2 АЕГ "Томас Джеферсън" - тема 2

  • 59 707
  • 773
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 711
Дъщеря ми вече завърши и имаме комплект униформа - сако, риза и вратовръзка, обличани веднъж, размер 46 (мисля, че беше най-малкият тогава, който ни предложиха), ако някой се интересува, може да ми пише на лични. Hug

# 46
  • Мнения: 1 919
Нещо ни замря темата.
Някой от по предните набори знае ли кога обичайно е родителската среща и има ли преди началото на учебната година?
Sunny bunny намери ли телефон на фирмата бродираща логото? Мисля, че ще се съберем достатъчно за поръчка.
Аз се интересувам от сако на старо, размер 38 обаче. На пробите влезна в 36.
За тениските S бяха доста големи, домакинката каза, че може да поръчам XS, които не бяха показани за проба.

# 47
  • Мнения: 724
А, на нас пък ни казаха, че няма по-малък номер от S  Confused И на нас са ни огромни, но се надявах да се посвият... Отдавна е ясно, че е бизнес ..., та ако можем да си направим поръчка ще е супер...
Иначе, на този етап, няма актулни проблеми, които да обсъждаме , но дано през годината сме си от полза.

Децата са вече по групите в месинджъра... В нашия клас са около 24 деца и са май все на групички от по няколко деца от околните училища и се познават..

# 48
  • София
  • Мнения: 3 688
и сина ми е намерил доста познати деца,включително две момичета от стария му клас Simple Smile
а с девойката на galia_mi са родени на една дата Simple Smile и се познават още от както бяхме с коремите в 4ти месец
Как върви лятното четене?
Аз по препоръка на майка от форума поръчах Шекспирови пиеси за деца, да видим как ще се приеме Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 919
Марти каза, че няма да чете това лято.
Снощи си дойде от море и се опитах да й пробутам Илиада и Дон Кихот.
При това са съвсем мънички, от библиотека за ученика.

На мен ми  е интересно 2 АЕГ има ли родителска среща преди началото на учебната година. Тепърва планирам море за една отпуска в началото на Септември.

# 50
  • Мнения: 297
И моята госпожица ме информира, че няма да ги чете, но е свалила и прочела Илиада. Каза, че нито е запомнила нещо, нито е разбрала. Не знам има ли въобще смисъл от такова четене? Сега чете Дон Кихот, но и той вървял тегаво. Каквото прочете - това, няма да я насилвам, въпреки че за разлика от повечето деца не се е преуморила в седми клас.
И да използвам случая, да помоля за съвет. Тя до сега не е учила сериозно английски - в шести  клас, за да не губи по повече от два часа на ден в пътуване, я преместих в кварталното училище, в което чуждият език беше английски. Уж навакса, има 6 за годината в седми клас, но като цяло е учила 7 години и то сериозно немски и само две - английски. Предполагам, че повечето деца са учили по-сериозно английски, та се чудя дали ще й е необходим частен учител - да помага и контролира. Аз работя с английски, но не съм сигурна, че ще й бъда полезна, защото до сега не са ми много успешни опитите за помощ и контрол по който и да е предмет. Обикновено приключваме с караници и сръдни. И още - дали да продължи в осми клас и с немския или да направи пауза?

# 51
  • Мнения: 249
Досега родителска среща е имало само за осми клас около 10-12 септември. Предполагам , че и тази година ще е около тези дати.
Излезнаха ми тези имена на учители извели тази година 12 клас. Дали се очаква те да поемат зайците на есен?
Мая Каращранова МАТ -12а
Мариана Минева БЕЛ - 12б
Ирина Костадинова Био - 12в
Магдалена Дамянова БЕЛ - 12г
Ивета Манолова Англ - 12д
Василка Михайлова Исп - 12е
Мария Методиева Англ - 12ж
Може ли мнение за тях от големите?

# 52
  • Мнения: 1 919
Аз четох от старата тема хубави отзиви за Дамянова (БЕЛ) и Методиева (АЕ).

# 53
  • София
  • Мнения: 12 017
Честито на 8В за Ирина Костадинова! Flowers Hibiscus

# 54
  • Мнения: 39
Моят син съм го снабдила с христоматията. Чете с променлив успех, като и той твърди, че знае старогръцката литература. За родителската среща са казали в училището, че трябва да се следи на сайта. Нашето море също ще е през септември, така че има вероятност да я пропуснем. Вие поръчахте ли учебниците за 8 клас в училище или ще ги търсите  самостоятелно?

# 55
  • София
  • Мнения: 418
Честито на 8В за Ирина Костадинова! Flowers Hibiscus

Като се записваше синът ми, преподавателката, която му прие документите, беше биоложка и му обеща, че ще му отнесат главата с новата лаборатория по биология. Мисля, че не беше Костадинова, обаче, а и на него силната му дисциплина е химията, стига до прилични резултати на областни олимпиади. След това радушно посрещане, реши да става доктор и да даде шанс и на биологията Simple Smile. Това се оказа много интересна паралелка, не беше първото му желание, но като се намести в нея, реши категорично, че покрива всичките му разнообразни предпочитания и няма да мърда от там.
Какво е нивото на обучение по науките в нея, дъщеря ти продължава ли да се занимава с това и по-нататък?

Също христоматия + всички пълни издания на хартия, без старобългарските + всичко налично електронно, заредено в телефона.
От старогръцката митология познанията му са на ниво Пърси Джаксън и не помня коя електронна игра.
И останалите, без старогръцката поезия, Бокачо и старобългарските панегирици, са му "ясни" от поп-културата. Мисля, че стратегията му е, да се измъкне с обща култура, без да си дава зор. Смятам да го оставя да се изпържи Simple Smile
Поръчах учебниците от училището. 2/3 от сумата са учебниците по английски, които трябва да са неупотребявани, от останалите, ако се купят втора употреба, вероятно могат да се спестят общо 15-20 лв., но решихме, че не ни се занимава, и ще си караме по процедурата.
Сестра ми му подари речника, има предостатъчно хартисали тетрадки и чудеса от седмокласието, така че е покрит.

Въпрос към ветераните в училището - в т.нар. иновативни паралелки работят ли с персонални таблети/ноутбуци - в смисъл има ли такова изискване? И въобще какво представляват въпросните иновативни класове?

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 16:35 от AnMary

# 56
  • София
  • Мнения: 12 017
Костадинова обикновено работи в тандем със Сотирова по химия. И двете готвят кандидат-студенти за МУ. За новите лаборатории по химия и биология дъщеря ми ми обясняваше много възторжено /направиха ги след нейното завършване/. Тя не продължи в тази насока. Учи право. Но обича биологията и до днес.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 688
Говорих с Бонита,те не шият униформите на 2Аег

# 58
  • София
  • Мнения: 418
Мострените сака бяха с етикети на Модна къща "София". Ако все още съществуват, мисля, че това е "високата" марка на ТПК "Димитър Благоев". Ако навремето училищното настоятелство е взело решение чрез униформите да дава хляб на хора с увреждания, заслужават признание и ще им дам лептата си с удоволствие.
Може би и затова трудно се намират фалшиви емблеми и дрехи на гимназията из OLX и Илиенци Simple Smile

# 59
  • Мнения: 3
Някой знае ли дали децата седят по номера и дали се учи на кабинетна система?

Общи условия

Активация на акаунт