Високо TSH...help

  • 16 007
  • 117
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 31
Smile  sanssa, този, вторият доктор, е доц. Русев, тепърва мислех да разчитам на него за тромбофилията, но явно за хормоните ще слушам Начев. Благодаря много за изчерпателната информация. В момента съм се съсредоточила изцяло в четене за тромбофилията и не съм подхващала хормоните, затова си позволих да задам този въпрос, който може би дори изглежда смешен. Flowers Bouquet

# 91
  • Мнения: 816
Smile  sanssa, този, вторият доктор, е доц. Русев, тепърва мислех да разчитам на него за тромбофилията, но явно за хормоните ще слушам Начев. Благодаря много за изчерпателната информация. В момента съм се съсредоточила изцяло в четене за тромбофилията и не съм подхващала хормоните, затова си позволих да задам този въпрос, който може би дори изглежда смешен. Flowers Bouquet
Русев е много симпатичен , но аз си слушах инвитро лекарите ( аз бях с инвитро) Не правих нищо от неговите препоръки и всичко си беше наред. Аз съм с четири леки тромбофилии и заради предишни аборти ми изпусаха клексан . И то го почнах след като се чу сърчицето на бебето. След това се следих при Паскалева - една седмица след клексан/фракси пуска контрола ( цени при нея около 130-180 лв) за цялата бременност три пъти ходих. Ако имаш по-сериозни тромбофилии , направо си за нея или друг хематолог и терапуя от по-рано. Според мен за всеки проблем си търси съответния специалист.
Аз съм без щит. жлеза, като на доц. Русев жена му. Следя се при Начев от години и съм доволна. Имам аборти , но хормоните са ми били в норма и не е било , заради щит. Жлеза, а генетични проблеми с ембрионите.

# 92
  • Мнения: 125
Това да е тсх под 2 за някой ендокринолози е стара практика. А за умствено изоставане да не говорим колко стара теория е. Всеки да спаЗва това, което му е препоръчал лекаря. Просто, ако е леко завишен показателя в някакъв момент не изпадайте в паника.

# 93
  • Мнения: 31
sanssa, ако не те притеснявам, ще ти пиша на лични, искам да питам за тромбофилиите.

Shantal_, не се шашкам, аз това исках - да слушам лекарите и да изпълнявам, ама просто получих 2 различни отговора от добри специалисти и се чудех какво да правя. Но и двамата бяха единодушни за под 2-2,5 при забременяване. Русев ми го обясни така: по време на имплантацията, която трае 5-7 дни, FT4 рязко пада и TSH се вдига с до 3-4 пъти, а за да се случи имплантацията, трябва да е под 10. Т.е. ако е TSH e 3 и се увеличи 4 пъти, става 12 и прогнозата не е добра. Т.е ако мога да го избегна, със сигурност, бих.

# 94
  • Мнения: 24
Здравейте! Имали ли сте странични ефекти при прием на Еутирокс 25мг? Пия го от около 2 седмици и доста често усещам силно сърцебиене и стягане в гърдите. Пия го заради tsh 2.72, но правим опити за бебе. Миналата година пих  л-тироксин, но при него нямах подобни симптоми.

# 95
  • Мнения: 816
Здравейте! Имали ли сте странични ефекти при прием на Еутирокс 25мг? Пия го от около 2 седмици и доста често усещам силно сърцебиене и стягане в гърдите. Пия го заради tsh 2.72, но правим опити за бебе. Миналата година пих  л-тироксин, но при него нямах подобни симптоми.
Може , ако е паднало много. На 30-40 дни контрола. Аз съм на еутирокс и съм ок с него.

# 96
  • Мнения: 608
Аз съм чувала, че на едни понася по-добре едното, а на други другото лекарство. Може наистина да е паднало много. Посъветвай се с лекаря си Simple Smile

# 97
  • Мнения: 24
Благодаря ви! Тази сутрин умишлено не си изпих хапчето и мога да кажа, че се чувствам една идея по-добре. Ще говоря с ендокриноложката ми, може би да опитам с л-тироксин.

# 98
  • Мнения: 608
Радвам се, че си по-добре, но не трябва да се спират хапчетата на своя глава. По-добре се консултирай днес/утре.
Тялото преживява всеки път промени като спиране, почваен, смяна на дозата.
На мен един доктор ми каза, че сърцебиене от хормони не е ок когато е в покой, много дълго време, без някакво физическо усилие и то доста високо (над 130-140).  Това, че човек си усещал сърцето като изкачва стълби не било сърцебиене, а нетренираност Grinning

# 99
  • Мнения: 24
Радвам се, че си по-добре, но не трябва да се спират хапчетата на своя глава. По-добре се консултирай днес/утре.

Тялото преживява всеки път промени като спиране, почваен, смяна на дозата.
На мен един доктор ми каза, че сърцебиене от хормони не е ок когато е в покой, много дълго време, без някакво физическо усилие и то доста високо (над 130-140).  Това, че човек си усещал сърцето като изкачва стълби не било сърцебиене, а нетренираност Grinning
Да, още утре ще се консултирам, много ти благодаря за разяснението, надявам се да намерят правилния медикамент и доза за мен 😏

# 100
  • Мнения: 50
Здравейте, бременна съм след инвитро процедура, съвсем в началото. Трансферът беше на 10-ти март, в понеделник ЧХГ беше 332, а вчера - 1242. С хипотиреоидизъм съм, пия високи дози еутирокс. Вчера направих контролни изследвания на ТСХ - 9, в началото на стимулацията беше 0.7. Прегледът ми при ендокринолог е в понеделник, но съм доста притеснена. Има ли вероятност това да е моментно и нормално около стимулация и всички медикаменти  които пия след трансфер? Ще се радвам, ако споделите опит, благодаря Simple Smile

# 101
  • Мнения: 4 850
Не се притеснявайте, ще ви коригират дозата и всичко ще е наред! Попринцип е нормално ТСХ да се повишава по време на бременност, затова и се налага често следене и коригиране на дозата.

# 102
  • Мнения: 50
Много Ви благодаря, малко се успокоих. Година се опитвахме да вкараме стойностите в норма, за да започнем процедурата, затова и толкова се разтрепервам от тези резултати Simple Smile

# 103
  • Мнения: 4 850
Знам, нормално е. При мен в 6та седмица беше 4.5, но бях в Англия, а там до 10 не предписват лекарства! И аз се бях побъркала, но си поръчах от България и за месец го свалих под 2 с 25мкг Еутирокс. Дано да успеете бързо да го вкарате в норми, но дори и да не- има шанс всичко да е наред. Много жени дори не знаят, че имат проблеми със щитовидната жлеза и си раждат здрави бебета. Успех!

# 104
  • Мнения: 816
Здравейте, бременна съм след инвитро процедура, съвсем в началото. Трансферът беше на 10-ти март, в понеделник ЧХГ беше 332, а вчера - 1242. С хипотиреоидизъм съм, пия високи дози еутирокс. Вчера направих контролни изследвания на ТСХ - 9, в началото на стимулацията беше 0.7. Прегледът ми при ендокринолог е в понеделник, но съм доста притеснена. Има ли вероятност това да е моментно и нормално около стимулация и всички медикаменти  които пия след трансфер? Ще се радвам, ако споделите опит, благодаря Simple Smile
Ще го коригират , но си избери добър лекар. Препоръчвам ти Начев. Нали скед пол. тест си изследвала? От стимулацията се променя. При мен искаха и Фт4 всеки месец ( и ТСХ ) . Също има значение как пиеш лекарства - само през устата , които са. Говори си с лекарят , но магнезий и калций след 4 часа, желязо след 8 часа - тези ще са за по натам сигурно. Утрогестан , ако е през устата след 2 часа . Успешна и лека бременност !

Общи условия

Активация на акаунт