquet

# 29
  • Мнения: 224
форума  Peace

Общи условия

Активация на акаунт