Колко се пие по ваш'те географски ширини?

  • 2 238
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 427
Тук в Итали младежите са доста "забавени" в някой отношения,както казах ходят до джелатерията,купуват различни сладоледи и блииижат ли ближат...
Аз на тяхните години какви съм ги бъркала лелее от мене си ме е срам #Crazy,то не бяха купони в нас,то не беше пиячка,то не бяха гаджета..разгулен живот.Въпреки че никога не се научих да пия.Единственното нещо което ми доставя удоволствие да пия са Гинес(три мънички мах.) и Моито най много 2 броя(и то забъркано с по малко от обикновенното количество Ром).Ако надвиша почвам да умирам Sick.
Братовчедки на съпруга ми 24-26 годишни са все още доста контролирани от родителското тяло и за всяко нещо дават обяснения.Ни пият ни пушат,че и кафе не пият на всичкото отгоре(не че съм против здравословния живот но го казвам за хрониката).Не знам кой е по сбъркан те или ние.Истината е там някъде.
Хе-хе и в арабските държави се сръбка по малко!

# 31
  • Мнения: 11 316
Не може да не си ги виждала - стъклени бутилки от половин литър с коктейл от водка с малинов сироп или ром с лимонов сок и всякакви от сорта. Наливат се по дискотеките с тях.

# 32
  • Мнения: 2 292
Не може да не си ги виждала - стъклени бутилки от половин литър с коктейл от водка с малинов сироп или ром с лимонов сок и всякакви от сорта. Наливат се по дискотеките с тях.
не знаех, че така се казват. Виждала съм ги! и си спомням дискусията. Те щом от скъпите цигари не се отказват ... от това ли.
 Единственото, което би могло д апомогне според мен, е да им се изясни някак си, защо е по-добре да учат, вместо да се наливат с боклуци и после да се чудят как да си намерят работа. Но къде ти. ще видим дали ние ще се справим по-добре с дечурлигата или всички минават през този преиод  Wink

# 33
  • Мнения: 636
Не знам кой е по сбъркан те или ние.Истината е там някъде.

По наше време се напивахме, сега се напушват... Просто разли4ни на4ини за повдигане на настроението. И все си мисля, 4е е по-добре да се натаралянкат, отколкото тая гадна трева  #Cussing out

За протокола - в Канада алкохола е безумно скъп, недостъпен до 21 год. Затова тинейджърите прибягват до алтернативи - тревите. Сърбат по някоя бира,  някои доста се наливат, но бирата е блудкава, казват (аз не пия бира, само твърдо  Laughing когато не съм бременна и не кърмя, де)

# 34
  • Мнения: 434
Аууу, как съм пропуснала тази високоинтересна Mr. Green тема... Да ви споделя тогава нещо екзотично
Преди да се преместим в Германия живяхме в Ирландия и имам преки и все още пресни впечатления от Дъблин, където само в центъра има около 800 пъба /население около 1 милион/.
Та - пъбът е център на социалния живот там, алфа и омега на свалката, място естествено за гледане на футбол, тихи запивки с колеги и бурни ергенски партита. Или просто /единственият/ начин да си изкараш вечерта. Никой не може да ги вини хорицата- средностатистическата квартира е толкова тясна, гнусна, крива и лошо устроена, че трябва да си социопат да останеш там.  В пъба много за ядене не се намира, но и не трябва - повечето хора си вечерят с биричка Mr. Green И аз като Ivalex имах познат - Удо се казваше - беше като глист, обаче на прощалното си парти вкара 22 бири и с това го запомнихме. Не всички обаче стигат до висотите на Удо - повечето откапват на 5-6-ия пайнт а за по-бързите има и ирландско уиски, което е малко по-силно и остро от шотландското. И така, в дружески потупвания и Slainte - ирландското "наздраве" - заминава вечерта и голяма част от заплатата. Защото бирата всяка вечер има три цени - до 18, до 20 и след 22 часа Mr. Green По времето, когато аз живеех там, идваха за уикенда и много англичани, защото при тях имаше ограничение за поръчките до 10 вечерта, а в Ирландия - еми там пъбът отваряше веднага след края на църковната служба  Mr. Greenи караше до към 1-2.  С напредъка на вечерта страстите се разгорещяваха и гласовете се повишаваха - така че ако влезеш около 9 часа, виждаш как всички без изключение крещят. Оттам и идеята седмичният мач да се излъчва там без коментар - и без това няма кой да го чуе. След края на запивката има секс или тупаник - зависи кой отбор е паднал Mr. Green
Най-готиното беше на сутринта - така нареченият hangover cure - лекарството срещу махмурлук. Май всеки турист на Острова е виждал English/Irish breakfast - пържени яйца, тлъста пържена кървавица, пържена наденица и нам си още кво пържено още - ей това е прочутия лек срещу махмурлук. А ние пием зелев сок... Mr. Green На мен ми го обясниха съвсем научно - мазнините се свързват с остатъците от алкохола и така организмът го изхвърлял. Според мен на всеки нормално трезвен човек биха му се обърнали червата при такава закуска, обаче в Дъблин я сервират в 40-см багета Mr. Green. И като видиш колко бързо свършва в кафенетата сутрин...
За ролята на бирата и специално на Гинес - мога само да кажа, че първия ден, след като пристигнах, мъжът ми ме заведе именно в пивоварната на "Гинес" Mr. Green Mr. Green, за да съм видела от ресторанта им Дъблин от птичи поглед. Това много не ми се удаде, но пък в музея видях автентична документация на местни лекари от началото на 20.век, в която се описваха свойствата на бирата Гинес да лекува слабоумие  Mr. Green, подагра и не помня какво още  Mr. Green Mr. Green. Подозирам, че мъжът ми просто ме подготвяше за очакващото ме в следващите месеци...

Впрочем, ирландците казват "Guiness doesn't travel", за което май имат право - при транспортирането й се променя вкуса.


П.С. Малко Офф, но все пак свързано с последиците по темата - докато бях там, спрях да джогирам, защото не ми стигаха рефлексите да заобикалям всички повърни /сори/ сутрин по улиците
Не знам колко литра дневно на калпак се изливат, но ако съдя по състоянието на улиците сутрин - това е национален спорт и скоро нЕма да Умре.

И второ П.С. - Швабите са просто пионерска организация в сравнение с ирландците

# 35
  • Мнения: 1 860
Колко се пие по наш'те гео ширини - до безпаметност. За шотландците приказката "Някой пият от мъка, други от радост, ние от сутринта" важи с пълна сила. Те всъщност за друго не живеят. Започват понеделник с дей - оф, защото не са успели да изтрезнеят от уикенда, който всъщност е започнал някъде по средата на седмицата. Наливат се с каквото има и обикновено са истински почитатели на общата мешавица. Започва се с бира, после се поръчва водка, след втората такава се взема отново бира, този път за разредител, минават на "морганс", сайдер, и накрая просто каквото има или каквото някой почерпи. Да излезеш на пъб и да останеш трезвен или да се "минеш" с 2 питиета си е направо престъпление, а по-голямо такова е, ако поне един път в седмицата не се напиеш до умопомрачаване. Според една статистика, която четох, шотландците бяха на почетното първо място по пиене на алкохол. Защо ли не съм изненадана?  newsm78

# 36
  • Мнения: 11 316
И второ П.С. - Швабите са просто пионерска организация в сравнение с ирландците
Разказа ти за ирландците е невероятен, но с тая реплика изби рибата!  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 253
Пият и то доста! Но целта на заниатието не е за удоволствие е за да изпият колкото мойе повече. И всичко се пие на екс! Е не бирата и виното, ама всичкия твърд алк. доста често по 25мл и на екс, ей така между другото за разредител на биричката. Mr. Green Обаче съм забелязала че гео ширината  и климата има огромно значение. Като си ходим до БГ и аз и мъжо си пийваме ракиика със салатка и мноооого лсадко върви. Тук обаче ракията отлежава hahahaНе че не ни се пие, ама и със салатка, нещо не върви Thinking

# 38
  • Мнения: 434
Според една статистика, която четох, шотландците бяха на почетното първо място по пиене на алкохол. Защо ли не съм изненадана?  newsm78

Nana_cool, ако имаш път някой ден, посети пивоварните на Cragganmore или Talisker. И за пиячи, и за въздържатели е еднакво интересно - философия от извора

# 39
  • Мнения: 2 257
Девойко, беше удоволствие за мен да прочета цялата тази история. Mr. Green Мерси. Изобщо не се изненадвам - винаги като си ходя за БГ (с един и същи полет), на летището в Лондон в 6 часа сутринта пъба е пълен и руменобузи англичани вече маат трета бира сигурно.....

# 40
  • Мнения: 434
... и руменобузи англичани вече маат трета бира сигурно.....

А, това е втора закуска Mr. Green, първата трябва да е била нещо такова
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Irish_breakfast.jpg

# 41
  • Мнения: 1 526
Стана интересно, кой е по- ...по-... най-... : шотландци и ли братовчедите им ирландците Joy
Цитат
И второ П.С. - Швабите са просто пионерска организация в сравнение с ирландците
rotfImao

# 42
  • Мнения: 1 854
За Холандия - пийват биричка и вино.По вьзрастните хора дори нищо не пият, поне тези които познавам.
Скоро бях в Швейцария. Там доста пийваха, дори и фонду-то го правеха с алкохол, но не няколко капки за аромат, ами се усещаше много. На сутринта закусвахме в едно заведение и закуската дори беше приготвена с алкохолно напоени филийки. В кьщата на приятелите ни пьк редовно се готви сьс солидни количества алкохол.
Но откакто видях да си порьчват шнапс с кафе за десерт след храната(в ресторант) коментара ми замря.Пробвах го този шнапс и беше доста силна напитка и в комбинация с кафето за моя вкус беше прекалено гадно и силно Sick
Я кажете момичета в Швейцария....наистина ли всичко е така алкохолизирано или аз сьм имала този кьсмет(бях в югозападната част на страната).

# 43
  • Мнения: 6 390
мноооооого бира се пие  Wink Party

# 44
  • Мнения: 434
Стана интересно, кой е по- ...по-... най-... : шотландци и ли братовчедите им ирландците Joy

Не ги дели - Острова е на първо място, според мен.

А от континенталната част - коронясвам финландците - и аз ги видях в Хелзинки как слизат от ферибота с пазарските колички Mr. Green Mr. Green Mr. Green в понеделник сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт