Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 12

  • 217 633
  • 781
  •   1
Отговори
# 720
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 372
Здравейте, минах лечението за бактериална вагиноза и естествено сега имам симптоми на кандида... Всеки път е така след лечение за БВ... Симптомите не са силно изразени, мажа с канестен, но без разлика. Обмислям да взема Микомакс да изпия и 3те таблетки за 3 дни и Гиназол. Какво мислите?

Едит: Сега разбрах, че имало домашен тест за вагинални инфекции, някой дали е ползвал такъв?

Споделете за този тест за пръв път чувам:thinking:

Бясна съм,че вече Клотримазола е с рецепта ,предполагам и другите му производни:triumph:

# 721
  • Мнения: X
Здравейте, минах лечението за бактериална вагиноза и естествено сега имам симптоми на кандида... Всеки път е така след лечение за БВ... Симптомите не са силно изразени, мажа с канестен, но без разлика. Обмислям да взема Микомакс да изпия и 3те таблетки за 3 дни и Гиназол. Какво мислите?

Едит: Сега разбрах, че имало домашен тест за вагинални инфекции, някой дали е ползвал такъв?

Споделете за този тест за пръв път чувам:thinking:

Бясна съм,че вече Клотримазола е с рецепта ,предполагам и другите му производни:triumph:

И аз чух за пръв път намерих информация само онлайн във фрамар. Единия е Веровал, а другия VS-sense. И за двата питах в доста аптеки и го нямат. Смятам, че е нещо, което не е било успешно на нашия пазар и са спрели да поръчват..

# 722
  • Мнения: 284
Здравейте,дами. Преди ден ми дойде цикъла и имам лек сърбеж,но странното е,че не е на входа на влагалището а по-скоро по срамните устни. Сърбежа не е постоянен,а само от време на време. Преди това нямах течение и т.н. Проблема е,че кърмя и не мога да пия нищо. Някоя мама по време на кърмене и цикъл лекувала ли се е и как ? Не изключвам варианта и да съм се спарила от превръзките,но ... Sad

# 723
  • Мнения: 221
Здравейте,дами. Преди ден ми дойде цикъла и имам лек сърбеж,но странното е,че не е на входа на влагалището а по-скоро по срамните устни. Сърбежа не е постоянен,а само от време на време. Преди това нямах течение и т.н. Проблема е,че кърмя и не мога да пия нищо. Някоя мама по време на кърмене и цикъл лекувала ли се е и как ? Не изключвам варианта и да съм се спарила от превръзките,но ... Sad
И аз преди няколко дни има същия въпрос. Но никой не ми отговори.
И аз кърмя и със сигурност може да използваш клотримазол 1% крем и макмирор вагинални глобули.

# 724
  • Мнения: 284
Здравейте,дами. Преди ден ми дойде цикъла и имам лек сърбеж,но странното е,че не е на входа на влагалището а по-скоро по срамните устни. Сърбежа не е постоянен,а само от време на време. Преди това нямах течение и т.н. Проблема е,че кърмя и не мога да пия нищо. Някоя мама по време на кърмене и цикъл лекувала ли се е и как ? Не изключвам варианта и да съм се спарила от превръзките,но ... Sad
И аз преди няколко дни има същия въпрос. Но никой не ми отговори.
И аз кърмя и със сигурност може да използваш клотримазол 1% крем и макмирор вагинални глобули.
Аз съм в чуденка,защото не ми прилича да са гъбички не ме сърби или да имам постоянен дискомфорт.От време на време е само. Кърмеща майка ми каза да намажа с дектакорт.

# 725
  • Мнения: 290
Възможно е от тези жеги да става препотяване, претъркване и т.н.

# 726
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз бих направила един курс с хубави лактобацили, за нормализиране на средата, от типа на Лактажин 7 дни, по-скъпите.  Ако пак продължи, тогава микробиология. Не би се маьала с кортистерооиден крем там без значение дали кърмя или не, без назначение от лекар.

# 727
  • Мнения: 284
Прекарах преди месец ангина и пих антибиотик. В момента взимам витамини и пия силен пробиотик ще почакам малко и ако е нужно ще посетя лекар.

# 728
  • Мнения: 2 762
Здравейте,

Направо ми омръзна. Всяка година ми излиза едно и също като изследване. Пием предписаните медикаменти със съпруга ми, изчистваме се и на следващият ми профилактичен преглед при АГ отново излиза Кандида. Нямам абсолютно никакви оплаквания, а гъбички имам всяка година. Моля за съвет.

Копирам си резултатите от днес:

Изследване:   Влагалищен секрет
Микроскопски препарат:   Преобладават lactobacilli; <1 Leuco/поле; Дрожди ; Плоски епителни клетки
Резултат:   Нормална аеробна бактериална флора. Candida non-albicans - значително

Предварително благодаря!

# 729
  • Мнения: 2 536
Прекарах преди месец ангина и пих антибиотик. В момента взимам витамини и пия силен пробиотик ще почакам малко и ако е нужно ще посетя лекар.

Възможно е от антибиотика да ти се е поразбъркала нормалната флора. Пробиотиците са задължителни, но те оправят чревната флора, за вагиналната има локални - Лактажин, Гинофилус. Можеш да пробваш с тях, наистина.
Сърбеж може да имаш и от превръзките, от спарване, даже такова нещо ми се получава лятото и на мен като съм се изпотила повече (например при по-дълго пътуване или нещо такова). Не бих ти препоръчала Дактакорт, кортикостероидите са нож с две остриета в тази зона. Аз лично при такива положения се мажа с Цикапласт на Ла Рош - в него има цинк и антибактериални компоненти, освен това и Пантенол, мажа го и на детето като се подсече и е супер ефективен. Изписан ми е от дерматолог. Но ако се съмняваш за гъбички, след цикъла си направи микробиология, за да се види дали наистина има нещо. Гъбичките обаче от опит, поне при мен, сърбят ужасно, а не само от време на време и е зачервено. Разбира се, при всеки е различно, затова според мен, ако не мине - не отлагай, а отиди на лекар. Кремовете и глобулите са за локално приложение и не би трябвало да са проблем при кърмене. Аз лично съм слагала Полижинакс, защото имах инфекция след раждането.

# 730
  • София
  • Мнения: 6 185
popovausmivka, при мен винаги така започва от срамните устни (може би 4-5 пъти съм имала за 50-те си години). Вече съм сигурна, че ме атакуват когато не ми достигат пробиотици. Аз съм вегетарианка, а и спазвам пости. Бях си научила, че по време на пости, когато не ям млечни, трябва да пия пробиотици и около 6-8 години бях забравила за тези гадини. Ама ей на миналият ноември съм забравила. Започна лек дискомфорт и сърбеж по големите срамни устни в края на ноември. Имах ангажименти, неглижирах го и до Коледа беше вече як сърбеж и на входа на влагалището и по срамните устни. Напипвах нещо като малки пъпчици и чак язвички се бяха получили. Взех да се мажа с ломексин и явно от раничките болката и сърбежа ставаха нетърпими докато не го изтрия. Гинекологът ми беше в чужбина и аз отидох при ЛЛ да ми даде направление за друг. А тя ми каза, че щом са пъпчици и не се влияят от ломексина сигурно са херпеси и да пия ацикловир и да мажа със същото но във вид на крем. И аз с какъв акъл я послушах без микробиология, без нищо. Влачих се така до краят на януари. Не можех да ходя вече, когато се добрах до АГ-то. Отидоха и към ануса. Той каза, че се вижда, че са гъби с просто око, но ще ме изследва, за да види какъв вид са.
3 месеца ги влачих, два пъти по-дълго ги лекувах. 3 курса от микомакс (1,3,7-ми ден), 3 курса полижинакс,  3 курса вагинален пробиотик в 3 поредни месеца, защото всеки път след цикъл избиваха. За мазане стигнах до дактакорт, после ломексин крем. В последствие микомакс веднъж седмично. Два различни пробиотика орално на ден. Последно изчезнаха на мястото където първо се появиха.
Така, че вземайте мерки отрано.
Някой по-напред беше написал една хипотеза, че не изчезвали, а само се прибирали навътре и избивали при срив на имунитета, протриване и подходящи условия.Може да е глупост от мед. гледна точка, но много пасва на моето състояние.

# 731
  • Мнения: 2 536
popovausmivka, при мен винаги така започва от срамните устни (може би 4-5 пъти съм имала за 50-те си години). Вече съм сигурна, че ме атакуват когато не ми достигат пробиотици. Аз съм вегетарианка, а и спазвам пости. Бях си научила, че по време на пости, когато не ям млечни, трябва да пия пробиотици и около 6-8 години бях забравила за тези гадини. Ама ей на миналият ноември съм забравила. Започна лек дискомфорт и сърбеж по големите срамни устни в края на ноември. Имах ангажименти, неглижирах го и до Коледа беше вече як сърбеж и на входа на влагалището и по срамните устни. Напипвах нещо като малки пъпчици и чак язвички се бяха получили. Взех да се мажа с ломексин и явно от раничките болката и сърбежа ставаха нетърпими докато не го изтрия. Гинекологът ми беше в чужбина и аз отидох при ЛЛ да ми даде направление за друг. А тя ми каза, че щом са пъпчици и не се влияят от ломексина сигурно са херпеси и да пия ацикловир и да мажа със същото но във вид на крем. И аз с какъв акъл я послушах без микробиология, без нищо. Влачих се така до краят на януари. Не можех да ходя вече, когато се добрах до АГ-то. Отидоха и към ануса. Той каза, че се вижда, че са гъби с просто око, но ще ме изследва, за да види какъв вид са.
3 месеца ги влачих, два пъти по-дълго ги лекувах. 3 курса от микомакс (1,3,7-ми ден), 3 курса полижинакс,  3 курса вагинален пробиотик в 3 поредни месеца, защото всеки път след цикъл избиваха. За мазане стигнах до дактакорт, после ломексин крем. В последствие микомакс веднъж седмично. Два различни пробиотика орално на ден. Последно изчезнаха на мястото където първо се появиха.
Така, че вземайте мерки отрано.
Някой по-напред беше написал една хипотеза, че не изчезвали, а само се прибирали навътре и избивали при срив на имунитета, протриване и подходящи условия.Може да е глупост от мед. гледна точка, но много пасва на моето състояние.

Последното, което си писала е точно така, говорила съм с много лекари по този въпрос и са ми обяснявали, че гъбичките нормално си живеят в нас - има ги в устната кухина, червата, влагалището, кожата, изобщо има навсякъде. НО... важното е да са в минимално количество, за да не почват свръхрастеж и да правят инфекции. А това става при срив в имунитета, съпътстващи заболявания (диабет например), прием на лекарства (антибиотици, при мен лично от противозачатъчни), че дори и от стрес. Също при подходящи условия - влага и топлина.
Затова, ако си знаеш рисковите фактори, можеш да им противодействаш - например при антибиотици да се пият противогъбични, да не се седи с мокър бански дълго време, пробиотици и ред други неща, като диета и цялостно балансиране на организма.

# 732
  • София
  • Мнения: 6 185
Освен недостатъчното пробиотици, докторът каза, че вероятно поради хормонални изменения от възрастта имам сухота на влагалището та ми изписаха и овлажняващ гел. Споменавам го т.к. момичетата скоро са родили и хормоните бушуват.

# 733
  • София
  • Мнения: 4 884
Все пак на 4та поред микробиология ми излезе Гардренела вагиналис. Притеснява ме обаче, че пише, че има коки 😢 Това означава стафилококова инфекция или? Докторът още при взимане на МБ ми изписа Розалгин промивка вечер и след нея крем Миковаг с апликатор вътрешно и честно казано съм много по-добре. Сега като му покажа резултатът утре ще виидм с какво ще продължи.

# 734
  • София
  • Мнения: 2 016
popovausmivka, при мен винаги така започва от срамните устни (може би 4-5 пъти съм имала за 50-те си години). Вече съм сигурна, че ме атакуват когато не ми достигат пробиотици. Аз съм вегетарианка, а и спазвам пости. Бях си научила, че по време на пости, когато не ям млечни, трябва да пия пробиотици и около 6-8 години бях забравила за тези гадини. Ама ей на миналият ноември съм забравила. Започна лек дискомфорт и сърбеж по големите срамни устни в края на ноември. Имах ангажименти, неглижирах го и до Коледа беше вече як сърбеж и на входа на влагалището и по срамните устни. Напипвах нещо като малки пъпчици и чак язвички се бяха получили. Взех да се мажа с ломексин и явно от раничките болката и сърбежа ставаха нетърпими докато не го изтрия. Гинекологът ми беше в чужбина и аз отидох при ЛЛ да ми даде направление за друг. А тя ми каза, че щом са пъпчици и не се влияят от ломексина сигурно са херпеси и да пия ацикловир и да мажа със същото но във вид на крем. И аз с какъв акъл я послушах без микробиология, без нищо. Влачих се така до краят на януари. Не можех да ходя вече, когато се добрах до АГ-то. Отидоха и към ануса. Той каза, че се вижда, че са гъби с просто око, но ще ме изследва, за да види какъв вид са.
3 месеца ги влачих, два пъти по-дълго ги лекувах. 3 курса от микомакс (1,3,7-ми ден), 3 курса полижинакс,  3 курса вагинален пробиотик в 3 поредни месеца, защото всеки път след цикъл избиваха. За мазане стигнах до дактакорт, после ломексин крем. В последствие микомакс веднъж седмично. Два различни пробиотика орално на ден. Последно изчезнаха на мястото където първо се появиха.
Така, че вземайте мерки отрано.
Някой по-напред беше написал една хипотеза, че не изчезвали, а само се прибирали навътре и избивали при срив на имунитета, протриване и подходящи условия.Може да е глупост от мед. гледна точка, но много пасва на моето състояние.
    При мен симптомите са абсолютно същите! Нямам гъсто пресечено течение. А все едно правя алергична реакция. Малките кризи започнах лесно да ги овладявам, но когато засегнат и кожата на големите ср.устни, положението става страшно. Там кожата по-бавно се възстановява.

Общи условия

Активация на акаунт