2 АЕГ "Томас Джеферсън" - тема 2

  • 59 659
  • 773
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 6 697
Явно вчера на всички е изпратена "офертата" за учебниците.

Доста размисли ме обзеха...

Испанските паралелки са с двойно по-скъпи учебници по втория език Neutral Face А учебниците по английски за осмокласниците са различни от миналогодишните.

Учебниците по разказвателните са на английски, с изключение на географията. Ще са необходими ли и съответните издания на български език? Не са упоменати...

Разочарована съм малко, мислех си, че като предлага училището да закупи учебниците ще има някаква отстъпка....  сега съм в размисли, дали да платим само учебниците по език, а за другите да чакам, дали ще има панаир на книгата/издателствата и от там да търся някои учебници, а други втора ръка Thinking 400 лв на куп си е "забавна" сума

Попринцип на български е хубаво да си ги имате ако в последствие ще кандидатства в тукашен университет. Иначе няма смисъл само да купувате учебници и на двата езика. Те в клас вървят само по тези на АЕ.

# 361
  • София
  • Мнения: 7 190
Нещо да питам - в нашия случай паралелката не е с хромбук. Но от две години в предишното училище ползвахме електронни учебници, качени на таблет.
За осми клас ясно, че мачът е свирен, но от девети клас имат ли всички учебници електронен аналог и възможно ли е да се купят именно електронните, а не хартиените учебници?

# 362
  • Мнения: 722
Благодаря, marinadp!
Sunny bunny, ще го имам предвид. Къде мислиш да ги продаваш? Аз се чудя за осмосласните, доста са ни читави.. Иначе още размишляваме, а и изобщо не е дадено ясно описание на учебниците, няма например година на изданието, ами ако има различни издания на този авторски колектив...уф, не знам ..но 30 лв за учебници по география не ми се дават, особено като недолюбвана наука от набора..Smirk
Осмокласните майчета, информацията не е по мейлите, а от класния ръководител,  в нашия случай във вайбър групата на родителите. На тези, които не сте с хромбуци не ви ли направиха оферта за учебниците при записването?
А тези паралелки, които са хромбуци, нищо не купуват, освен част от него първата година, така ли е?

# 363
  • Мнения: 1 919
Нашата класна прати на децата. За мен интересно решение.  Училището се финансира от отстъпката за учебници. Миналата година разгледах отчета, който представят на родителската среща в началото на годината.

# 364
  • Мнения: 722
galia_m, това не съм го знаела...
Попадала съм и на мнения, че ако не си купиш учебниците, това се отразява на "отношението" към детето. Мислите ли, че има нещо вярно?

Последна редакция: сб, 08 авг 2020, 21:57 от 6tiplio

# 365
  • Мнения: 19
galia_m, това не съм го знаела...
Попадала съм и на мнения, че ако не си купиш учебниците, това се отразява на "отношението" към детето. Мислите ли, че има нещо вярно?
Мисля,  че за осми клас всички ни накараха да ги купим чрез училището , може би по-големите имат впечатления.

# 366
  • София
  • Мнения: 69
Предлагам учебници за 9ти клас. Ако някой се интересува, да ми пише на лични. Също така, търся учебници за 10ти клас, ако някой продава, моля отново на лични.

# 367
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз искам един комплект учебници за 9ти клас Simple Smile
Сина ми беше иновативната паралелка в 8ми клас. Конедарева преподаваше по АЕ.
Вече имаме оферта за закупуване на интерактивни учебници по АЕ и РЕ.
Родителите и учениците от 8ж клас могат да потвърдят,че имаше по-различно отношение към нашя клас (за съжаление). Надявам се нещата да се променят, предвид,че паралелките с хромбуци стават повече...

# 368
  • Мнения: 47 981
Хм, кофти

# 369
  • Мнения: 722
Slan4ogled, на хромбуците само чуждите езици ли ще учат? Другите предмети са по класически учебници, така ли е? Тази Конедерева изглежда доста нахъсана и активна, попаднах във фейсбук на нейни публикации покрай ДО как работят с децата, изглеждаше разчупено и различно. Интересно ми е доволни ли сте?

# 370
  • София
  • Мнения: 3 688
В 8ми клас не използваха хартиени учебници изобщо. Сега не занм как ще бъде.
Конедарева преподава с голям ентусиазъм, мисля,че децата я харесват

# 371
  • Мнения: 249
Аз също бих купила употребявани учебници от бившия вече 9 клас, но нашите не са ли по различна програма? Дали ще ни свършат работа? На нашия клас ни вест ни кост за учебници. 🤔Ако някоя 9то класна мама може да ги сподели тук, че да се ориентираме и останалите, а не да се юрнем за учебници на 15 септември! 😂

# 372
  • София
  • Мнения: 69
По принцип рядко сменят някой учебник, но се случва. Довечера ще пусна списък с всички учебници, с които разполагаме за 9ти клас, от кои издателства са.

# 373
  • Мнения: 1 919
За 9-ти клас:
Скрит текст:

# 374
  • София
  • Мнения: 2 189
Някои от учебниците за 9 клас виждам, че са на други издателства.
Ето кои от миналата година съвпадат и съм ги приготвила за продажба:
Биология - на АЕ и на български на Булвест 2000 / продавам само първите части, докато минат входните нива/;
Математика книга за ученика на Архимед / учебника ще го пази за евентуална матура/;
Философия на Екстрем;
История на Булвест 2000 - на АЕ и на български / пак за сега първите части/;
География на Просвета първа част/ пак така/;
Физика на Анубис - на АЕ;
Музика на Булвест 2000;
Изобразително изкуство на Булвест 2000.
Иначе другите са: Химия на Просвета, Литература на Просвета, Бълг.език на АзБуки, инф.технологии на Анубис.
Всичките са изключително запазени, почти неразличими от нови. Само на някои места има с молив подчертано или допълнено.
Имаме и помагало с тестове по български и литература - 20 тематични теста, на Регалия.
Това е.
Ако искате снимки и цени - на лични. Ще изчакам малко и ако до 20.08. тук няма интерес, ще ги пусна другаде.
А за 10 клас някой да предлага?

Общи условия

Активация на акаунт