Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 12

  • 217 462
  • 781
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 499
Все пак на 4та поред микробиология ми излезе Гардренела вагиналис. Притеснява ме обаче, че пише, че има коки 😢 Това означава стафилококова инфекция или? Докторът още при взимане на МБ ми изписа Розалгин промивка вечер и след нея крем Миковаг с апликатор вътрешно и честно казано съм много по-добре. Сега като му покажа резултатът утре ще виидм с какво ще продължи.


Спокойно, нямаш стафилококова инфекция. Нормално във влагалището живеят някакви видове коки, които ако средата ти е нарушена се размножават. Същото важи и за гарднарелата. Нямаш никакви лактобацили, които са бактериите, поддържащи нормалното равновесие на вагиналната флора и затова лошите бактерии са си намерили място и се е получила тази инфекция.
Аз по принцип смятам, че промивките вътрешно са много вредни, защото отмиват, освен лошите и добрите бактерии. Все повече гинеколози ги отричат напълно вече. Ако е външно - ОК. Миковаг го изписват повече за гъбички, които ти нямаш, но той има и антисептично действие, затова вероятно повлиява и в твоя случай.
Според мен (от опит) би трябвало да ти изпишат хапчета Метронидазол (Флажил, Арилин) и глобули със същото съдържание за Гарднарелата и коките. Тъй като самият Метронидазол е доста неприятно лекарство, което предизвиква гъбички, аз лично съм го пила винаги в комбинация с Микомакс. Пробиотик също е задължителен. След като минеш всичко това - ще ти трябва и курс (или няколко) за възстановяване на лактобацилите - с вагинален пробиотик, изписват най-често Лактажин или Гинофилус.
Миналата година и аз бях с нещо подобно, но не чак в такава степен като теб, защото имах някакви лактобацили и по-малко коки и се разминах само с Арилин свещички и Гинофилус. Преди обаче съм имала по-тежки случаи и са ми изписвали горното.
Разбира се, нека АГ реши какво да е точното лечение при теб.
Между другото, миналата година питах изрично дали мъжа ми да се лекува и ми казаха - не, че си е моя нарушена флора и не го засяга него. Попитай все пак и ти.
Успех и дано скоро всичко отмине.

# 736
  • София
  • Мнения: 4 884
Много ти благодаря за подробния отговор ☺️ Задължително ще пиша утре като мине прегледът, какво е назначеното лечение и въобще какво е казал докторът!

# 737
  • Мнения: 1 131
Здравейте Simple Smile
Включвам се да кажа - при влагалищни инфекции и най-вече бактериална вагиноза и липса на лактобацили много помага Гинофит лактациден гел с млечна киселина. Те са на дозички -6броя. В началото леко пари при поставяне, но после преминава. Опитайте, след лечението с другите медикаменти.
Аз съм имала моменти, в който сутрин слагам гинофилус, а вече гинофит.
И много пробиотик през устата - използвам мултипробиотик за жени.

# 738
  • София
  • Мнения: 4 884
Би ли казала кой е тоя пробиотик за жени? Благодаря!

# 739
  • Мнения: 165
Здравейте Simple Smile
Включвам се да кажа - при влагалищни инфекции и най-вече бактериална Може ли да лвагиноза и липса на лактобацили много помага Гинофит лактациден гел с млечна киселина. Те са на дозички -6броя. В началото леко пари при поставяне, но после преминава. Опитайте, след лечението с другите медикаменти.
Аз съм имала моменти, в който сутрин слагам гинофилус, а вече гинофит.
И много пробиотик през устата - използвам мултипробиотик за жени.
Можели да кажете какъв мултипробиотик пиете, какво пиете и има ли ефект?

Някой има ли напредстава дали по време на менопауза се хващат гъбички?

Последна редакция: вт, 25 авг 2020, 13:18 от AnMary

# 740
  • София
  • Мнения: 2 016
Хващат се заради промяната в хормоните и промените във влагалището като цяло.

# 741
  • София
  • Мнения: 4 884
Да се отчета за лечението, кеоот мк изписа док вчера за моята БВ. Арилин свещипка по една 2 вечери, после ден почивка и след това 6 дни по 1 Флуомизин, после пак ден почивка и започвам 7 дни Лактажин, като през цялото това време пия и пробиотик през устата. Лекарство за БК през устата не ми е изписвал и каза категорично, че не е необходимо лечение на партньора. Десет дни след всичко това, каза да отида на контролна МБ.

# 742
  • Мнения: 2 499
Да се отчета за лечението, кеоот мк изписа док вчера за моята БВ. Арилин свещипка по една 2 вечери, после ден почивка и след това 6 дни по 1 Флуомизин, после пак ден почивка и започвам 7 дни Лактажин, като през цялото това време пия и пробиотик през устата. Лекарство за БК през устата не ми е изписвал и каза категорично, че не е необходимо лечение на партньора. Десет дни след всичко това, каза да отида на контролна МБ.

Арилин свещички от по 1000 мг ли са?

# 743
  • София
  • Мнения: 4 884
Да, Арилин Рапид 1000.

# 744
  • Мнения: 2 499

Да, и на мен миналата година ми изписаха същото. Свърши работа. Надявам се, че и при теб с всички останали неща, ще се оправиш до другия месец Simple Smile

# 745
  • Мнения: 165
Здравейте страдам от вагинални гъбички.  С години не мога да се отърва от тях ходила съм на гинеколози, кожни лекари. Някой знае ли дали има начин да се разбере от какво се получават и дали след менопауза се получават?

# 746
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте страдам от вагинални гъбички.  С години не мога да се отърва от тях ходила съм на гинеколози, кожни лекари. Някой знае ли дали има начин да се разбере от какво се получават и дали след менопауза се получават?
На микробиологично изследване само гъбички ли се изолират?
Партньорът лекуван ли е?
Ако има проблем,и двамата партньори се лекуват.Иначе след секс отново цъфва проблемът.
Дори и жената да се лекува,ако мъжът не се лекува,няма оправия.

# 747
  • Мнения: 165
И двамата сме се лекували и без резултат дори да не водя полов живот те пак се появяват.

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз имам автоимунни заболявания,на мен в червата ми се появяват гъбички.
Имам възпалително чревно заболяване.
Няма оправия.
Причина вероятно има.Дано се открие.
Да не би да има атрофия на лигавицата?
Всеки път ли на микробиология излизат гъбички?
Ако за всяко парене/дискомфорт казват,че са гъбички,без да се прави изследване,не са прави.

# 749
  • Мнения: 165
Не всеки път, но веднага след сексде появяват.

Общи условия

Активация на акаунт