Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 12

  • 217 210
  • 781
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 9 093
Значи, това за което говориш, се нарича микроскопски материал - взима се пробичка секрет от влагалището, и се слага на стъкълце, което се гледа на микроскоп - виждат се лактобацилите, евентуално бактерии, кандида, трихомони, коко бактерии...При микробиологично изследване (от тампон) се взима същата проба, но се прави посявка за 24 часа (ако не се лъжа), за да се види нещо изолира се. Но тя не дава информация за нещата, които се виждат при микроскопията. Затова не се е видяло при теб.

# 406
  • Мнения: 2 461
Дженифър, не мога да ти върна отговор, защото ти е пълна пощата. Извинявам се на всички, че пиша тук, но няма как да стигне информацията до нея.

# 407
  • Мнения: 46
Значи, това за което говориш, се нарича микроскопски материал - взима се пробичка секрет от влагалището, и се слага на стъкълце, което се гледа на микроскоп - виждат се лактобацилите, евентуално бактерии, кандида, трихомони, коко бактерии...При микробиологично изследване (от тампон) се взима същата проба, но се прави посявка за 24 часа (ако не се лъжа), за да се види нещо изолира се. Но тя не дава информация за нещата, които се виждат при микроскопията. Затова не се е видяло при теб.
Благодаря! По-голям проблем се оказа, отколкото гъбички.

# 408
  • Мнения: 1 221
iva-dobreva, и аз правя инвитро, но от 2 години не мога да изляза от омагьосания кръг с Ешерихия коли, Ентерококи, Стрептококи, пак Е.коли.
Тъкмо видя единични лактобацили, изпишат ми Антибиотик и пак 0 на поле.
Та как те разбирам. Имам замразени ембриони и не мога да си ги прибера. И нищо, минаха си две години.
Ти какви пробиотици слага та ти "помогнаха" така, за да пробвам и аз?

Иначе преди 4 години съм имала обилна лактобацилоза (без да съм слагала пробиотици). Лекуваха ме с един курс антибиотик.

Иначе има твърдения за лактобацилити и имплантацията, но няколко лекаря ми казаха, че е фактор, но има много по-важни фактори от лактобацили и Е.коли. Та аз ще правя инвитро в Турция, там не им дреме. Не мога да чакам повече ембрионите тук, по-млада не ставам.

# 409
  • Мнения: 324
Някой може ли да ми обясни какво е "десквамирани плоски епителни клетки"? Освен редуциран брой лактобацили, имам тях заедно с левкоцити и дрожди. Изолирана е и Candida Albicans.

# 410
  • Мнения: 9 093
Нормално е да ги има, предвид другите находки, не го мисли Simple Smile
Това от каква точно проба е изолирано?

# 411
  • Мнения: 324
Влагалищен секрет с тампон. Дано се изразявам правилно, че не съм много запозната с терминилогията.
Повече ме притеснява фактът, че ми правиха хистероскопия преди около месец и още преди нея се видя, че имам завишени левкоцити. Страх ме е, че може да съм имала някаква инфекция преди манипулацията и с нея да са ми вкарали навътре някаква гадост...

# 412
  • Мнения: 9 093
Но преди манипулацията са ти направили пакет изследвания, стандартно, нали?

# 413
  • Мнения: 324
Ами освен микробиологията изследвахме кръв и урина и всички лекари, през които минах на консултация, казаха, че съм ок. И въпреки редуцираните лактобацили и множество левкоцити в МБ си направихме процедурата.
Сега се замислям, че проба за МБ беше взета месец преди хс и кой знае през този месец какво може да се е развило,ама минало и заминало. Другата седмица ще се видя с лекар, за да назначи лечение за кандидата и после ще го мислим дали и навътре има нещо.

# 414
  • Мнения: 9 093
Последният ти резултат от преди процедурата ли е или след това?
По принцип, левкоцити може да има дори когато няма нещо сериозно, а има бактериален дисбаланс във влагалището. Тоест, да си в състояние на бактериална вагиноза, което значи увеличен брой бактерии (кои местни, кои не), никакви лактобацили и евентуално левкоцити. Левкоцитите щом ги има - функцията им е да се справят с проблем, който е възникнал.
Не знам защо масово се подценява от лекарите бактериалната вагиноза, фактът че влагалището не е в нормално балансирано състояние не говори ли, че нещо не е наред и трябва да се реши първо това, после да се мисли за друго...

# 415
  • Мнения: 324
Последната МБ е след хистероскопията. МБ преди хистероскопията не показа кандида, а само много завишени левкоцити. И аз мисля, че е редно нещата да се лекуват "отдолу нагоре", но реших да се доверя на лекаря, който направи процедурата. Възможно е и от антибиотиците след хс да е възникнала инфекцията, защото не са ми изписвали никакви пробиотици...

# 416
  • Мнения: 78
Здравейте.
Не зная дали въпросът ми е за тази тема, за което предварително се извинявам. Преди няколко дни пуснах тест Фемифлор + на Геника и вчера излязоха резултатите. Оказа се, че имам gardnerella vaginalis+prevotella bivia+porphyromonas spp (това е в един показател) и staphylococcus spp. Аз нямам оплаквания, освен че от време на време имам някакво течение. След няколко месеца ми предстои инвитро процедура и мисля, че това ще се окаже проблем.
Бихте ли ме посъветвали с какво да почна лечение? В понеделник ще се чуя и с АГ си, за да обсъдим резултатите и да назначи и тя лечение. И дали съпругът ми също следва да приема нещо? На него му предстои да си направи изследване.
Благодаря и ако въпросът ми не е за тук, моля препоръчайте ми тема.

# 417
  • Мнения: 1 221
Здрасти, то не е за тук, но аз ще ти отговоря.
За инвитрото ти е проблем, ако ги отчита на микробиологията (вагинален и цервикален секрет). По наредбите на Изпълнителна агенция по трансплантациите не може да се прави трансфер при активна вагинална или цервикална инфекция. За пункция не е проблем. Аз вече 2 години не мога да си прибера 4 ембриона заради бактерии. Моята бактериоза също е безсимптомна като твоята.
Лекарите са на мнение, че няма пречка за трансфер, защото коя жена няма бактерии, но не могат да действат срещу закона. В момента пиша на ЦАР да дефинират "активна инфекция", но ни вопъл, ни стон от тях. Ще им досаждам скоро и от други фронтове.

Във Фемофлор+ дават и микробно число. всичко под 10 на 3та-4та не се лекува. Само 10 на 5та говори за множество бактерии от даден вид. И Гарданелата и Стафилокока са нормални обитатели на влагалището. Третия вид не съм го чувала. Ако има лактобацили, аз не бих се лекувала. Защото бактерии се лекуват с антибиотик, а той след това те вкарва в тази група и се чудиш как да върнеш лактобацилите, да излекуваш гъбичките и каквото е останало от бактериите. Поне при мен така се случи. 17 антибиотика за бактерия без симптоми и резултатът е нулев, убиха само лакотбацилите, не и бактерията.

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 09:53 от teri__90

# 418
  • Мнения: 78
Благодаря, teri__90!

# 419
  • Мнения: 9 093
Не ти е страшно състоянието, но трябва да се погрижиш за него - наличието на гарднерела, както и на другите бактерии (от един вид са) говори за липса на лактобацили и нарушена киселинност на влагалището. По принцип се действа по схема, за която сме писали тук много, но не знам има ли смисъл да ти я споделям, след като надали ще тръгнеш да действаш на своя глава, предвид че действаш заедно с гинеколога си с цел инвитро. Говорила съм с други момичета в твоето положение и никоя не се наема да се самолекува (не че е кой знае какво лекуване, но е схема, която отнема месец, два, може и три...) защото се съобразяват с трансфер, инвитро или друга такава процедура.
Трябва да се изчисти гарднерелата, което става с препарати като Флажил, Тинидазол, Арилин..После се прилага витамин Ц на таблетки (Феминела Ваги Ц) и след това се прилагат вагинални пробиотици. Това отнема време. Орално също се приемат пробиотици. За съпругът ти не е нужно изследване на тези бактерии. Но е много вероятно да му назначат орално лечение с изброените метронидазолови препарати.

Общи условия

Активация на акаунт