Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 12

  • 217 185
  • 781
  •   2
Отговори
# 780
# 781
  • Мнения: 210
Здравейте, мен лекар ме посъветва да слагам вагинални пробиотични таблетки по схема. 1седмица всеки ден, 1 седмица през ден, 1 седмица през 2 дена и 1 седмица през 3 дена. После 5 месеца, в седмицата по 1 път. Хубаво е да вземете и пробиотик през устата. Така се възстановяват лактобацилите и естествената защита на влагалището след многото вагинални глобули и антибиотици, които сме пили. Гарденелата се появаява при липса и ниски лактобацили. Изследвайте влагалищната чистота. Повечето гинеколози пускат само микробиология.

Да, това ще го изследвам. Като цяла аз постоянно пия пробиотик през устата по друга причина, но просто се чудя как да реша проблема с БВ без да пия поредния антибиотик през устата това е... Sad Изчетох темите и като гледам на повечето жени са повтаря и повтаря или пият и един и втори антибиотик и нищо.. затова исках да събера мнения кой е най-подходящия или кой не предизвиква такива страннични дейстия като Флажил.

Освен Флажил за БВ, мен са ми изписвали и Клиндамицин. Той също има странични ефекти, разбутва много стомаха и червата. Пробвайте без антибиотици,а с вагинални пробиотици, ако е само Гарденела. Аз съм много доволна от това гелче Multi gyn Acti gel. Слагам го по 2 пъти на ден, минимум 5 дни, вижте упътването на английски. На БГ превода начина за използване е друг.

Общи условия

Активация на акаунт