Високо TSH...help

  • 15 862
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Здравейте,
моето тсх е 26 според изследване на Цибалаб...
преди месец беше 4.2 според друга лаборатория.
Имате ли опит с такива откачено високи стойности?

# 16
  • Мнения: 1 001
Освен хормите на щитовидната, се изследват антителата, според които се определя дали има автоимунно заболяване. На мен ми откриха Хашимото на първите кръвни изследвания като забременях (в Германия го правят задължително), и веднага ме пратиха на ендокринолог, защото не е работа за гинеколог. При бременност, границите са обикновено по-тесни за TSH, аз ходих да ми го изследват веднъж в месеца.

# 17
  • Мнения: 243
Здравейте! Винаги до сега съм била с ТСХ около 2, най-много е стигало до 2.4. От скоро съм бременна и пуснах контрола излезе 4.2. При консултация с доц.Конова ми е написала, ако е над 2.5 консултация с ендокринолог. Въпросът ми това завишение не е ли изкуствено от самата бременност? Случвало ли се е при някого? Благодаря предварително!

# 18
  • София
  • Мнения: 7 984
При бременност ТСХ се вдига рязко и ако се налага, се коригира с лекарство. Не отлагайте консултацията с ендокринолог, трябва да се намали ТСХ-то.

# 19
  • Мнения: 101
Здравейте, бременна съм в 14 седмица. На моя глава си пуснах хормони на щитовидна железа и излезе ТСХ 6 ...Ужасно към притеснена. Утре съм записала час при ендокринолог, но много се притеснявам дали не е късно. До сега н2 съм го изследвала и и не знаех, че имам проблем.

# 20
  • Мнения: 125
Успокой се, има много жени, които бременеят и раждат с високо тсх и всичко с децата им е наред. Препоръчвам ти да търсиш добри ендокринолози. Аз живея във варна и дори тук няма такива. Ходих веднъж до плевен. До софия не можах да стигна. Дори и с лекарства го държах на горна граница през цялата бременност, дори и малко я минавах понякога. Толкова рев и нерви потроших, какво ли не изчетох. Ендокриноложката винаги ми казваше, че стойностите ми са ок и няма как да има умствено изоставане. Аз вдигнах и захарта, така че провери и нея, въпреки че влиза в задължителните изследвания. Стискам ти палци, ако искаш да питаш нещо можеш да ми пишеш на лични. Родих на 27.12. За сега всичко изглежда наред с детето. Дано да е така и занапред. Леко бременеене.

# 21
  • Мнения: 375
Успокой се, има много жени, които бременеят и раждат с високо тсх и всичко с децата им е наред. Препоръчвам ти да търсиш добри ендокринолози. Аз живея във варна и дори тук няма такива. Ходих веднъж до плевен. До софия не можах да стигна. Дори и с лекарства го държах на горна граница през цялата бременност, дори и малко я минавах понякога. Толкова рев и нерви потроших, какво ли не изчетох. Ендокриноложката винаги ми казваше, че стойностите ми са ок и няма как да има умствено изоставане. Аз вдигнах и захарта, така че провери и нея, въпреки че влиза в задължителните изследвания. Стискам ти палци, ако искаш да питаш нещо можеш да ми пишеш на лични. Родих на 27.12. За сега всичко изглежда наред с детето. Дано да е така и занапред. Леко бременеене.
На високи стойности на ТСХ се приписват
причини за спонтанни аборти, а също така и по-трудно забременяване. Не съм чувала, че може да води до умствено увреждане. След 8 г. с самият
 ембрион започва да произвежда хормони и тогава насищането става голямо и възникват проблеми.
Трябва да знаете, че референтните стойности на хормона са различни по време на бременност.
Добре е да се следи всеки месец по време на бремеността!

# 22
  • София
  • Мнения: 12 006
Добре е да се знае и дали тези високи стойности се дължат само на бремнността или функцията на ЩЖ на майка е увредена. Има разлика за лечението. За целта обаче майката следва да се е изследвала преди да забремнее, в някои случаи може и вече бременна, чрез е-ф да се определи.

# 23
  • Мнения: 43
Във втория месец от бременността, ТСХ ми беше 9 , отидох на ендокринолог и с помощта на Л-тироксин бързо се нормализираха нещата. От януари месец съм на лечение и периодично го изследвам, тази седмица съм отново на ендокринолог. В 33 гест.седмица съм.
Здравейте!
А това 9 Тсх с каква доза л тироксин го оправихте ?

# 24
  • Мнения: 441
Здравейте, имах мисед аборт края на август и сега януари на своя глава пуснах ТсХ, Тат Мат фт3 фт4 оказа се, чр имам Хашимото ТсХ ми беше 12+ започнах с л тироксин 75мг, но буквално два дни по - късно разбрах, че съм бременна и ми го увеличиха на 100мг и така от 9.01 до 22.01 го свалих на 0,56 сега ми намалиха дозата на 50мг и на 11.02 ще правим отново кръвен тест, надявам се всичко да бъде наред докрай!! Успех момичета 🍀

# 25
  • Мнения: 375
0.56 е добра стойност за началото на бремеността. И аз бях така. Следи го всеки месец и всичко ще бъде наред. Лека бременност!

# 26
  • Мнения: 39
Здравейте, мили момичета. Не знам дали въпросът ми е за тук, но тъй като има доста теми и доста неща написани по повод хормони - предупреждавам, че не успях да прочета всичко и може да повтарям вече зададен въпрос. Декември месец имах биохимична бременност - лекарката ми каза, че няма нужда от никакви изследвания, случвало се често и трудно може да се установи причина за това. Често го отдават на некачествен ембрион, хромозомни аномалии и тн. Продължихме с опитите като този месец доста усилено около положителния тест за овулация. Последва обаче доста обилен цикъл и гинеколога ми каза да пусна тсх. Пуснах го и излезе 3.52 - завишено за млада нераждала жена според нея и ендокринолога ми. Ендото ми каза да пусна още FT4, ТАТ и МАТ.
FT4 излезе 18.10  (реф. 12-22), ТАТ 11.5  (реф. до 115), МАТ <9 (реф. <34).
Въпросът ми към вас е знаете ли по каква причина може да е завишено ТСХ, когато другите показатели мисля, че са в нормата. В понеделник ми е часът при ендото, но ще се радвам, ако някой има подобен случай и може да сподели какво знае по въпроса. Първоначално помислих, че тази биохимична е била следствие на този хормон, но тук четох за доста бременни с по-високи стойности, които са имали успешна бременност и здрави бебета.
Желая ви здрави на всички и се извинявам за дългия пост.

# 27
  • Мнения: 125
Здравей! Аз съм примера, че и с високо тсх се забременява и се ражда живо и здраво дете. Сега е на 4 месеца. Първо искам да ти пожелая късмет в това начинание. Второто, което мога да кажа е да си намериш добър ендокринолог. Не знам от кой град си, но има добри отзиви за лекари само в софия и плевен. И ти трябва не просто ендокринолог, а такъв който се занимава с репродуктивни проблеми. Най - добри отзиви съм чувала за Тодорова. Преглежда в Плевен веднъж седмично. Мисля, че и в София приема. Колкото и клиширано да звучи бъди спокойна и не се психирай. Довери се на лекарите и дерзайте.

# 28
  • Мнения: 39
Благодаря за отговора Simple Smile
По принцип съм при доста добър - миналата година ми откриха диабет, лежат в МД, диспансеризирана съм при много добър ендокринолог. За сега всичко е наред, леко ще коригираме тсх, всичко друго е нормално. На 7 май ще мина и ехограф за всеки случай при д-р Начев. 
Много е хубаво, когато има хора, които ти дават надежда Simple Smile  Силно се надявам да се похваля и аз със същото. Да ти е здраво детенцето и да се усмихвате много, че имате такова щастие Simple Smile 🤗🤗🤗 прегръдки и благодаря още веднъж.

# 29
  • Мнения: 5
Здравейте, аз вчера разбрах, че съм бременна и съм доста притеснена. От една година съм без ЩЖ и пия хормон, но днес изследвах TSH и беше 19. Доста се притеснявам. Сега съм в началото на 5 г.с. Утре имам час при др. Начев дано всичко с бебето е ок

Общи условия

Активация на акаунт